Tesla NZC 030

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Oldradio »

NZC030 je jednoduchý gramec s krystalovou vložkou a zesilovačem s 2 x MBA810A. Plastový talíř s plechovou zátěží. Do Německa se to vyváželo v různobarevném provedení jako první gramec pro děti. Jakýkoliv pokus jej nějak pozvednout na hifi je ztráta času a peněz. Buď koupit vložku CS29 a hrát na to s vědomím, že je to pořád lepší, než drtič desek Hyundai za 2000,- nebo si pořídit kvalitnější gramofon, zase od Tesly, s magnetodynamickou vložkou.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#17 Příspěvek od samec »

Tiež mám doma NZC030. Kúpil som ho po revolúcii za 20 Korún z výpredaja na mestskom úrade. Nepasovala doňho bežná prenoska z obchodu, tak som prehodil úchyt z iného ramienka. Piny neboli v rovine, ale nejak inak, už nepamätám ako.

Važne sa s tým gramcom nedá nič robiť a mám sa ho radšej zbaviť?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#18 Příspěvek od Hill »

Oldradio píše:NZC030 je jednoduchý gramec s krystalovou vložkou a zesilovačem s 2 x MBA810A... Jakýkoliv pokus jej nějak pozvednout na hifi je ztráta času a peněz...
Souhlasím, tento gramec rozehrát dnes je opravdu ztrátou času a bezohledností k vinylu, který za to opravdu nemůže.
Nalešti ho a vystavuj, ale desky přehrávej na nějakém lepším gramci.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#19 Příspěvek od Kremik »

Na něčem takovýmhle nám kdysi učitelka na ZŠ pouštěla takovou tu modrou ohebnou "gramodesku". Položila ji napřímo na takový talíř co má na sobě těch 5 kulatých čehosi.
Přenoska po tom hopsala jak divá, ale drážku kupodivu držela :D

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#20 Příspěvek od samec »

Kremik píše:...takovou tu modrou ohebnou "gramodesku".
z časopisu Колобок

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

Anebo i z "ABC mladých techniků a přírodovědců". Vyšla v něm, jen co já vím, minimálně 3x...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#22 Příspěvek od Kremik »

Vůbec si nepamatuju co na té desce bylo. Nezaměřoval jsem se na obsah, ale na to, jak to hraje. Přemýšlel nad smyslem talíře se "špuntama", atd :D
Vlastně by tam místo talíře mohla být jen pětinožka, kdyby závaží bylo schované pod šasi :D

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“