Hladam elektrikara - navrh VCO

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vypočítat musíš pouze filtr ve smyčce PLL 4046. Ta smyčka je ono "lowpass filter". Součástí 4046 je i VCO, i dva druhy komparátorů. Prostě je to kompletní.

Zruš ten předmět a vyber si něco jinýho. Já jsem si na VUT taky raději nevybíral zahradnictví, nerad bych měl za úkol vypěstovat nějakej africkej kaktus z kusu trnu....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od eljaro »

co ti tam chibí fázový závěs se 4046 - PLL - Phase lop log - nebo tak nějak v angličtině ??? Ujasni si co vlastě cheš - zda teorii nebo praxi - postavto a pochopíš jak to funguje i jak se takové věci počítaj ! A nezakládej zbytečně dálší vláky když ti jde poříd o totéž ! to jedno přeci muselo stačit ! Na toakové věci přeci tady jsou pravidla se divím že to někdo z adminu nezamkl ještě ?! Já chápu že každej někdy začal ale i já stavěl se 4046 sintezu PLL a po tejdnu jsem to donutil pracovat prostudoval jsem více literatury než mi bylo milé ale - jsem tomu upřímně rád zkušenosti z praxe jsou ty nejlepší ze všech !

PS: omluvte pravopis dík - i tu trochu hořkosti !

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

Už jsem mu jedno vlákno před časem smázl, příště to vezmu i s ním... :twisted:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Eljaro má pravdu - ta Phase Locked Loop neboli fázově uzamknutá smyčka (kmitočtové zpětné vazby) je dost detailně popsaná v literatuře - a pokud někdo na střední škole, neřkuli na vejšce neumí studovat prameny v cizím jazyce (převážně nglish), tak si v dnešní době na té škole nezaslouží být.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
supermann
Příspěvky: 73
Registrován: 21 bře 2009, 01:00

#20 Příspěvek od supermann »

EKKAR píše:Eljaro má pravdu - ta Phase Locked Loop neboli fázově uzamknutá smyčka (kmitočtové zpětné vazby) je dost detailně popsaná v literatuře - a pokud někdo na střední škole, neřkuli na vejšce neumí studovat prameny v cizím jazyce (převážně nglish), tak si v dnešní době na té škole nezaslouží být.
Kamarade tak to sa asi velmi slabo vyznas a vaz slova! Ja prekladam z angliny uz ale treti projekt. A ked je tak detailne popisana, tak mi skus nieco poslat, namiesto toho aby si hned daco kometoval, ja si to rad precitam. :)

Uživatelský avatar
supermann
Příspěvky: 73
Registrován: 21 bře 2009, 01:00

#21 Příspěvek od supermann »

eljaro píše:co ti tam chibí fázový závěs se 4046 - PLL - Phase lop log - nebo tak nějak v angličtině ??? Ujasni si co vlastě cheš - zda teorii nebo praxi - postavto a pochopíš jak to funguje i jak se takové věci počítaj ! A nezakládej zbytečně dálší vláky když ti jde poříd o totéž ! to jedno přeci muselo stačit ! Na toakové věci přeci tady jsou pravidla se divím že to někdo z adminu nezamkl ještě ?! Já chápu že každej někdy začal ale i já stavěl se 4046 sintezu PLL a po tejdnu jsem to donutil pracovat prostudoval jsem více literatury než mi bylo milé ale - jsem tomu upřímně rád zkušenosti z praxe jsou ty nejlepší ze všech !

PS: omluvte pravopis dík - i tu trochu hořkosti !
Dikes to som si nejak nevsimol a ja chcem hlavne teoriu. Ved ak daco mas mozes tiez poslat, lebo ja som k tomu ako si nejaku jednoduchsiu literaturu este nenasiel, ale mozno za par dni daco najdem. Lebo mne nerobi problem prestudovat daco, len k tomu potrebujem potrebnu literaturu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#22 Příspěvek od EKKAR »

supermann píše:
EKKAR píše:Eljaro má pravdu - ta Phase Locked Loop neboli fázově uzamknutá smyčka (kmitočtové zpětné vazby) je dost detailně popsaná v literatuře - a pokud někdo na střední škole, neřkuli na vejšce neumí studovat prameny v cizím jazyce (převážně nglish), tak si v dnešní době na té škole nezaslouží být.
Kamarade tak to sa asi velmi slabo vyznas a vaz slova! Ja prekladam z angliny uz ale treti projekt. A ked je tak detailne popisana, tak mi skus nieco poslat, namiesto toho aby si hned daco kometoval, ja si to rad precitam. :)
Pokud mám zůstat slušný a důkladně vážit svá slova, napíšu Ti jen, že já jsem Ti doporučený pramen k prostudování už poslal - viz druhý příspěvek tohoto vlákna!!! - podle mého názoru obsažný až až - a pokud sis z něj nedokázal vybrat dalších minimálně 5 témat, která bys podrobil dalšímu zkoumání s pomocí Uja Googla, OPRAVDU SI NEZASLOUŽÍŠ BÝT STUDENTEM, protože sis nic neprostudoval, vy**al ses na to a čekáš, až Ti to tady někdo naservíruje na tácku až pod Tvůj zvednutý nos!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
supermann
Příspěvky: 73
Registrován: 21 bře 2009, 01:00

#23 Příspěvek od supermann »

EKKAR píše:
supermann píše:
EKKAR píše:Eljaro má pravdu - ta Phase Locked Loop neboli fázově uzamknutá smyčka (kmitočtové zpětné vazby) je dost detailně popsaná v literatuře - a pokud někdo na střední škole, neřkuli na vejšce neumí studovat prameny v cizím jazyce (převážně nglish), tak si v dnešní době na té škole nezaslouží být.
Kamarade tak to sa asi velmi slabo vyznas a vaz slova! Ja prekladam z angliny uz ale treti projekt. A ked je tak detailne popisana, tak mi skus nieco poslat, namiesto toho aby si hned daco kometoval, ja si to rad precitam. :)
Pokud mám zůstat slušný a důkladně vážit svá slova, napíšu Ti jen, že já jsem Ti doporučený pramen k prostudování už poslal - viz druhý příspěvek tohoto vlákna!!! - podle mého názoru obsažný až až - a pokud sis z něj nedokázal vybrat dalších minimálně 5 témat, která bys podrobil dalšímu zkoumání s pomocí Uja Googla, OPRAVDU SI NEZASLOUŽÍŠ BÝT STUDENTEM, protože sis nic neprostudoval, vy**al ses na to a čekáš, až Ti to tady někdo naservíruje na tácku až pod Tvůj zvednutý nos!
No kamarade, tak o tom ci si zasluzim byt studentom alebo nie by som si s tebou este dobre podiskutoval (a je vidno, ze ty student nie si urcite), ale z tohto, co pises vyplyva, ze patris medzi tych ludi, ktori radi odsudzuju druheho hned ako sa da. Ale s tym, ze cakam na to, ze mi to niekto naserviruje mas celkom pravdu, to uz je moja povaha, ze vzdy hladam najprv najlahsie riesenia, hlavne, ked ma daco moc nezaujima (a asi nie som sam), aj ked som si to samozrejme vopred trochu prestudoval. Dik za literaturu, o tyzden ti to mozem poslat :wink:

Uživatelský avatar
supermann
Příspěvky: 73
Registrován: 21 bře 2009, 01:00

#24 Příspěvek od supermann »

Mohla by fungovat tato schema?
http://leteckaposta.cz/356064309

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od ZdenekHQ »

Máš tam dvě zásadní chyby.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
supermann
Příspěvky: 73
Registrován: 21 bře 2009, 01:00

#26 Příspěvek od supermann »

ZdenekHQ píše:Máš tam dvě zásadní chyby.
a mozes mi napisat ake? a ako by sa to dalo zmenit?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od ZdenekHQ »

Varikap máš zkratovanej cívkou a v emitoru ti chybí odpor. Taky je lepší seriový LC obvod v bázi, i když to kmitá i tím paralelním.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
supermann
Příspěvky: 73
Registrován: 21 bře 2009, 01:00

#28 Příspěvek od supermann »

ZdenekHQ píše:Varikap máš zkratovanej cívkou a v emitoru ti chybí odpor. Taky je lepší seriový LC obvod v bázi, i když to kmitá i tím paralelním.
Diky moc.
A to s tym varikapom mozem vyriesit ako? (tak ze dam ku nemu do serie kondenzator?)
A nemohol by si mi nejak jednoducho napisat, ako funguje to ladenie varikapom? (z toho co som cital som pochopil, ze sa v nom meni kapacita napatim, ale nechapem ako moze ovplyvnit tu vychodziu frekvenciu)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#29 Příspěvek od Sendyx »

8O Cože to studuješ ? Ekonomii, nebo obchodní právo ?

Uživatelský avatar
supermann
Příspěvky: 73
Registrován: 21 bře 2009, 01:00

#30 Příspěvek od supermann »

Sendyx píše:8O Cože to studuješ ? Ekonomii, nebo obchodní právo ?
Medziludske vztahy 8-) :lol:

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“