Paralelní řazení zářivek

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Návštěvník

#16 Příspěvek od Návštěvník »

Já chci použít 4x 8W záøivky UV. Další varianta by byla koupit 4 úsporky , kuchnout je a použít tu elektriku

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#17 Příspěvek od mi-ro »

janousek píše:K takto kombinovaným tělesům jsou jiné startery. Z hlavy si nepamatuji jejich značení. Snad někdo bude vědět.
jsou to s nízkým zápalným napětím. V podstatě jsou oba v sérii a musí zapálit oba dva jinak se okruh neuzavře.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#18 Příspěvek od janousek »

Single 4-65W pro jednu trubici.
Series 4-22W pro dvě trubice v serii s jednou tlumivkou.

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#19 Příspěvek od vladom »

janousek píše:K takto kombinovaným tělesům jsou jiné startery. Z hlavy si nepamatuji jejich značení. Snad někdo bude vědět.
Třeba PHILIPS S2
110/130V 4-22W SINGLE
220/240V 4-22W SERIES
220/240V 4-6-8-15-18-22W SINGLE

Pan Známý

#20 Příspěvek od Pan Známý »

Co máte proti 4x20W svítidlùm se 2 tlumkama ? Mìli jsme jich na halách nìkolik set ks a jediný problém byl obèas se zásobovaèem, který omylem koupil jiné startéry. Musí tam být typy, urèené pro sériovou dvojici, byly to tøeba polské 4-20W.

Jeden tip pro mnoho záøivek - sterilizátor, osazený 6 speciálními trubicemi (UV Thorn 32W) má trubice v sérii a napájené rozptylovým trafem.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#21 Příspěvek od janousek »

Problém je asi v těch zásobovačích, všude budou asi stejní :nevim:

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#22 Příspěvek od vladom »

Pan Známý píše:Co máte proti 4x20W svítidlům se 2 tlumkama ? Měli jsme jich na halách několik set ks a jediný problém byl občas se zásobovačem, který omylem koupil jiné startéry. Musí tam být typy, určené pro sériovou dvojici, byly to třeba polské 4-20W.
No my těch svítidel 4x18W/tlumivka 2x36W máme cca 50, a jediné co jsem měnil za poslední tři roky byly startéry. Trubice mi odešla jenom jedna, zato startérů jsem vyměnil už stovku. Většinou odejdou v sérii zapojené startéry spolu, snad jen 3x se mi podařilo jeden ušetřit. Tomu kdo vymyslel tyto svítidla bych dal Nobelovu cenu. Zřejmě nechtěl aby jsme se dostali do krize. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Teorie“