Meteostanica

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
navstevnik

#16 Příspěvek od navstevnik »

riesil som podobny problem s meteostanicou TFA neviemaka. bol zaoxidovany plosny spoj, asi vnikla vlhkost. po vycisteni izopropylom stacilo podla citaca doladit kapacitny trimer na 433,000000000 a uz to ide... Mozno pomoze.

Uživatelský avatar
kimlo
Příspěvky: 115
Registrován: 17 led 2008, 01:00
Bydliště: JN88US
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od kimlo »

navstevnik píše:riesil som podobny problem s meteostanicou TFA neviemaka. bol zaoxidovany plosny spoj, asi vnikla vlhkost. po vycisteni izopropylom stacilo podla citaca doladit kapacitny trimer na 433,000000000 a uz to ide... Mozno pomoze.
Mam to chapat tak ze bude posunuta nosna frekvencia snimaca? No skusil by som to, ale neviem kde zozeniam citac do tolko MHz...

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#18 Příspěvek od helios »

Čítač nemusí byť potrebný, pre orientačné zmeranie môže poslúžiť aj scanner na danej frekvencii. :wink:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od forbidden »

EKKAR píše:Divil by ses - plastová okna mají v sobě ocelovou kostru, kterou dřevěná nemají. Podívej se pořádně na ty reklamní obrázky, znázorňující x-komorový izolační systém...
Neco na tom asi bude, protoze po vymene oken za plastovy, se mi prestal synchronizovat budik pres DCF. Je porad na stejnym miste, ale signal chyti jen zridka, predtim s drevenyma oknama to bylo bez problemu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

Stačí to strčit ven, otevřít okno nebo dveře tak, aby na sebe přijímač i vysílač viděli a vyzkoušet to. Jestli ve stejných pozicích to při otevřených dveřích nebo oknu jede a při zavřeném pak ne, tak je to snad jasné, ne ? :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

forbidden píše:
EKKAR píše:Divil by ses - plastová okna mají v sobě ocelovou kostru, kterou dřevěná nemají. Podívej se pořádně na ty reklamní obrázky, znázorňující x-komorový izolační systém...
Neco na tom asi bude, protoze po vymene oken za plastovy, se mi prestal synchronizovat budik pres DCF. Je porad na stejnym miste, ale signal chyti jen zridka, predtim s drevenyma oknama to bylo bez problemu.
Ne že na tom něco bude - JE TO TAK. Jednak mám nedaleko (cca 20km) do Českých Libchav, kde firma STAVONA přímo plastová okna z dovážených komponent dělá na míru a s několika lidmi odtamtud jsem mluvil, ale i sami v našem bytě máme už několik let po výměně starých komančovských oken s rámy z "nekonečného hranolu" za plastový "5tikomorák" Salamander, takže vím, co mi říkali montéři při výměně - že tvar drží ocelová "jeklovina", zavařená v tom profilu. Bohužel standartní paneláky mají okna v rozměru cca 180 x 140, což "náhodou" souhlasí s "lambda půl" běžného pásma FM rozhlasu. Ta pokovená determální skla jsou už jen třešinkou na dortu. Co já se po té výměně doma nalaboroval s FM příjmem... A stejné zkušenosti udělalo celé sídliště - takže kdo nejede na FM rádia z kabelovky, má prostě a jednoduše docela smůlu...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kimlo
Příspěvky: 115
Registrován: 17 led 2008, 01:00
Bydliště: JN88US
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od kimlo »

p32 píše:Stačí to strčit ven, otevřít okno nebo dveře tak, aby na sebe přijímač i vysílač viděli a vyzkoušet to. Jestli ve stejných pozicích to při otevřených dveřích nebo oknu jede a při zavřeném pak ne, tak je to snad jasné, ne ? :wink:
Ano, je to jasné, pri otvorenom okne to signál zachytilo. Keď som ho však zavrel, po chvíli sa signál stratil. Záhadou je prečo mi to prvé 3 mesiace išlo v pohode aj za zatvoreným plastovým oknom. :?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od workhard »

Přikláním se taky k variantě s mírným rozladěním,což snížilo dosah.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#24 Příspěvek od mi-ro »

Trochu mimo ale DCF signál nevysílá žádné informace o počasí a kmitočet není 433,000000 ale 433,92MHz
..to bude jen ňákej odpůrek

navstevnik

#25 Příspěvek od navstevnik »

neviem mi-ro ci mas pravdu, ta TFA fakt ide na 433,00000 naschval som zmeral aj kmitocet v prijimaci a je presne 433.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

To bude tym, ze DCF je nieco ine (synchronizacia casu) ako prenos dat z vonkajsej casti meteostanice.

navstevnik

#27 Příspěvek od navstevnik »

DCF je system distribucie casu, Vysiela na dlhych vlnach, 77.5 kHz z Mainflingenu v Nemecku s vykonom cca 50 kW zo 150 metrovej stoziarovej anteny. Nosna je modulovana v sekundovych intervalov, znizenim modulacie o 25 percent. Vysiela aj informacie o letnom case, dni v tyzdni, mesiaci a roku, prestupnej sekunde atd. Viac ujo Google alebo Wiki

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#28 Příspěvek od Maskot »

mi-ro píše:Trochu mimo ale DCF signál nevysílá žádné informace o počasí a kmitočet není 433,000000 ale 433,92MHz
Z toho neni jasne o jaky kmitocet jde,pokud jsi minil signal DCF tak ten je na 77,5 kHz.Ty teplomery a ruzne meteostanice mohou byt i na 866 MHz.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#29 Příspěvek od mi-ro »

Blbě jsem se vyjádřil, Kimo v úvodním přispěvku napsal: Predpovede pocasia su prijimane signalom DCF, a já říkám že DCF se údaje o počasí nepřenášejí a povolený kmitočet pro datové přenosy, tedy i pro přenos teploty z čidla je 433,92MHz. Otázkou je zda zda to vědí i žlutí soudruzi.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
kimlo
Příspěvky: 115
Registrován: 17 led 2008, 01:00
Bydliště: JN88US
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od kimlo »

mi-ro píše:Blbě jsem se vyjádřil, Kimo v úvodním přispěvku napsal: Predpovede pocasia su prijimane signalom DCF, a já říkám že DCF se údaje o počasí nepřenášejí a povolený kmitočet pro datové přenosy, tedy i pro přenos teploty z čidla je 433,92MHz. Otázkou je zda zda to vědí i žlutí soudruzi.

Asi som sa blbo vyjadril ja, v navode je vyslovene napisane ze predpovede pocasia su prijimane signalom DCF (alebo vo Svajciarsku HGB) prostrednictvom radia, tzv. signalom METEOTIME. Okrem aktualnej predpovede zobrazuje predpoved pocasia na dalsie 3 dni pre zvolene oblasti Europy (v navode je mapka s ocislovanymi oblastami ktore sa daju navolit pri nastaveni). Signam z vonkajsieho senzora je prijim nay na kmitocte 433MHz. Ak niekto che, poslem mu navod v PDF, nakolko pre jeho velkost sa tu neda umiestnit.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“