Ck-3376X špatný obraz i zvuk

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#16 Příspěvek od fero7 »

Z Tvojho slabeho popisu zavady to nieje ani zdaleka take jednoznacne ako su prispevky.
Najhorsi scenar: vadny KV. Ale takyto zaver je predcasny.
Lepsia verzia: Nastavit AVC.
Dalsia moznost: Problem so signalom CATV alebo rozvodmi v byte.
Posledna moznost: Zavada neexistuje. Jeto suhra okolnosti a VLASTNOST televizora.
Zdovodnenie:Pri nizsej urovni signalu, a nizsej citlivosti TV by to bola neprijemna suhra. To ze iny TV ide v pohode, a na TV Tesla Ck-3376X nie, este neznamena ze je vadny! Moze mat nizsiu vstupnu citlivost (problem sa prejavi iba pri slabom signali). Jednoducho iny TV ma lepsiu citlivost. Vrcanie zvuku? U tychto lacnych TV to nie je ojedineli jav. Ine TV mozu mat lepsi KV, lepsiu kvalitnejsiu OMF, ....
Nekvalitny domaci rozvod v kombinacii s inym TV moze mat niektore programy zarusene alebo problemy so zvukom.
Chcelo by to viacero obrazkov, pripojit TV priamo na signal bez rozvodu, pripojit na iny signal, televizny alebo napr. video cez koax., odskusat TV v inom byte (na vyssom poschodi a inej stupacke), ...
Ak nepomoze, odniest TV do servisu v ktorom uz bol. V kazdom pripade je chybou, ze TV nebol odskusany pred prevzatim. Zalezi aj od toho, ako bola povadna zavada podana od zakaznika (to co pisal kutilmil). Mozno ho iba doladia na pockanie.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#17 Příspěvek od zajemce »

Žádné hádání,je lepší zjistit si na kterých kanálech (nebo alespoň pásmech) se TV provozuje a chtít předvést,že to na tom pásmu funkuje O.K. Pravdou je,že pokud to zkoušeli na jiném pásmu a je vadný VF díl v jiném,potom mohli tvrdit,že je TV bez závad.Pokud tam ta závada je,je jejich poviností tuto odstranit s kompenzací peněz již zaplacenýh (naprosto v klidu,bez hádání).Toď vše.

Uživatelský avatar
marekiss
Příspěvky: 7
Registrován: 30 dub 2009, 02:00

#18 Příspěvek od marekiss »

Dobrá zítra tu televizu vyhrabu a hodím vám sem vobraz, máme na kabelovce programy v podstatě v celým rozdsahu. všechny kanály jsou jakoby nedoladěný (prostě v nich šumí) A myslím na dvou kanálech je místo barevnýho obrazu černobílej ale bez šumu (jak v obraze tak zvuku).

V slabém signálu kabelovky to není, jsme v rodinném domě a hned před domem máme posilovačku, na kterou sme napojeni. A signálem to není i z toho důvodu že jsem to zkoušel jak píšete co nejblíž k hlavním rouzvodu. Jo a neřekl bych že televiza stará jak metuzálém by měla lepší citlivost, i když ty starý věci jsou povětšinou kvalitnější.

Souhra okolností.. Leda že by se objevila po 8letech.

neřekl bych vrčení zvuku to tam bylo dost často s tím sem se smířil. Ale Jde o to že v něm v podstatě pořád chrčí, prostě jako když nedokážete naladit pořádně kanál

jo předem jsem psal do toho servisu. A odpověděli mi ať to donesu že se na to kouknout, protože to připojujou na unifikovanej zdroj signálu (asi něco jako, když já testu desky tak jim podstrkávám různý signály, který najdou chybu, tipnul bych že oni tam pustí na nějakým kanálu tu zkušební obrazovku jako jsou před vysíláním TV).

Jak byla udaná závada...
Tak jak jsem ji popsal tu. "Obraz šumí, nejde vyladit, chrčení ve zvuku" takhle si to napsal do protokolu, já jim řek i o tom černobílím kanále.
Když tomu nerozumím tak dobře jak ti v servise tak jim nebudu radit co s tím mají udělat. Taky to nemám rád když někdo doletí a říká mi co s tím.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#19 Příspěvek od fero7 »

Tento popis je uz dostatocny. Mne obrazky uz netreba.
VRATIT DO SERVISU.
Odskusat na TV signal pred opravou aj po oprave. Okrem KV ktory bol uvedeny, moze to byt aj nieco s OMF, ladenim, ....
Zrejme to skusali na TV gererator. Ale je pravdou, ze to samozrejme mali skusat aj na TV signal. Na generator sa iba zladuju obvody. Pripadne to neskusali cez RF vstup.

Uživatelský avatar
marekiss
Příspěvky: 7
Registrován: 30 dub 2009, 02:00

#20 Příspěvek od marekiss »

Jo a ještě nemohl by mě někdo přesněji nasměrovat na schéma k týhle televizi? Hodně lidí se tu o tom bavilo, ale nějak jsem stejně nepochopil který to schéma to je. Pro příště až se v ní zase neco podrbe.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“