Mikrovlnka LG MD2642GT, vyhadzuje poistky

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#16 Příspěvek od mi-ro »

To už je jeho problém, když leze do mikrovlnky, měl by znát aspoň základní princip funkce a konstrukci magnetronu.
..to bude jen ňákej odpůrek

Návštěvník

#17 Příspěvek od Návštěvník »

všetky mnou hore spomenuté prvky som opakovane meral a všetko sedelo až na ten magnetron...tak teda niè no:( aspoò tu bola snaha zachráni￾ to...vïak za rady

Uživatelský avatar
pali481
Příspěvky: 49
Registrován: 22 úno 2009, 01:00

#18 Příspěvek od pali481 »

všetky mnou spomenuté prvky vyššie som opakovane zmeral a všetko opäť sedelo až na ten magnetron...tak teda nič no :( aspoň snaha zachrániť to tu bola..vďak

Uživatelský avatar
3skac
Příspěvky: 13
Registrován: 29 kvě 2010, 02:00

#19 Příspěvek od 3skac »

Ja mám zase problém s tým, síce to nieje tento typ mikrovlnky ale mám manuálny nastavovateľ výkonu.
Keď ho dám napr. na max. tak po chvíli sa zacne posúvat na minimum, podobne ako casovac, musím pri tom furt stát a drzať ho na tom stupni vykonu ako chcem lebo mi to furt spadne na minimum.
Nevie niekto poradiť, co s tym je?

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#20 Příspěvek od ohryzek36 »

Jestli má digitální ovládání výkonu, tak přeměřit a když tak vyměnit mikrospínač snižování výkonu, popřípadě očistit DPS od svodů.

Uživatelský avatar
3skac
Příspěvky: 13
Registrován: 29 kvě 2010, 02:00

#21 Příspěvek od 3skac »

...je to manuáne ovladanie vykonu.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#22 Příspěvek od ohryzek36 »

Tak to v tom případě není MD2642GT - v tom případě je dobré celý časovač rozebrat a vyčistit od mastnoty (mohou se lepit hřídele a kola na sebe), popřípadě vyměnit - ale to je potřeba vědět typ mikrotrouby.

Uživatelský avatar
3skac
Příspěvky: 13
Registrován: 29 kvě 2010, 02:00

#23 Příspěvek od 3skac »

..tak som otvoril ten časovač, nič ulomeneho som tam nenasiel, ta masnota, no neviem, skor mi to prislo masne od nejakeho olejceka, aby kolieska nedreli nasucho.
problem mam stale v tom, ze ked nastavim ohrev na max. tak to tak aj ostane, kym neuplynie cas. Ale ked dam stredny ohrev, resp.najnizsi asi po 5-10 sekundach nieco cvakne a zacne sa posuvat kolecko ohrevu na mininum, kde aj ostane ,kym mikrovlnka nevypne, ciže ak ho nepridrzim, nic si neohrejem a prakticky mozem vyuzívat len jednu funkciu a to max. ohrev.
Mikrovlnka je Daevoo-kor-6L15, timer- VFD35M106IIE DY2 ale nasiel som nieco len na ruskych strankach.

Uživatelský avatar
Rostav
Příspěvky: 469
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

#24 Příspěvek od Rostav »

Oprava mechanického časovače je problematická. Musí se vysledovat co závadu způsobuje. V některých časovačích jsou kolečka s přítlačnou spojkou. Změna přítlaku ovlivňuje další průběh časování. Náhradní díly na časovač se nedodávají. Tady jsem našel dovozce do ČR. Na jejich stránkách je odkaz na servis. Problém bude asi v ceně. Za zeptání nic nedáš, tak to zkus. www.daewooczech.cz/kontakt

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od PotPalo »

Síce neskoro, ale dodám, že chybné spínače dvierok môžu vyhadzovať poistky. Sú tam totiž tri, a jeden z nich je zapojený ako skratovací (keby sa spínače spiekli, tento spôsobí skrat a tým to odpojí-vyhodí poistku). Mal som tu prípad, keď všetko fungovalo, mikrovlnka ohrievala, ale v okamžiku otvorenia dvierok vyhodila istič (pritom bola vypnutá, neohrievala, nesvietila).

Magnetron: meria sa odpojený, medzi jeho vývodmi je takmer nulový odpor, medzi vývodom a kostrou nekonečný odpor. V opačnom prípade je prerazený = zlý.

Mechanické nastavenie výkonu je v skutočnosti iba prerušovanie, výkon je stále 100%, len sa cyklicky zapína a vypína magnetron (je to aj počuť). Rozobrať, pozrieť, bude tam nejaké šúpátko, ktoré drží spínač v určenej polohe. Niektoré majú zarážky, chodia akoby po hrebeni, je to cítiť pri nastavovaní.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“