Specialita fotoaparátů Kodak - indikace brzského vybití.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#16 Příspěvek od DrFus »

Otázkou zůstává jestli to není zálohovací superkapacitor a jestli tahle diskuze tu není scestná?
Přílohy
clanek.jpg
(135.58 KiB) Staženo 204 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Tak precitaj, co je na tom napisane...

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#18 Příspěvek od DrFus »

Pečlivá rasborka a následná sborka tohoto foťáku je záležitost na celý den. Tuto radost si snad už ani dělat nebudu. Může nějaký jiný zde přítomný majitel kodaku C7300. Nějaký tenager - badatel to může vyzkoušet pro blaho ostatních.

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#19 Příspěvek od MirrA1 »

DrFus píše:...Vznáším otázku. Proč je tato baterka - článek nabodovaná na plošném spoji když se tak snadno a rychle vybije? Proč není v nějakém držáku?

DrFus píše:Otázkou zůstává jestli to není zálohovací superkapacitor a jestli tahle diskuze tu není scestná?
Proč by měla být v drahém držáku, když stejně až se vybije tak obyčejnej člověk dá ten foťák do servisu a tam si s tím držákem poradí. Je to pro ně jednodušší a hlavně levnější vložit to tam na pevno.
Já to měl do toho držáku jen přibodováno a šlo to šroubovákem odpáčit.


Superkapacitor to není, viděl jsi někdy superkapacitor? Je to obyčejná lithium 3V baterie.

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#20 Příspěvek od MirrA1 »

Nechápu co řešíš, rozložení a složení je otázka pár minut. Už to máš otevřený tak to je tak těžký tu baterku vyloupnout?

PS: změřil jsi alespoň na ni napětí? Skusil jsi jestli je to napětí tvrdé?

Tohle bylo v mém foťáku: http://yfrog.com/b8p1170103jx

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#21 Příspěvek od DrFus »

Nepokoušejte se debatu stočit jiným směrem. Jde mi o poznatky s modely Kodak v duchu tohoto problému. Jestli je nemáte tak mě prosím vynechte. Taky by jste sem mohli třebas psát že vaší babičku bolí v zádech.

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#22 Příspěvek od MirrA1 »

DrFus píše:Nepokoušejte se debatu stočit jiným směrem. Jde mi o poznatky s modely Kodak v duchu tohoto problému. Jestli je nemáte tak mě prosím vynechte. Taky by jste sem mohli třebas psát že vaší babičku bolí v zádech.
Tak děkuji za ohodnocení toho času kdy jsem se zdržel psaním příspěvků a nahráváním fotek. Když je někdo natvrdlej tak každá rada je drahá viď?

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#23 Příspěvek od DrFus »

Právě že superkapacitory, např. kondy 0,47F/3V které mám a které slouží pro zálohování statických pamětí a RTC jsou tomuhle knoflíku nápadně podobné. I s těmi nabodovanými packami. Kde berete tu jistotu že je to článek ??? Z toho kondu to SRAM zálohuje třeba půl roku?

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#24 Příspěvek od MirrA1 »

Jen tak dál, rozdělaný foťák na stole, ale půl roku se bude sedět u internetu a teoreticky diskutovat co to asi tak může být.
Přitom je to problém na pár minut, stačí vzít do ruky multimetr...

Jinak kde beru tu jistotu? Stačí se podívat a porovnat fotky z tím mojim foťákem.... Další věcí je cena- proč by tam výrobce rval drahej superkapacitor když tam může dát několikrát levnější baterii?

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#25 Příspěvek od DrFus »

Kolik pak si myslíš že stály ty co mám doma? Asi 30 Kč. A pro výrobce foťáků který je mrská po 100 000 bude cena asi daleko níž ne?
Foťák už je 2 roky v kupě. To jen někomu se to může jevit tak že leží na stole rozebraný. Nebuď línej přečíst si celou diskusi když chceš do něčeho chytře kecat.

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#26 Příspěvek od MirrA1 »

Cena bude daleko níž, ale cena baterek výjde stejně méně. Jinak nikde jsem si nevšim, že by jsi psal kdy jsi ten foťák rozdělal. Jen jsi sem vložil fotku bez jakéhokoli komentáře.

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#27 Příspěvek od DrFus »

Ten příspěvek jsem nenašel ani já. Teď si vzpomínám že jsem ho ztratil tím že mi kleklo připojení a neměl jsem text v kapse - CUT.
Tak se ti omlouvám. A pro všechny foťák byl rozebrán asi na 10 kusů před asi 2 nebo 3 roky. Neleží mi takhle na stole ! ! !

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#28 Příspěvek od DrFus »

Ale psal jsem 13. 5. 2009 7.55h něco podobného.

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#29 Příspěvek od DrFus »

Superkapacitor 0,047uF/5,5V podobnost s článkem pouze náhodná.
Tento jsem koupil ve výprodeji asi za 30 KČ. Slouží k zálohování SRAM, RTC atd.
Přílohy
SuperCap.jpg
(52.76 KiB) Staženo 147 x

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#30 Příspěvek od DrFus »

Oprava: Superkapacitor má pochopitelně kapacitu 0,047 Faradu.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“