TV tesla TTVS 7094TS biele ciary

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#16 Příspěvek od tornado6 »

vytiahol poistku nie? :lol:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#17 Příspěvek od kokun »

Tak to šasi máš 100%-ně E9 (našel jsem to na stránkách TSNOVA a ještě jsem si to byl ověřit v dílně) -
- tak teď ukaž co umíš :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
nikkto
Příspěvky: 79
Registrován: 28 bře 2005, 02:00

#18 Příspěvek od nikkto »

ano, to chassis som si pomylil, ma to byt E9, koli tomu som nevedel najst ako vstupit do SM. v SM som skusal menit hodnoty ale zatial nic, musim si lepsie prestudovat servisny manual ku TV, co presne znamenaju jednotlive polozky v SM

Uživatelský avatar
prextid
Příspěvky: 92
Registrován: 31 bře 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od prextid »

prestudovat servisny manual ku TV, co presne znamenaju jednotlive polozky v SM


nestuduj chod rovno na tuner....
To na čo prideš sám nikdy nezabudneš, To čo ti niekto poradí to ako keby si našiel......

Uživatelský avatar
nikkto
Příspěvky: 79
Registrován: 28 bře 2005, 02:00

#20 Příspěvek od nikkto »

V SM sa typ tunera neda nastavit. V manuali som nasiel, ze typ tunera sa nastavuje pomocov dvoch prepojok na plosaku. Prepojky som naletoval podla mojho typu tunera a nepomohlo to.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od pajosek2 »

Měnil jsi tuner,tak chybu hledej tam. Máš dobře připájenou kostru? Máš kvalitně připojeno AVC a AFC? Teda pokud tam je přivedeno,neuvědomuju si,co je to za zapojení. Ty malé filtrační elektrolyty pro filtraci AVC jsou vpořádku? Někdy se stává,že při výměně tuneru praskne plošňák k některému pinu,tak to zkontroluj.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
BaluSK
Příspěvky: 264
Registrován: 28 zář 2007, 02:00
Bydliště: Rimavska Sobota
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od BaluSK »

To tazko...mam ten isty typ TV s tou istou zavadou,tiez som s tym nepohol,lezi to v sklade uz 3 mesiace a kaslem na to...vyzera to na nejaku typicku zavadu pre tento model podla tohoto.....Nepovazoval som za nutne badat v tom,to by bola asi strata casu s ohladom na cenu tejto sunky.....Ak niekto vie v com je problem nech poradi a ak neporadi nech si to necha pre seba...tento zlepenec bez povodu nema ziadnu hodnotu,aspon nie taku aby tomu clovek venoval viac casu ako hodinu

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od pajosek2 »

A co PAV filtr?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
nikkto
Příspěvky: 79
Registrován: 28 bře 2005, 02:00

#24 Příspěvek od nikkto »

PAV filter som objednal nový, ak to aj potom nepojde tak to vzdavam. dakujem za rady

Uživatelský avatar
prextid
Příspěvky: 92
Registrován: 31 bře 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od prextid »

nikkto píše:PAV filter som objednal nový, ak to aj potom nepojde tak to vzdavam. dakujem za rady
Nevzdavaj to... odloz to a casom sa k tomu vratis a poto to objavis hned.....
To na čo prideš sám nikdy nezabudneš, To čo ti niekto poradí to ako keby si našiel......

Uživatelský avatar
nikkto
Příspěvky: 79
Registrován: 28 bře 2005, 02:00

#26 Příspěvek od nikkto »

TV nie je moj, tak ho potom asi budem musiet vratit. inak jeho majitel ho mal v opravovni u nas a tam mu technik povedal ze tuner nedokaze zohnat novy. ja som tuner na internete nasiel za 2 minuty. mozno tam TV este odnesiem.

Uživatelský avatar
prextid
Příspěvky: 92
Registrován: 31 bře 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od prextid »

Toto je blbost ale keby si spet vratil povodny a prestane to robit mas na sto percent viac ako jasne ze to predsa robi ten novy tuner tam si spominal ze ti ide len nie cele pasmo ale nestrhava a tuner je identicky s tym co tam bol???
To na čo prideš sám nikdy nezabudneš, To čo ti niekto poradí to ako keby si našiel......

Uživatelský avatar
nikkto
Příspěvky: 79
Registrován: 28 bře 2005, 02:00

#28 Příspěvek od nikkto »

povodny tuner tam bol: CTF 5510, cez avelmak som objednal KSH140E, je tam napisane ze je to nahrada. tak mozno to nie je je dobra nahrada neviem.

Uživatelský avatar
prextid
Příspěvky: 92
Registrován: 31 bře 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od prextid »

Ja som tak isto objednal tuner do Thomsona a nahrada znela taktiez KSH 140 ,a co sa stalo v danom Thomsone len zrnil takze smola a preto som Ti na zaciatku povedal chod do SM a tam zmen ten tuner, ale ked ze ty mas teslu kde sa to neda spravit je to celkom jasne netrap sa stym skus zohnat origos inac z toho nevykorculujes, oni sa tie tunery naozaj predavaju ako nahrada lebo vyrobca ich tam ma uvedene v softe tu je zakopany pes ,urcite ja mam uz zo dva KSH co som nerozchodil inde len v OVP kde sa pouzivaju tiez......
To na čo prideš sám nikdy nezabudneš, To čo ti niekto poradí to ako keby si našiel......

Uživatelský avatar
prextid
Příspěvky: 92
Registrován: 31 bře 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od prextid »

a tu mas dokaz ze sa pouzivaju aj v Thomsonoch

http://www.elektrocomp.sk/index.php?cur ... osCsid=c41

a ako posledne toto iste som riesil asi z odstupom 2tyzdnov neslo jedno pasmo v danom tunere zakaznikovi isli len 4 programmi dal som orginal a nic som neriesil len som spustil ladenie ulozil a siel po svojom takze tak......
To na čo prideš sám nikdy nezabudneš, To čo ti niekto poradí to ako keby si našiel......

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“