Starsi venkovni dvere s FAB

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavoucisit
Příspěvky: 176
Registrován: 02 lis 2008, 01:00
Bydliště: Havířov

#16 Příspěvek od pavoucisit »

bumping key - jde vyrobit rychle ze starého klíče, který je typově stejný s vložkou FAB.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#17 Příspěvek od Sandal »

No stačí když se vezme klíč kterej jde alespoň zasunout do vložky a zručnější ruce tim odemknou každou FABku.Někdy je to otázka jedné vteřiny.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#18 Příspěvek od kevin_mitnick »

Panove - serte na to. Neni potreba davat tady navody hnedocechum a mladym anarchistum...

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#19 Příspěvek od Hejnicek »

Ty sem snad nechodi. Pokud mam zkusenost, venuji se spis silnoproudu. :).
Zapojovani vodicu pred elektromer, demontaz kabelu pod napetim...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od otakarv »

Když už jsme u témy"FABKA",poradil by mi prosím někdo(třeba přes SZ),jak odemknout a neporušit FAB-ku.Podotýkám,že nechci nikoho vykradnout!Nad garáži mám dvě místnosti spojené dveřmi.Namontoval jsem si tam zbrusu novou FAB-ku.Pak jsem musel na nějaký čas odjet a abych nemusel klíče vozit sebou a také aby se mi tam nedostaly zvídavé děcka,jsem klíče uschoval tak dokonale,že je už rok nemohu najít.Líto mi je zámek odvrtat nebo vylomit,když je zbrusu nový.Stále si říkám,že zrovna jak to udělám,tak se klíče najdou.V zámečnictví mi říkali,že výroba toho klíče by vyšla na stejno,jako nová FAB-ka.
Kdyby někdo věděl,byl bych vděčný za radu.

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#21 Příspěvek od Hanizek »

Uvnitř zámku je několik "kolíčků" (většinou 5). Nejdříve musíš nějákým plíškem (vsunutým do zámku) tlačit ve směru otáčení klíče. Současně s tím uvnitř zámku (nějákou tenkou jehlou apod.) postupně zatlačíš jednotlivé kolíčky (ty v normálním případě zatlačí zuby na klíči). Když budou všechny kolíčky ve správné poloze, mělo by jít tím plíškem otočit - tj. odemnknout.

Celou dobu ale musíš vyvíjet sílu na ten plíšek! (jinak ty zatlačené kolíčky vyskočí zpátky). Není to zas tak jednouduché, jak to vypadá.

A nekamenujte mně za to - takových návodů jsou na internetu stovky...

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#22 Příspěvek od jopo166 »

a teras poradte mne mam dvere s kupelne do garazu a zlomyl sa jazycok v zavretich dverach a nejdu ani za svateho otvoryt neni to fabka je to obycajny zamok ten jazyk bol asi hlinikovy ci aky otvarali ste to niekto?????

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#23 Příspěvek od Hejnicek »

To se mi stalo nekolikrat.
Resil jsem to vzdy tak, ze jsem platkem vyndanym z pilky na zelezo urezal panty na dverich (mezi tim svislym valeckem a zavitem).
Zbytek co trci ze dveri hasakem vymontovat. V zamecnictvi koupit 3 ks nove panty.

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#24 Příspěvek od Hanizek »

jopo166: Přesně tohle se stalo mojí babičce ve dveřích do hospodářské budovy.

Nakonec jsem rozbil okno, vlezl dovnitř, odvrtal jsem část dveří kolem zámku, zámek jsem rozbil a jazýček vytáhl (i tak to šlo dost blbě).

A přes díru, kterou jsem udělal, jsem našrouboval hrubý hliníkový plech (a ještě jsem nechal zasklít okno).

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#25 Příspěvek od Hill »

Jestli jde o horní střelku z hliníkové slitiny, jako že asi jde, je to něco jiného, než zamčený zámek. Jen nejde klikou otevřít.
Na to stačí vyvrtat do futer dírku tak, aby střelka šla prostrčeným šroubovákem vpáčit zpět do zámku. U kovových futer to je jednodušší, protože dírku lze pak zatmelit a přetřít. Dřevěných futer je člověku líto.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#26 Příspěvek od kevin_mitnick »

Z ktere strany tech dveri jsi? Z te s panty, nebo z te opacne ??

Pokud se dostanes na stranu s panty a dvere jde otevrit aspon na 1-2 cm, mas vyhrano. Tenkym sroubovakem se snaz vysunout jazycek zamku co nejvice do futer, abys videl uz ne jazycek zamku, ale zeslabenou cast za nim. Zaroven se jeste o trochu zvetsi mezera ve dverich.

Pak staci prostrcit dlato, oprit o ovladaci cast jazycku a dvakrat klepnout...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#27 Příspěvek od BOBOBO »

Jo Hille to platí za předpokladu , že nejsi v paneláku . Tam je ještě na straně bez západky ještě ve futrech beton . Dalo mi to . Kluk si zabouchl dveře s klíči a ještě je pro jistotu pootočil .

Ne tak docelabydlím v paneláku a minulý týden, konkrétně 12.5.2011, jsem u souseda vrtal futra a v místě střelky žádný beton není. On by tam poněkud překážel... jen, jak se snažili lomcovat dveřmi, jsem pomocí různých udělátek asi hodinu hledal polohu střelky, než se trefila zpět do vedení v zámku.... fuj, to byla karta!
Hill

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#28 Příspěvek od jopo166 »

pristu k dveram mams oboch stran nakolko je to garaz.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#29 Příspěvek od EKKAR »

Ten "jazýček" neboli odborněji řečeno STŘELKA (prostě ta pohyblivá západka, co ji ovládá přímo klika) bývá ne z hliníkové, ale ze zinkové slitiny - sousedce se to stalo už 2x, že při nešetrném přibouchnutí dveřmi praskla. Naštěstí jsem měl pokaždé přístup ze strany, kdy se dveře otevíraly ode mne - západku jsem navrtanou dírkou odtlačil co nejdál do střev zámku a zbytek pak prachsprostě URAZIL prudkým vražením ramenem do dveří. Zárubeň z ocelového plechu i dveře se zbytkem zámku to vydrží - pak stačí koupit za 15Kč novou střelku a vyměnit ji za zlomenou. Nevím, jak starší dřevěná "futra" - tam je jen zapadací plech, který by měl jít vytrhnout...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od otakarv »

Děkuji za radu "Hanizkovi",vyzkouším.
"jopo166",to co se stalo Tobě,tak to já doma řešil už asi 5x.Vždy šlo o prudké přibouchnutí dveří,čímž se zlomil "jazýček",neboli "střelka".Poprvé se mi to stalo u vchodu do dílny,to jsem řešil silou.Trochu se sice poškodily dveře i futra,ale šlo to opravit.Zbývající případy jsem řešil podle návodu,jak napsal "Hill".V úrovni střelky jsem vždy vyvrtal dírku a pak se snažil drátkami,šroubováky,jehlami apod. zatlačit ulomený kousek zpět.Je to dosti problematické,neboť ten kousek má "vodítka" a ty je potřeba dostat do drážek v zámku.Když to nešlo do zámku,snažil jsem se jej vtáhnout dovnitř futer,aby spadnul dolů(tam může ležet kolik chce).Také jsem doma všechny upozornil,aby pokuď možno netřískali dveřma a když už se stane,že se střelka ulomí,aby zbytečně nelomcovali klikou a dveřma.Ono se pak snadněji ten jazýček dá vrátit nazpět do zámku.
Tak ať se nám daří. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“