Problém s B4, B700

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od durkovic »

ano ano suhlasím s hillom, ked nahrávam na B4 -aj na iných mgf Tesla-tak väčšinou používam gramofonový vstup, vstup RADIO používam iba na zaznam s radioprijímačov TESLA a samozrejme na výstup signálu do PC alebo na prepis nahrávky na druhý magič.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#17 Příspěvek od konosuke »

durkovic píše:ano ano suhlasím s hillom, ked nahrávam na B4 -aj na iných mgf Tesla-tak väčšinou používam gramofonový vstup, vstup RADIO používam iba na zaznam s radioprijímačov TESLA a samozrejme na výstup signálu do PC alebo na prepis nahrávky na druhý magič.
ano, a MD rychlostní přenosku do vstupu MIC (mikrofon) citlivost (1-2mV) hezky pasuje no a impedance, korekce, ále...máme krizi, improvizujem, že jo...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#18 Příspěvek od sinclair »

kundosuku, na tobě se mi líbí, že píšeš cokoli a k čemukoli, i kdyby to měla být sebevětší píčovina.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#19 Příspěvek od konosuke »

sinclair píše:kundosuku, na tobě se mi líbí, že píšeš cokoli a k čemukoli, i kdyby to měla být sebevětší píčovina.
:D :D :D
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od durkovic »

konosuke píše:
durkovic píše:ano ano suhlasím s hillom, ked nahrávam na B4 -aj na iných mgf Tesla-tak väčšinou používam gramofonový vstup, vstup RADIO používam iba na zaznam s radioprijímačov TESLA a samozrejme na výstup signálu do PC alebo na prepis nahrávky na druhý magič.
no, a MD rychlostní přenosku do vstupu MIC (mikrofon) citlivost (1-2mV) hezky pasuje no a impedance, korekce, ále...máme krizi, improvizujem, že jo...
takto k.rviť zvuk pripajaním MD prenosky do vstupu MIC rozohodne nemienim, k tomu mam najprv ext. RIAA a až potom do gramo vstupu.

Uživatelský avatar
dol
Příspěvky: 4
Registrován: 25 čer 2009, 02:00

#21 Příspěvek od dol »

Všechny zdravím, i když je to více než 2 týdny, zdá se, že jsem problémy vyřešil.
Sjíždění pásku u B700 jsem vyřešil přitažením brzdy levého kotouče.
Snímání z B4 přes výstup do jiného mgf nefungovalo ani u jiné B4, do PC jsem snímal z výstupu pro sluchátka, musel jsem vypnout repro mgf.
Vzhledem ke kvalitě na páskách se dílo snad podařilo.
Ještě jednou díky za rady.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#22 Příspěvek od Hill »

Ještě podotýkám, že už jsem samploval (ať už přes Nero WaveEditor, Audacity či EAC) z magnetofonů Tesla B3, B42 (se sirkou v reproduktorovém konektoru, ty mají výstupní úroveň závislou na nastavené hlasitosti), dále z "evropsky neřízených" B4, B73, B101 a B700, a zrovna dnes z Unitra ZK246 - vždy z výstupu RADIO.
Rychlosti posuvu 2,38 a 4,76 u cívkáčů jsem zavčasu jako neperspektivní opustil, takže nahrávky mám na devítku nebo devatenáctku a stojí tedy vesměs ještě za převod do digitálu.
A pak ještě z nějakých těch decků (Sony TC206SD, Unitra Finezja M552D a podobných). Bez problémů.
Stejně bez problémů vychází nahrávky z výstupu RIAA předzesilovače gramce.

Počítače jsou Dell Latitude C840 (WXPP a Nero) a Acer TM6592 (VistaB a Audacity a/nebo EAC) s integrovanými zvukovkami, pro přepis takových záznamů zcela postačujícími: v obou případech citlivost linkového vstupu nastavená asi na 40% dráhy posuvníku, záznamová úroveň vyšla vždy do prostřední třetiny posuvníku.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“