napajaci konektor na HP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od drabek06 »

Nech je :wink: Kluci jsou všeumělci a podaří se jim to :wink:

21lukas

#17 Příspěvek od 21lukas »

drabek06 píše:Nech je :wink: Kluci jsou všeumìlci a podaøí se jim to :wink:
nevim proc resi takovou ptakovinu at si do auta poridi menic na 220V a nejake problemy s 3pinovym konektorem at necha jinym hloupejsim

muze pouzivat standartni nabijecku co ma doma a kdyz pripoji prodluzku tak i nabijecku na mobilni telefon a male svetlo

zalezi jak silny menic pouzije

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#18 Příspěvek od keemo »

To s tym menicom do auta ma napadlo uz vtedy ked tu padla prva zmienka o odpaleni, len som sa nechcel dockat argumentu ze je drahy a bla bla tak som toho nechal.inak by som to tak riesil.radsej si priplatit za menic,stoji tak do 2 tisiok, mozno menej,ako si odkurit notes...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#19 Příspěvek od rezis »

Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od drabek06 »

A nebo ! :wink: Koupit třeba na Aukru za pár korun starší UPS která jde zapnout bez připojení 230V :)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#21 Příspěvek od keemo »

Tak v tom pripade za tych 474 fakt nieje co premyslat...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

rezis píše:Podle těchto rad to vidím že tady někdo bude brzy schánět novou základní desku.
Stále jsem nepochopil jak jdou data nahradit nějakým napětím?????
Tak pokud já vím, tak já jsem nikde nepsal o tom, že by se měl datový vodič nahrazovat napěťovým. I když o těch datech s 19 V bych dost pochyboval. Má tady někdo zapojení toho zdroje, aby mohl tvrdit jaký datový procesor v něm je ? Podle mě jde jen o nějakou zpětnou vazbu na kontrolu dobíjení baterky.
Mám taky HP a abych nemusel domů tahat zdroj, tak jsem si koupil nějaký univerzální a byla u něho spojka z konektoru se třemi kontakty na konektor se dvěma kontakty a ejhle, ono to dobíjí baterku taky. :wink:
A jak už tady někde psala Andrea, tak jestli tam je 20 V nebo 15V, na tom zase tak nezáleží, NB si to uvnitř stejně rozdělí, ale potřebuje mít nějakou watáž kvůli odběru proudu.

Do auta specálně bych si měnič z 12V na 230 V střídavých určitě koupil, ale ten za 474 Kč bude zodpovídat ceně, takže skoro na nic nebo bude furt hořet.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#23 Příspěvek od rezis »

p32 píše:
rezis píše:Podle těchto rad to vidím že tady někdo bude brzy schánět novou základní desku.
Stále jsem nepochopil jak jdou data nahradit nějakým napětím?????
Tak pokud já vím, tak já jsem nikde nepsal o tom, že by se měl datový vodič nahrazovat napěťovým. I když o těch datech s 19 V bych dost pochyboval. Má tady někdo zapojení toho zdroje, aby mohl tvrdit jaký datový procesor v něm je ? Podle mě jde jen o nějakou zpětnou vazbu na kontrolu dobíjení baterky.
Mám taky HP a abych nemusel domů tahat zdroj, tak jsem si koupil nějaký univerzální a byla u něho spojka z konektoru se třemi kontakty na konektor se dvěma kontakty a ejhle, ono to dobíjí baterku taky. :wink:
A jak už tady někde psala Andrea, tak jestli tam je 20 V nebo 15V, na tom zase tak nezáleží, NB si to uvnitř stejně rozdělí, ale potřebuje mít nějakou watáž kvůli odběru proudu.

Do auta specálně bych si měnič z 12V na 230 V střídavých určitě koupil, ale ten za 474 Kč bude zodpovídat ceně, takže skoro na nic nebo bude furt hořet.
Pockej pokud to bylo pochopeno ze narazim na tebe tak se omlouvam. Podle Tebe jsem pochopil ze ma vnutit napeti na baterku. Jenze je tam kupa rad jak ma laborovat a tlacit na ten osudny drat jista napeti. Coz uz jsem se setkal s tim ze byl prorazen kabel a spolehlive diky tomu pinu oddelal dve desky nez jsme na to prisli. Zda jsou data u Hp si nejsem jist. U Dellu jsou na 100% to jsem taky psal. Jinak s tou redukci to je jak pises. Z 3pin na 2 je ale naopak jsem ještě neviděl. Jak tu budu mít takový vadný zdroj ho rozkuchám.
Internet - metla lidstva

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#24 Příspěvek od p32 »

Ne Rezisi, já to tak nebral a ani na sebe nevztahoval. Nevím jak je to u Dellu, ale u HP jde o něco jiného. Mám dojem, že Rabbit-ko nechtě napsal jednu chybu, víceméně to nenapsal přesně. Nikdy jsem tem konektor nepotřeboval řešit, ale podle mě z PLUSu a ZEMě se napájí NB s +19V na PLUSu a ze ZEMě a PINu se napájí (případně dobíjí) baterie pomocí -19V na PINu.
Prostě dvojí vinutí s usměrněnými 2x 19V.
Asi takhle.
PLUS (+19V) ---- (-19V) ZEM (+19V) ---- (-19V) PIN

Kdyby mohl Rabbit-ko ještě jednou ty výstupy změřit a zkontrolovat u polaritu výstupních napětí.
Naposledy upravil(a) p32 dne 29 čer 2009, 13:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

To mas odkial? Podla mna je to totalna blbost...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#26 Příspěvek od p32 »

Tak já se nedostal k tomu, abych to rozdělával (zbytečně), ale podle mě je právě blbost nějakými daty komunikovat mezi adapterem a dobíjecí částí v NB na baterku. To si ta dobíjecí část může dělat uvnitř NB bez 3. drátu k adaptéru. U nových NB od HP to není - tedy nevšiml jsem si toho. Jestli je to jak u Dellu, tak se nechám klidně poučit abych fakt nepsal blbosti. :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#27 Příspěvek od rnbw »

Uz to tu bolo spomenute - je to tam prave na zistenie typu zdroja - ci ma dostatocny vykon pre napajanie aj nabijanie. U DELLu je to takto na 100%, v BIOSe to ukazuje.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od drabek06 »

Tak jsem na ten třetí pin vlítl oscilem a vůbec nic tam není. Ani napětí tam není, prostě jak kdyby to nebylo zapojený 8O Asi se to aktivuje až po připojení k notebooku . . .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#29 Příspěvek od p32 »

drabek06 píše:Tak jsem na ten třetí pin vlítl oscilem a vůbec nic tam není. Ani napětí tam není, prostě jak kdyby to nebylo zapojený 8O Asi se to aktivuje až po připojení k notebooku . . .
A nemůžeš to nějak změŕit s tíim připojeným NB ať se ví na co to tam tedy koumáci dali ?

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od drabek06 »

Tak to opravdu nemůžu :wink: Kuchat booka nebo adaptér opravdu nebudu . . .

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“