LED - zdroj

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
òuf

#16 Příspěvek od òuf »

zapojení výše s MC34063 je fajn ale doplnit o jeden pnp tranzistor a snímací odpor proudu led. Tim tranzistorem zvedat zpìtnou vazbu nad referenci. Vznikne v udèitých mezích fungující prouduvý zdroj s omezeným napìtím.

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Skay »

Trošku jsem upravil zapojení od Stan3 a rád bych se Vás, zkušenějších zeptal co si o tom myslíte ? Zdroj funguje ale stabilita výstupního proudu je podivná. Při napájecím napětí +12V a výstupnímu proudu 2A, výstupní proud kolísá +-70mA :?
Přílohy
LED zdroj.JPG
(109.89 KiB) Staženo 174 x

Návštěvník

#18 Příspěvek od Návštěvník »

Tím druhým LC èlánkem si o nestabilitu pøímo koleduješ, k èemu tam je? To kolísání jsi zmìøil osciloskopem?

P.S.: Proè pøevádíš ty schémata do .jpg když v .gif nebo .png vychází 10x menší :roll:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tady taky dost hraje roli pracovní kmitočet a indukčnost/materiál/drát cívky. Jak to přejde do burst režimu, může to dělat opičárny.

Ten filtr se používá (tady je naprd), ale normálně se napětí snímá na prvním elytu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Jurbise
Příspěvky: 37
Registrován: 08 úno 2008, 01:00

#20 Příspěvek od Jurbise »

Zdravím,hotové drivery pro napájení výkonových LED mají v nabídce na stránkách :http://www.dealextreme.com/ v sekci electronic - DIY Parts.Je tam několik modelů i přímo na síťové napětí.Sám jsem některé objednal a fungují bezchybně.Objednání je jednoduché,platba přes PayPal a zboží odešlou bez poštovného na udanou adresu do ČR.

nunu

#21 Příspěvek od nunu »

proè nìkdo má potøebu používat v tomhle zapojení OZ ???? Co takhle tranzistor, nebo tøeba dva,..... 8O

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#22 Příspěvek od masar »

Použití tranzistoru obvykle vyžaduje použít vyšší hodnotu snímacího odporu, což má za následek zbytečný ztrátový výkon. Dalším důvodem je to, že řešení s tranzistory dnes nemá žádné přednosti (jednoduchost, dostupnost...).

nunu

#23 Příspěvek od nunu »

Zas tak velký odpor ne, jde o to jak se zapojí tranzistor na MCèko,... Já bych tam OZ nedal už proto že napájení OZ je potøeba nìkde vzít a stabilizovat.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#24 Příspěvek od masar »

Proč stabilizovat? :wink:
Ten měnič nedisponuje napájecím napětím?

nunu

#25 Příspěvek od nunu »

jeden tranzistor nebo jeden OZ,.... :D za problémy z OZ mi to nestojí,. Ale asi je to vìc názoru no.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od ZdenekHQ »

Přesunuto
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“