TESLA SF2940TS-SM zpětné běhy

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#16 Příspěvek od masar »

To se mi nezdá. Výměnou rezistoru by se přece závada nemohla odstranit a ten by musel topit znova. Spíš nějaký zkrat s katodami, popř. historie nějaké závady v obvodu zhášení bodu po vypnutí. :wink:

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#17 Příspěvek od zvaty »

Jednou se mi vyskytla závada téměř zuhelnatělého jiskřiště pro Focus. Patici jsem tedy vyměnil ale odnesl to i RGB procesor (zřejmě z jtoho jiskřiště něco skočilo i do patice a dále do RGB procesoru). Telku jsem svěřil autorizovanému servisu. Tam vyměnili RGB procesor, ale po 14 dnech jiskřiště zuhelnatělo znovu. Typoval jsem už jen vadu obrazovky, kterou mi následně v dalším servise potvrdili. Telka šla do sběrného dvora. Byl to Mascom PT92. Třeba to má něco společného i s řešením vašeho problému.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od pajosek2 »

masar píše:To se mi nezdá. Výměnou rezistoru by se přece závada nemohla odstranit a ten by musel topit znova. Spíš nějaký zkrat s katodami, popř. historie nějaké závady v obvodu zhášení bodu po vypnutí. :wink:
Já vím,je to divný.Ta napařená emisní hmota se podobně projevuje,ale ten odpor je k zamyšlení.Stejně to asi nedořešíme. :lol:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“