jeden displej pro 2 PIC

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#16 Příspěvek od Andrea »

Atlan píše:ale on neposuziva len displej ale displej s radicom....
Co ty víš, třeba kelley ten termostat navrhoval a tak ví detailně, jak funguje a co si může dovolit.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od hafca »

Já sem dám raděj zapojení toho termostatu. K přepínači se dostanu až koncem příštího týdne. Třeba mi to nakonec vymluvíte a budu muset hledat jiné řešení. :wink:
Přílohy
termostat.jpg
(39.52 KiB) Staženo 156 x
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Jirka »

Jak to tedy funguje?

Po zapnutí termostatu proběhne proběhne inicializace displeje. Potom už se při zobrazování posílají jen instrukce, zda se bude mazat nebo přepisovat displej, pak instrukce výběru řádku, dále znaky nápisu, vše následované instrukcí pro zápis dat do LCD.
Když to přepne třeba v polovině cyklu zápisu do displeje: vytuhne displej na dobro a bude potřebovat novou inicializaci nebo s další instrukcí "smazat displej" pojede dál a bude zobrazovat nově poslané znaky?

Nikdy jsem to nezkoušel, ale možná by to mohlo fungovat. To je můj tip. A pak bude záležet, jak často se nápis na displeji obnovuje a jak dlouho by tam svítil ten nedokončený nápis.
Kdo vyvrátí mou domněnku?
*****

Uživatelský avatar
ceeert
Příspěvky: 105
Registrován: 05 dub 2009, 02:00
Bydliště: Plzen

#19 Příspěvek od ceeert »

Jirka píše:J

Nikdy jsem to nezkoušel, ale možná by to mohlo fungovat. To je můj tip. A pak bude záležet, jak často se nápis na displeji obnovuje a jak dlouho by tam svítil ten nedokončený nápis.
Kdo vyvrátí mou domněnku?

Presne.pokud se hodnota/data zapisuji periodicky: zapis-smaz disp.-zapis-smaz v nejakem kratkem intervalu,pak by to prepinani nemusel byt nejaky problem.pri prepnuti v pulce prikazu by se chyba zobrazila na kratkou dobu,mozna i okem nepostrehnutelnou. Nebo naopak kdyby tento interval byl dlouhy(ale komunikace rychla),byla by pravdepodobnost prepnuti v pulce prikazu relativne mala. Kazdopadne to vyzkousej a pak nam dej vedet.
Ceeert

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od hafca »

Potřebuju to dořešit, takže vědět dám určitě. Musím navrhnout a udělat desku na ten přepínač a dodělat ten druhý termostat. Zkusit by to ale mělo jít i s jedním. Při přepnutí to nejspíš zhasne a nic tam nebude.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#21 Příspěvek od caven »

no pokud bude komunikace v klidu a try to v ten okamžik přepneš tak na displeji zůstane to co tam bylo

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#22 Příspěvek od nekmil »

Pokud obyčejný 16x2 stojí +/- 150Kč proč si komplikovat život ?

Ale pokud mermomocí chcete přepínat, tak k přepnutí by mělo dojít v době kdy budou signály (E)nable v úrovni L

Uživatelský avatar
ceeert
Příspěvky: 105
Registrován: 05 dub 2009, 02:00
Bydliště: Plzen

#23 Příspěvek od ceeert »

nekmil píše:Pokud obyčejný 16x2 stojí +/- 150Kč proč si komplikovat život ?
Treba proto ze nema v zarizeni na 2 displ. misto...
Ceeert

Uživatelský avatar
Mendor
Příspěvky: 223
Registrován: 16 dub 2008, 02:00
Bydliště: Kladno

#24 Příspěvek od Mendor »

A nebylo by jednodužší na jeden PIC připojit oba DS1820, pak by LCD mohl zobrazovat teplotu z obou čidel najednou. Stačí jen upravit program a nebo napsat nový.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#25 Příspěvek od Atlan »

no len neviem kto sa tak nudi ..v asm to nikto robit nebude....

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od hafca »

Už jsem to tady psal. Na 2 displeje mám málo místa a napsat nový program nezvládnu. To zapojení by se navíc muselo upravit nejen na 2 čidla, ale taky na 2 nezávislé relé. Prostě dvojitý termostat se vším všudy. Vím, že by to bylo lepší, ale v tuhle chvíli jiné východisko nemám, než zkusit tuhle rošádu.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#27 Příspěvek od Atlan »

Kde je ktomu navod respektive popis + cela schcema alebo to je stavebnica.... alebo ako prsne to reguluje teplotu predpokladam ze to lieta o +-2St, a od akej do oakej teploty sa da nastavit termostat a ok kolko do kolko to meria. respektive ako by si to chcel....aby to fungobvalo.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od hafca »

Schema je o kousek výš. Návod netřeba. Nastavuje se tam jen teplota a hystereze. Bylo to v AR 9/2008 nebo Elektor http://www.elektor.com/magazines/2008/j ... ynkx?tab=2 Z něj to zapojení vychází. Celý popis je tady http://home.12move.nl/vansteenis/Thermostat.pdf Mám to k lednici a mrazáku a z toho vychází teplota. Je to od cca 8°C až do -20°C.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
kelley
Příspěvky: 192
Registrován: 04 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#29 Příspěvek od kelley »

Toť otázka. Jestli se v konkrétní aplikaci nepoužívá čtení stavu displeje (a podle těch šesti drátů asi ne), fungovat by to mohlo. Chtělo by to holt vyzkoušet.
Atlan píše:ale on neposuziva len displej ale displej s radicom....

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#30 Příspěvek od Chenzee »

Nevymejšlej bejkárny :roll: , řekni, co to má dělat a já ti to hodím do programu. Udělat dvě čidla a dva výstupy bude otázka chvilky. Výsledek bude - jedna teplota na horním řádku, druhá na spodním řádku a nastavení dvěma nebo třema tlačítkama. Takovejhle termostatů jsem již několik dělal, tak jen nějakej poupravím k obrazu tvému a je vyřízeno. Žádný přepínátka apod. Teda jedině, že bys opravdu jako první vyzkoušel, zda to jde. Teď odcházím, tak to sem do zítra hoď a zítra to pořeším.
Zdarec :idea:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“