Telefon na kliku

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#16 Příspěvek od bu2520 »

tak a pak byly telefony UB to byla baterka na ústředně a pomocí relátka se přepínala spojnice. V podstatě se zatočilo klikou na ústředně spadlo padátko a telefonistka věděla, že někdo chce volat připojila se na příslušnou svírku zjistila o co jde a provedla propojení u dvou telefonů bude muset být relé které po uzavření smyčky sepne a přepne na tuším 24Vss ( ale to už si nepamatuju přesně)

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#17 Příspěvek od krutor »

Já mám tyto telefony také. Napájení jsem vyřešil tak, že jsem ke každému z telefonů dal kryt na monočlánek a přes krátkou dvojlinku s konektorem je toto zapojené to telefonu. Spojení dvou telefonů je pak uskutečňováno klasickou dvojlinkou. Jinak přikládám i originální schéma.
Přílohy
Telefon.JPG
(282.23 KiB) Staženo 335 x

solamyl

#18 Příspěvek od solamyl »

Pokud byste ten telefon nìkdo chtìl, tak mam jeden doma. Daruji za odvoz tel: 608 217 113.
Jinak pìkný popis tohoto telefonu vèetnì dalších kompatibilních (TP25, TO68) i jak ho zapojit je zde http://sweb.cz/expedicebilytesak/techni ... P12022.htm
-- stepan

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#19 Příspěvek od kbulda »

Oldradio píše:U těhle stolních MB telefonů se baterie připojovala na šroubky k růžici na konci kabelu, pamatuju jak třeba na nádraží vždycky visela na zdi jen za ty dráty. Suchý článek se vzdušnou depolarizací, typ AS4, se snad dá ještě sehnat, ale viděl jsem ho za cenu blížící se 500,- Kč.
Suchý článek AS 4 , rok výroby 1985
Kdo má o něj zájem, ať napíše.
Přílohy
SUCHÝ ČLÁNEK AS 4.jpg
(194.31 KiB) Staženo 217 x

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“