ovp2127 a z fialovanie obrazu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#16 Příspěvek od kutilmil »

No ja sa musim zastat, lebo aj ja som mal na doske obrazovky studenta

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#17 Příspěvek od yakl »

Studený spoj - nevykúrený autobus sa môže vyskytnúť všade. Sú pravdaže prípady, že sa studenák opakuje na jednom a tom istom mieste, napríklad budiace trafo v spínanom zdroji Oráv rady 416, to bolo krásne a amatéri len vymieňali SU169.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od otakarv »

jezevec píše:
otakarv píše:S takovou samou závadou mi přišel jednou televizor OVP-čko.Bylo s tou závadou v několika servisech a nic noopravili akorát vzali peníze.Já jsem trpělivě čekal,měřil(obrazový zesilovač),až se ukázal vadný jeden koncový tranzistor.Telka jede už asi 7 let.Také jsem na ní později silikonoval VN trafo.Slouží stále. :wink:
Co to bylo za servisy, snad nesly za opravu záruku. Proč to zákazník dával do jiného a neuplatnil záruku? Myslím, že to nebyl normální servis ale nějaký "garážmajstr".
Právě že to byly skutečné servisy a né "garážmajstři".Také jsem říkal,proč to nezanesli naspět a uplatnili záruku.Nějak si to oni tenkrát neuvědomili,nebo jim to počas záruky drželo.Bylo to tuším obojí. :evil:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

jezevec píše: To tě přejde. SD jsou plné někdy i funkčních TV a tak "servisáci" rostou jak houby po dešti. Maník přitáhne domů telku, rozdělá ji a zjistí nějakou banální vadu. Po opravě mu obrovsky naroste sebevědomí, myslí si, že opravovat telky je vlastně jednoduchá věc. No a tak se pochlubí kamarádům a ejhle, jednomu zrovna telka nejde. Tak se samozřejmě nabídne, ale ouvej, v téhle není jen stuďák na VN trafu. Co teď, aby nebyl za blba, zeptá se stupidně na bastlírně.
Takže obrň se, bude hůř...
Včera jsem byl po víc jak 1/2 roce na SD - mám v dílně OVP-éčko po blesku, už jsem vyměnil "kopec součástek" (vč. UOC-čka: 893,-Kč + pošt. :cry: ) a ještě mi nejde obraz z tuneru. Tak jsem se tam byl mrknout, jestli tam náhodou nějaké OVP "neleží" (že bych mu o ten K.V. odlehčil), když už se do ní "tolik navráželo" - podle zákona schválnosti zrovna předvčírem všechno odvezli. :roll: :cry:

Jediná telka, co tam zřejmě ráno přivezli: SALORA "MP 51 A2" - na místě jsme ji zapnuli - rastr se rozsvítil.
Tak jsem pro ni dopoledne poslal syna, ať ji dotáhne do dílny. Takže, kromě těch "studentů na splitku", jinak perfektní (už mi chybí pouze "dálka"). :cry:
Takže, zřejmě ze mně bude "servisák". :opravar: :beer:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
milan431
Příspěvky: 20
Registrován: 02 říj 2008, 02:00

#20 Příspěvek od milan431 »

tak to dnes zacalo znovu robit,neviete mi poradit

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#21 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 16 lis 2017, 20:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od jezevec »

milan431 píše:tak to dnes zacalo znovu robit,neviete mi poradit
Je to prkotina, ale k nalezení potřebuješ něco měřit a něco znát, tak študuj.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“