poškozená partition na paměťové kartě

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#16 Příspěvek od _luky_ »

Petr-II píše:Pokud fotak "vidi" tu kartu, tak ji nech ve fotaku. Fotak pripoj do PC a spust na nej Recuva. Stale nic?
Neboj, i to jsem zkusil. Stejná hláška. :(

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#17 Příspěvek od Petr-II »

Tak ja bych dal rychlej format. To sahne jen do hlavicky karty. Pak spustil sveho olibence, ktery to bude cist po sektorech.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#18 Příspěvek od _luky_ »

Petr-II píše:Tak ja bych dal rychlej format. To sahne jen do hlavicky karty. Pak spustil sveho olibence, ktery to bude cist po sektorech.
To jsem měl na mysli, ale zatim jsem to neprovedl. Přeci jen mam trochu strach... Ale je fakt, ze rychlý format nic kromě hlavičky nemaže... Chtěl jsem to mít potvrzený než to provedu. Tak večer to zkusím a uvidí se. :?

Návštěvník

#19 Příspěvek od Návštěvník »

A ty máš ve fo￾áku rychlý formát? Mám špatnou zkušenost, že po formátu ve fo￾áku byla karta komplet smazaná, Recuva nenašla ani ￾uk. Asi ten fo￾ák kartu opravdu smazal (SD na to má pøíkazy).

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#20 Příspěvek od _luky_ »

Anonym píše:A ty máš ve foťáku rychlý formát? Mám špatnou zkušenost, že po formátu ve foťáku byla karta komplet smazaná, Recuva nenašla ani ťuk. Asi ten foťák kartu opravdu smazal (SD na to má příkazy).
Každopádně to vyzkouším na jiné kartě. Když na ní budou fotky, zformátuju a stále to půjde přečíst Recuvou, tak to udělám i s tou "poškozenou". Ale vzhledem k rychlosti formátování hádám rychlý formát (2GB karta za cca 2s).

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#21 Příspěvek od Quest »

Také zkus tu kartu vložit do jiné značky foťáku. Pokud se Ti podaří je náhodou načíst v některém jiném fotoaparátu, překopíruj je nejdřív do vnitřní paměti tohoto přístroje, vyměň kartu za jinou, přesuň všechno na ni a tuto pak teprve do PC. Tento postup záchrany mám několikrát odzkoušený na Minoltě F300.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#22 Příspěvek od _luky_ »

Quest píše:Také zkus tu kartu vložit do jiné značky foťáku. Pokud se Ti podaří je náhodou načíst v některém jiném fotoaparátu, překopíruj je nejdřív do vnitřní paměti tohoto přístroje, vyměň kartu za jinou, přesuň všechno na ni a tuto pak teprve do PC. Tento postup záchrany mám několikrát odzkoušený na Minoltě F300.
Karta je z kamery Canon FS200, k PC to připojuji ve foťáku KonicaMinolta Z2 nebo čtečce. Víc toho doma nemam :)

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#23 Příspěvek od kevin_mitnick »

Canony (a zejmena kamkordery) si nekdy vykladaji format karty velice po svym. Nestalo se mi jednou ze karta z myho canonu ve ctecce jako by neexistovala a po vlozeni do prislusneho fotaku nebo kamery bez zavahani fungovala a po zapojeni kabelu se fotky nebo video poslusne sypali na HDD... Nemas moznost se dostat na par desitek minut k masine na ktery to bylo toceno ?? Snad to jeste po tech pokusech rozchodis.

Uživatelský avatar
Manji
Příspěvky: 7
Registrován: 14 črc 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Manji »

neviem èoho sa bojiš . spusti na nej quick format . Ten obnovi len tabulku a nejakým recovery softom to normalne obnovíš je ich na webe kopu. Ja som tak obnovoval fotky s fo￾aku olympus. Známy na nej pustil v opilosti format a ešte aj fotil dalej . Okrem 4-och fotiek to našlo zhruba 182 fotiek.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#25 Příspěvek od _luky_ »

kevin_mitnick píše:Canony (a zejmena kamkordery) si nekdy vykladaji format karty velice po svym. Nestalo se mi jednou ze karta z myho canonu ve ctecce jako by neexistovala a po vlozeni do prislusneho fotaku nebo kamery bez zavahani fungovala a po zapojeni kabelu se fotky nebo video poslusne sypali na HDD... Nemas moznost se dostat na par desitek minut k masine na ktery to bylo toceno ?? Snad to jeste po tech pokusech rozchodis.
Kamera mi tu leží na stole. Ne, neporadí si s tím. Ale teď dělám test s jinou kartou. Za hodinu budu vědět, jestli to chodí a pak to provedu naostro.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

Je dost mozne, ze ta karta ani naformatovat nepojde.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#27 Příspěvek od _luky_ »

Tak je asi po smrti. Nejde číst ani zapisovat. Týden stará karta. 🤐. Díky za podporu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Aka to bola znacka? A-Data?

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#29 Příspěvek od Quest »

Tak zkus požádat kamaráda, nebo zajdi do obchodu s fotopřístroji. Tam Ti jistě Tvou kartu vyzkoušejí v několika značkách přístrojů. Nevzdávej to! Vyzkoušej co největší počet přístrojů! Vyhodit kartu můžeš vždycky, ale to Ti nepomůže.
Uvedu také jeden zajímavý případ, kdy jsem před časem koupil ve výprodeji za hubičku (1Kč), v reklamaci vrácenou kartu, údajně také nefunkční. PC ji tehdy nevidělo. Na této kartě však zmiňovaná Minolta dodnes vidí několik fotek, které nafotil předchozí majitel karty. A ta karta je po formátování a normálně funguje!!! Nikdy však neplním žádnou kartu po okraj.
Odkudapak jsi _luky_?

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#30 Příspěvek od _luky_ »

SDHC
značka takeMS
Class 8, 16GB

Bydliště mám v profilu vyplněné. Zkusím to reklamovat. Ale momentálně nemám u sebe fakturu.

Nejvíc mě štvou ty data, co na ní byly...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“