Servisne menu Tesla TV S 2850 TS

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#16 Příspěvek od PixelOrgy »

Tak to je rychta zase :-D

EDIT: predpokladam, ze kokun pochopil i z toho trosku "zmatenyho" dotazu o co uzivateli gigi25 jde. Stejne tak doufam, ze urcity prispevky byly mysleny ironicky. Podle popisu vyplyva, tv nema zadny problemy s prechodem do stdby ani s "probouzenim" z nej. Selskej rozum tedy napovida, ze se nejspis jedna o vlastnost toho sasi. Dost mozna to v SM zmenit pujde, mozna ne. Pokud se strasne moc pletu, tak delejte, jako bych nic nenapsal :-D (nebo me opravte)

mates13
Příspěvky: 74
Registrován: 18 úno 2009, 01:00

#17 Příspěvek od mates13 »

To gigi25: vykašli se na to, tady nemá cenu se s nikým hádat, kdo ví co byl S režim u OTF a chtěl pochopit, tak to pochopil co jsi svým dotazem myslel, kdo má potřebu rejpat, bude rejpat......rada pro Tebe, zkus zjistit číslo (typ) chassis, které v tom je, možná se Ti pak povede na netu najít manuál a jestli tato TV servisní mod má, tak postup, jak se do něj dostat tam bude popsaný.....jinak sem na bastlírnu do sekce televizory nemá cenu nic psát, vždycky se najde pár zamindrákovaných namachrovaných TV opravářů superman - blbců, kteří se Ti Tvoje snahy budou snažit za každou cenu znepříjemnit, zošklivit, zesměšnit a ztrapnit......a přitom si neuvědomují, že i oni jednou kdysi začínali a byli na tom stejně.....bohužel nad profesí opraváře TV v ČR i SR v současné době "stahují mračna" a často si tím nevyděláš ani na uživení rodiny, tak jsou ty snahy "místních, kteří to tady ovládají" celkem pochopitelné.......dle mého názoru, je to škoda, neboť elektrobastlírna je podle mě velmi dobrý projekt, pokud se ale v každém vláknu budou nadále objevovat urážky, zesměšňování, bezdůvodné napadání, tak do té doby, než ten "starý kokunův kohút" nenatáhne brka to tady však pozbývá smyslu.........

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od otakarv »

mates13 píše:.....bohužel nad profesí opraváře TV v ČR i SR v současné době "stahují mračna" a často si tím nevyděláš ani na uživení rodiny
Tak v tomto bodě máš určitě pravdu.
mates13 píše:tak jsou ty snahy "místních, kteří to tady ovládají"
Toto fórum "neovládají" uživatelé,ale maximálně regulují admini.
mates13 píše: tak do té doby, než ten "starý kokunův kohút" nenatáhne brka to tady však pozbývá smyslu.........
No v tomto jsi to ale ku..vsky po.ral.Ono většinou se stává,že co komu přeješ,to se stane tobě.
gigi25 píše: TVP pri :agree: vypadku el.prudu sa sam zapína a dufam,že to bude možne odstraniť nastavením v SM.
V každém případě tento dotaz hovoří sám za sebe. :roll:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

mates13 píše:To gigi25: vykašli se na to, tady nemá cenu se s nikým hádat, kdo ví co byl S režim u OTF a chtěl pochopit, tak to pochopil co jsi svým dotazem myslel, kdo má potřebu rejpat, bude rejpat......rada pro Tebe, zkus zjistit číslo (typ) chassis, které v tom je, možná se Ti pak povede na netu najít manuál a jestli tato TV servisní mod má, tak postup, jak se do něj dostat tam bude popsaný.....jinak sem na bastlírnu do sekce televizory nemá cenu nic psát, vždycky se najde pár zamindrákovaných namachrovaných TV opravářů superman - blbců, kteří se Ti Tvoje snahy budou snažit za každou cenu znepříjemnit, zošklivit, zesměšnit a ztrapnit......a přitom si neuvědomují, že i oni jednou kdysi začínali a byli na tom stejně.....bohužel nad profesí opraváře TV v ČR i SR v současné době "stahují mračna" a často si tím nevyděláš ani na uživení rodiny, tak jsou ty snahy "místních, kteří to tady ovládají" celkem pochopitelné.......dle mého názoru, je to škoda, neboť elektrobastlírna je podle mě velmi dobrý projekt, pokud se ale v každém vláknu budou nadále objevovat urážky, zesměšňování, bezdůvodné napadání, tak do té doby, než ten "starý kokunův kohút" nenatáhne brka to tady však pozbývá smyslu.........
Tak ten "zamindrákovaný namachrovaný TV opravář superman - blbec" samozřejmě ví, jaké šásko tam je, samozřejmě má celý Servismanuál a samozřejmě i ví, kde ho na NETu najít :roll:

To gigi25 - ale když jsou tady ti "chytří jak rádio" - typu mates13, tak ať radí oni, když sám nejsi schopen napsat šasi - máš to na TVP uvedeno :roll: :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#20 Příspěvek od stevo59 »

gigi25 píše: TVP pri :agree: vypadku el.prudu sa sam zapína a dufam,že to bude možne odstraniť nastavením v SM.Prípadne ak má niekto skúsenosť s touto závadou nech mi prosím poradí. Ďakujem!
Ak to má okamihový kontakt v sieťovom vypínači, choď po tom obvode. Pri zapnutí el. prúdu (ak je zapnutý sieť. spínač TV) môže nejakým zvodom vytvoriť zapínací impulz. Ak nemá, prebudenie procáku bude riešené inak - ale to už chce schému. Ja ju nemám, tak bližšie poradiť neviem. :oops:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

gigi25 píše:Ano Duvsan,presne tak to som myslel. A myslím si ,že každý rozumný technik to takto pochopil,okrem "kokuna",ktorýá zase zamachroval a predviedol sa v plnej svojej paráde!!
Čiže pre tých ,ktorým robí problém to pochopiť,ešte raz polopate!!
TVP je v pohotovostnom režime.Medzi tým vypnú el.napätie,prípadne vytiahnem sieťovú šnúru a keď ju zapnem do zásuvky TVP sa zapne do prevádzkového režimu.Keďže toľko viem,že u niektorých TVP OVP,prípadne OTF /viď. "S" režim u niektorých typoch OTF./sa to da nastaviť v SM,predpokladal som,že možno aj u tohto TVP je to podobné.
Preto prosím. ak má niekto s týmto nejakú skúsenosť,nech sa ozve.
/Ak je závada v procesore,tak k vôli tejto závade ho určite nebudem meniť./ Ďakujem!
"Ak je závada v procesore", tak ho měnit nebudeš určitě:

1) Je to SMD "placka" - tj. bez patřičného vybavení jsi v (_!_) :roll:
2) Šasi v té telce je od Schneidra, který už před X lety zkrachoval - tudíž ND si můžeš leda "nakreslit" (můžeš mi věřit, mám v dílně telku s tímto šáskem už 2 roky - vadný procek, TVP "nestartuje" :cry: , procek neseženeš !!) :cry:

EDIT: doplňuji - procek neseženeš v Česku (a TESLA TV je z Rožnova p.R. :roll: ) - na Slovensku, ani v Číně jsem nezkoušel :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

mates13
Příspěvky: 74
Registrován: 18 úno 2009, 01:00

#22 Příspěvek od mates13 »

to otakarv: samozřejmě to bylo myšleno obrazně, nikomu nic zlýho nepřeju, tedy ani Kokunovi.

to kokun: jedinej kdo je tu chytrej jak rádio a kdo tu pořád machruje seš ty....tak když ten servismanuál máš, proč mu ho neposkytneš, nebo proč mu neporadíš?? už zase jen machruješ......nebo čekáš až se před tebou bude plazit?? nebo od něj chceš zaplatit??

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#23 Příspěvek od kokun »

mates13 píše:to otakarv: samozřejmě to bylo myšleno obrazně, nikomu nic zlýho nepřeju, tedy ani Kokunovi.

to kokun: jedinej kdo je tu chytrej jak rádio a kdo tu pořád machruje seš ty....tak když ten servismanuál máš, proč mu ho neposkytneš, nebo proč mu neporadíš?? už zase jen machruješ......nebo čekáš až se před tebou bude plazit?? nebo od něj chceš zaplatit??
Až se tady laskavě vyjádří, tak mu ho klidně i pošlu. Ten se ale ani neobtěžuje napsat to šásko.

Nevím, jestli si tě zvolil za mluvčího, ale teď ani nevím, jestli je to vlákno jeho , nebo tvoje :roll:
Pořád se tu oháníš tím, jak tady machruju, ale o té jeho telce (na rozdíl od tebe i něco vím) - jenže ty jsi "blbý jak colštok", víš úplné ho*no a tak nevím, kdo tu dělá většího machra. Proč jsi mu už dávno neporadil - když jsi chytrý jak rádio :?:
Model té mé telky (s vadným procákem) je TESLA TV 2851TS - podobnost čistě náhodná, že :wink:

Určitě jsem tu poradil více lidem, než ty (a nech někdo napíše, kolik mi zaplatil :roll: ) - a s blbem tvého ražení se nemám o čem bavit. Prohlásils přeci, že už sem nepolezeš - tak zalez do díry a čuč :thanks:

HOVGH
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
gigi25
Příspěvky: 23
Registrován: 01 čer 2009, 02:00

#24 Příspěvek od gigi25 »

To som ale rozviril diskusiu.Včera pri búrke mi vypadol internet a nabehol mi až dnes poobede,takže môžem reagovať až teraz.
Určite nechcem učiť "kohuta kikiríkať", iste je kokuň perfektný odborník,len by nemusel to dávať najavo tým ,že všetkých podceňuje,zosmiešňuje a uráža a to ako som si všimol vo viacerých vláknach.
Neznamena,že keď som na tomto fore iba krátko,že som doteraz sedel na peci a že ničomu nerozumiem. Aj SMD procesory som už menil a mam na to pomerne slušné vybavenie.
Aj spomínana telka sa mi dostala do rúk zo servisu "ako neopraviteľná"
resp.opraviteľná za 9000.-Sk.Majiteľ mi ju daroval na súčiastky.Bolo to zhruba pred dvoma rokmi.
Ja som ju uviedol do prevádzkového stavu okrem už spominanej drobnej závady. Samozrejme v čase keď som ho opravoval kontrol.som aj kondiky v zdroji.Jedine na čo mám ešte podozrenie je procesor resp. možnosť vypnutia autom.zapínania v SM.
Keďže procesor ,ako to už spomenul "kokuňˇ"je nezohnateľný,dúfal som že ma niekto na tomto vlákne navedie do SM TVP.
Čakal som pomoc,namiesto toho sa tu hraje ping-pong so slovičkami,ponižuje a zosmiešňuje!! však "kokuň".
Ostatným,ktorý sa mi snažili uprimne pomôcť ďakujem!!

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#25 Příspěvek od Duvsan »

Prepáč, že som Ťa podcenil. Evidentne Ti nepomôžem. Len dúfam, že si nedopadol, ako ja s jednou OTF (nájdeš na fóre). Oprel som hrot osciloskopu a mám po OSD. Nechcel som tomu veriť, oprel som ho o pin reset a šup do stand-by.
Ozaj, reset si skontroloval?

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#26 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 16 lis 2017, 20:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od otakarv »

Tak,tak kondik,souhlasím s Tebou.Dnešní svět je zcela zkažený.Těm mladým ročníkům bych kolikrát přál zkusit na vlastní kůži alespoň měsíc tu dobu,co jsme prožili my.V dnešní době to ani na vojnu nemusí(což si myslím,že k tomu také přispívá),každý by chtěl být hned vedoucím a nebo ještě lépe milionářem.Ono i tak je hodně takových,co se vozí v drahých autech,co jim koupil tatíček. :roll: Kdysi tu byl tvrdý režim,každý musel makat,jinak šel do chládku.Každý měl práci a "rohlík" stál v Aši stejně jako v Košicích.Teď tu máme demokracii a je nám to prd platné. :looser:

Uživatelský avatar
gigi25
Příspěvky: 23
Registrován: 01 čer 2009, 02:00

#28 Příspěvek od gigi25 »

"Kondik" čo to píšeš za nezmysly!! Vraj nebude prezrádzať rokmi nadobudnuté vedomosti... A od čoho je tu to forum? Ďakovať zatiaľ ešte nemám za čo.Nepomohol mi ešte ani za p-d.
Jediné čo potrebujem je dostať sa v spomínanej telke do SM.Ak mi to niekto vie poradiť tak mi to určite poradí a nebude sa chytať slovičiek
či "pri vypnuti alebo po vypnuti"!!!
Na margo "Otakarv".Neviem, čo ma spoločné kádrovanie minulosti a súčastnosti s mojim vláknom.Ak mi nevieš poradiť tak zbytočne nemlať
prazdnu slamu!!
Som sklamaný z tohto fora.Z množstva prispevkov iba dva tri boli myslené uprimne bez invektív a posmechu.Sú tu určitý odborníci,ktorý sa zrejme potrebujú " vyřadit" systémom aj keď to neviem tak aspoň pod-j--nem, šak nech je sranda!!!
Mal som možno velké oči,keď som si myslel že to čo ešte neviem sa dozviem na tomto fore.A na druhej strane možno v niektorých veciach by som vedel poradiť.
No neviem musím sa isť na to vyspať .Šak ráno mudrejšie večera...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »



Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#30 Příspěvek od Mysteri »

gigi25 píše:"Kondik" čo to píšeš za nezmysly!! Vraj nebude prezrádzať rokmi nadobudnuté vedomosti... A od čoho je tu to forum? Ďakovať zatiaľ ešte nemám za čo.Nepomohol mi ešte ani za p-d.
Jediné čo potrebujem je dostať sa v spomínanej telke do SM.Ak mi to niekto vie poradiť tak mi to určite poradí a nebude sa chytať slovičiek
či "pri vypnuti alebo po vypnuti"!!!
Na margo "Otakarv".Neviem, čo ma spoločné kádrovanie minulosti a súčastnosti s mojim vláknom.Ak mi nevieš poradiť tak zbytočne nemlať
prazdnu slamu!!
Som sklamaný z tohto fora.Z množstva prispevkov iba dva tri boli myslené uprimne bez invektív a posmechu.Sú tu určitý odborníci,ktorý sa zrejme potrebujú " vyřadit" systémom aj keď to neviem tak aspoň pod-j--nem, šak nech je sranda!!!
Mal som možno velké oči,keď som si myslel že to čo ešte neviem sa dozviem na tomto fore.A na druhej strane možno v niektorých veciach by som vedel poradiť.
No neviem musím sa isť na to vyspať .Šak ráno mudrejšie večera...
Pekne trepeš! A čo tak v telke si nájsť číslo chassis a potom celý servisný manuál si stiahnúť na: http://www.taksitokurvavygoogluj.cz/
V každom tom manuále nájdeš aj Service Code :roll: Ak aj nenájdeš práve to tvoje chassis, tak si stiahni podobné... To už dokáže aj priemerne inteligentná opica.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“