ATMEGA AVR teorie mikropoèítaèù

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od stepa »

S Bascomem asi daleko nedojdeš, ostatně ani s assemblerem ne. Všude se jede na C...bohužel? Nebo bohudík? :) Já jsem to prokaučoval částečně...zaměřil jsem se jenom na assembler(kusy kódu v assembleru se dají do C vkládat), ale budiž mi k dobru roky strávené s C na střední a semtam vejšce.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
michalino
Příspěvky: 348
Registrován: 03 srp 2009, 02:00

#17 Příspěvek od michalino »

Dobrý den,

na céčko přejdu, jakmile pořádně pochopím Bascom a pochopit komplet celý bascom i s detaily a zákoutími beru jako úspěch a běh na dlouhou trať

prosím, pokračuju ve studiu AVR - nyní ADRESOVACÍ MÓDY....
vysvětlíte mi, co je instrukční slovo a operační kód instrukce?
(zhruba to vím)
Jestli to může být definováno uživatelem nebo je to dáno striktně...například to písmenko "d"

děkuji
Přílohy
adresovacimody.JPG
(37.89 KiB) Staženo 147 x

Návštěvník

#18 Příspěvek od Návštěvník »

Jseš tak blbej a neumíš èíst a psát nebo jseš línej lempl a èekáš až ti všechno ostatní naservírujou pod nos? Po zadání "operaèní kód" do Googla 863 tisíc odkazù, hned první odkaz na wiki, vysvìtlení i pro 🤐. Takže b) je správnì :roll:

Uživatelský avatar
michalino
Příspěvky: 348
Registrován: 03 srp 2009, 02:00

#19 Příspěvek od michalino »

Na anonyma jsi příliš prostořeký a tak nepříliš odvážný...přesto díky za odpověď, paklliže jsi stále jeden a ten samý anonym, co mi mnohokrát dobře poradil..

wiki samozřejmě používám, viz příspěvky výše a co se týče podstaty dotazu, jsem stále na úrovni snahy o zhmotnění slov, které se jinak zdají být něčím nehmotným...tedy, pokud se mi podaří zhmotnit představu o vnitřku AVR, budu chápat vše ostatní, logiku už dále použít umím.... proto mé prosby o radu...nikoliv rozkazy s cílem získat radu, což bych chápal, že Tě popudí...v případě prosby Tě nic popudit nemusí

Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od popopepe »

Jukni sem, tady je taková populární forma.
http://www.root.cz/clanky/cinnost-mikro ... trpasliku/

Uživatelský avatar
ivanko18
Příspěvky: 122
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Povazie,SK

#21 Příspěvek od ivanko18 »

preklad pre teba
Přílohy
michalino.hex
(3.38 KiB) Staženo 252 x

Uživatelský avatar
michalino
Příspěvky: 348
Registrován: 03 srp 2009, 02:00

#22 Příspěvek od michalino »

Popopepe,

děkuji moc za odkaz, doposud jsem nic lepšího nečetl, nic pro laika srozumitelnějšího jsem neviděl a z žádného textu jsem to nepochopil lépe, jak ze zdroje, který uvádíš v odkazu. Moc za to děkuji, protože to zhmotnění informací zde jde rychle a srozumitelně. Ne že bych chápal vše nebo snad většinu inormací..ale jdu to teď číst znovu a věřím, že to bude lepší a lepší...teď už to vidím jinak... moc děkuji přesně tohle jsem potřeboval...

Ivanko18
Děkuji Ti moc za soubor a Tvůj čas, pokus provedu dnes... dám vědět

všem:
díky za příspěvky!!

Odpovědět

Zpět na „Teorie“