Smazat

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#16 Příspěvek od Atlan »

No myslim ze ten tranzistor bol najmensi problem...teraz je to problem vecsi :D

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Bernard »

Tak teď jsem fakt rád, že nejsu modrý. :lol:

Uživatelský avatar
TechniXHACKer
Příspěvky: 272
Registrován: 19 srp 2008, 02:00

#18 Příspěvek od TechniXHACKer »

VYŘEŠENO!!! Našel jsem jedno malé trafo co se mi tam přesně vešlo a funguje to! 8-)

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od forbidden »

Tak tomu nejak nemuzu uverit, ze tohle funguje a jeste to napaji tu tiskarnu, zvlast s puvodnim primarem 8O .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Crifodo »

TechniXHACKer píše:VYŘEŠENO!!! Našel jsem jedno malé trafo co se mi tam přesně vešlo a funguje to! 8-)
Ty by ses měl okamžitě nabídnout Janotovi, že vyřešíš problém se sestavováním rozpočtu.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od forbidden »

TechniXHACKer píše:VYŘEŠENO!!! Našel jsem jedno malé trafo co se mi tam přesně vešlo a funguje to! 8-)
Tak to jsi asi hacknul zakladni principy elektroniky, neverim vlastnim ocim.

Uživatelský avatar
TechniXHACKer
Příspěvky: 272
Registrován: 19 srp 2008, 02:00

#22 Příspěvek od TechniXHACKer »

forbidden píše:Tak tomu nejak nemuzu uverit, ze tohle funguje a jeste to napaji tu tiskarnu, zvlast s puvodnim primarem 8O .

Né s původním primárem, s původním sekundárem! :roll: Primár jsem musel dořešit sám, protože byl zničen jeden N-FET který nejni, ale to je jedno už to frčí a tiskne to :lol:

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Bernard »

No jasně, na co měnit celý trafo. Koupíš nevý primár a je to. :wink:

Uživatelský avatar
TechniXHACKer
Příspěvky: 272
Registrován: 19 srp 2008, 02:00

#24 Příspěvek od TechniXHACKer »

Bernard píše:No jasně, na co měnit celý trafo. Koupíš nevý primár a je to. :wink:

:?: :roll: Tak tohle jsem nepochopil co tím myslíš.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Bernard »

TechniXHACKer píše: :?: :roll: Tak tohle jsem nepochopil co tím myslíš.
To jsme na tom stejně. :wink:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od forbidden »

TechniXHACKer píše: Né s původním primárem, s původním sekundárem! :roll: Primár jsem musel dořešit sám, protože byl zničen jeden N-FET který nejni, ale to je jedno už to frčí a tiskne to :lol:
Nj, to mi uslo, zes previnul primar. Ale netvrd mi, ze ta jedna spicka co se prenese na sekundar, po pripojeni napajeciho napeti, dostatecne nabije vystupni kondy natolik, aby se otevrel optoclen ve spetne vazbe a uzavrel ten trandik na primaru. Nedovedu si predstavit funkci. Mozna mam mysleni prilis svazany platnymi pravidly na to, aby bylo otevreny takovymto resenim.

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#27 Příspěvek od renda15 »

Nechte toho, vždyť si z vás dělá legraci, to je přeci teď na forech moderní. Jinak narážka na pomoc Janotovi je velice trefná.........

Uživatelský avatar
TechniXHACKer
Příspěvky: 272
Registrován: 19 srp 2008, 02:00

#28 Příspěvek od TechniXHACKer »

forbidden píše:
TechniXHACKer píše: Né s původním primárem, s původním sekundárem! :roll: Primár jsem musel dořešit sám, protože byl zničen jeden N-FET který nejni, ale to je jedno už to frčí a tiskne to :lol:
Nj, to mi uslo, zes previnul primar. Ale netvrd mi, ze ta jedna spicka co se prenese na sekundar, po pripojeni napajeciho napeti, dostatecne nabije vystupni kondy natolik, aby se otevrel optoclen ve spetne vazbe a uzavrel ten trandik na primaru. Nedovedu si predstavit funkci. Mozna mam mysleni prilis svazany platnymi pravidly na to, aby bylo otevreny takovymto resenim.

Já trafo nepřevíjel :lol: Co tu všichni máte za bugy, asi jsem to nějak špatně vysvětlil :-D Já akorát dal trafo aby mi snížilo napětí z 230V na 14V a to napájí část kde jsem si udělal spínání na originální trafo co je v adaptérů spolu se sekundární stranou kde je i ten optron atd ... Takže já akorát vymýšlel jen napájení primáru a oživení, aby to originální trafo vtom adaptéru zas fungovalo. Ale jak je to možné stím napětím v sekundární části ti nepovím, jsou tu nějaký tranzistory, výkonové diody, elektrolyty, odpory a oproton ... ale jak je to zapojený to ti nepovím :( Teďka to už jen zakompletuji do krabičky, zalepím to a tím už to pro mě končí :D

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#29 Příspěvek od fero7 »

TechniXHACKer píše:http://img228.imageshack.us/img228/9210/schemax.png
Omlouvám se za prasácké kreslení.
Alebo si to nakreslil velmi velmi zle, alebo to nemoze fungovat.
Podla toho to nemoze kmitat. A jednosmerne napatie cez trafo neprejde! Rovnako by to nemohlo ani nabehnut. Ak Ti to funguje, (a nikoho nezabije), tak to nechaj tak a nemas co riesit.
Myslienka zrazenia napatia z 230V na 14V tiez nie je schodna.
Riesenim by bola vlastna konstrukcia ale uplne ina ako si nakreslil. To je ta velmi zlozita, komplikovana a drahsia moznost.
Na 99% by to kazdy riesil vymenou vadneho fetu na iny.
Ak by si uviedol aky tam bol, mozno by Ti niekto pomohol.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od forbidden »

TechniXHACKer píše: Já trafo nepřevíjel :lol: Co tu všichni máte za bugy...
Kdyz jsi trafo neprevijel, tak ma puvodni primar jak jsem psal prvne.
Uz s tim koncim to nema cenu, du si precist nejaky jiny Sci-Fi.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“