zvuk na TV NOVA

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#16 Příspěvek od kokun »

mirdo8 píše:
kokun píše:
otakarv píše:Podle mně Ta zvuková norma se na tom TV musí dát přepnout.Vejdi do menu a tam hledej nastavení ve zvuku.
U Panáků to bývalo: SC1 a SC2 :roll: :?:
Co je to SC1 a SC2 ? v menu toho panasonicu nie je nic cim by som prepol normu.tusim mi zvuk zmyzol,ked zacala Nova vysielat digitalne ale nie som si isty

Až bude vysílat NOVA digitálně, tak ti zmizne nejen zvuk, ale i obraz (na analogovém TVP) :roll: :cry:
Pokud ti teď obraz jde, tak zvuk "musí" jít taky - SC1 a SC2 (možná i SC3) je něco jako "standard", tj. přepínáš normu (v MENU INSTALACE) - ty nemáš k tomu tvp příručku "Kopaničář ve městě" :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

Tak máš v menu ručního ladění, řádek "Mód zvuku", výběr BG, DK, případně EURO a I. Přepni na Nově na BG a ulož. Aspoň tak to je na paňáci videu.
Když se do kabelovek začaly dekódovat programy z digitálu, přešla spousta programů na zvukovou normu B/G (EURO), i když terestrický analog v ČR ještě používá normu D/K.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#18 Příspěvek od sr71 »

nastavoval jsem LCD televizi (s tunerem- analog i DVB-T) a na analogových programech jsem mìl také problémy se zvukovou normou - nova jde normálnì na DK, ale na èt1 a prima pøi nastavení DK jde zvuk vždy jen nìkolik sekund po pøepnutí na jeden z tìchto kanálù - pak se "ztratí", jako nouzovku jsem zatím nastavil normu I - zvuk je poslouchatelný i když není úplnì OK,
(digital programy jdou bez problémù)

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#19 Příspěvek od kozoka »

Dual I a II

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“