Watson FA7040, chassis 11AK19PRO

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jezevec »

otakarv píše:Tak jsem nad tím Watsonem ztrávil dnes skoro 3hodiny.Všechno jsem znovu prošel,místo vedle místa.Našel jsem trhlinky na R707-330Ω(spojen s pinem 7 a 9,pak tam je ještě R717-470Ω paralelně).Elektrolity vyměněné,malé kapacity prověřené,rezistory proměřené,obraz bez nejmenší chybičky,napájecí napětí souhlasí-TDA8351 stále topí po 5minutách nelze na protější straně chladiče udržet prst.Kamarád mi půjčil vypájený IO,ale sám nevěděl,zda je dobrý.Samozřejmně že naběhla vodorovná čára.Musím objednat nový a vyzkoušet.Nic jiného už tam snad být nemůže.
V takovémto případě se kondíky neměří, ale mění. Odkud jsi, máš to ke mě daleko?

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od pajosek2 »

Nevím zda tazatel změřil celkový proud tekoucí do toho IO,jak jsem mu radil.Po srovnání s datasheetem by bylo jasno. Mám obavy,že je to vlastnost a ne porucha.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od otakarv »

Pro "jezevce",máš SZ.
Pro "pajosek2",ten proud jsem neměříl.Když mi po osadění IO od kamaráda naskočila vodorovná čára,tak jsem to nechal tak,už se mi ho nechtělo vytahovat.Ale měl bych to změřit.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od otakarv »

Zdravím přítomných.Minulý týden jsem obdržel zásilku s TDA8351,ale rodinné záležitosti mně dovolily až dnes se do toho pustit.Vypájel jsem ten kolegův(vadný)a do otvorů pro piny IO jsem zapájel prodlužovací drátky a propojil ten TDA8351 co tam byl na jiném chladiči.Z pinu č.6 (pro napájení 45V)jsem odpájel přívod a vřadil měřák pro změření proudu.Po zapnutí TVP zůstala obrazovka tmavá,až po přidání Ug2 se objevily husté,vodorovné pásiky různě posunuté.Měřák ukázal 3,5mA.Při pohybu s přívodními drátky se odběr měnil.Takže tímto způsobem(jak jsem si to chtěl usnadnit)to nejde provozovat.Když jsem osadil nový IO,už jsem si myslel,že mám hotovo,ale také začal postupně se zahřívat(trochu pomaleji sice),až jsem to raději vypnul.
Tak teď babo raď.Asi ještě vyměním ty malé svítkové kondíky,jak mi radil jezevec.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#20 Příspěvek od Burajko »

Meral si zly vyvod.Hlavny napajaci vyvod je c.3.Vyvod c.6 sa pouziva ako pomocne napatie na vertikalny zatemnovaci impulz.Ten merak ukazal blbost(RMS) 3,5mA.(Pri spravnom chode to musi byt viac)
Na zmeranie prudu vertikalu ho predsa nemusis odtial vytahovat.Urcite sa da po ceste nap. niekde prerusit,alebo v pripade nudze preskrabnut. :wink:
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Quatro
Příspěvky: 93
Registrován: 05 říj 2009, 02:00
Bydliště: Znojmo

Re: Watson-FA7040 chassis-11AK19PRO

#21 Příspěvek od Quatro »

Nechci tě strašit, ale podobnej defekt jsem tu řešil a nedořešil. Závit na vych.cívce. S podivem zůstává že, obraz byl taktéž v pohodě až na to že, televize měla další uplatnění jako topení. Možná by nebylo na škodu napájet ten zesilovač z ex. zdroje a tím zjistit jestli nap. napětí z řádku není deformované (zvlněné) a pod.

Vlákno bylo pročištěno a zdržte se zbytečných citací. Používejte tlačítko "ZASLAT ODPOVĚĎ" místo tlačítka "Citovat", děkuji. Killroy

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od otakarv »

Burajko,děkuji Ti za odpověď.Já ten integráč měřil proto mimo,abych zbytečně nezahříval tišťák a že tam už osadím napevno ten pravý.Měřil jsem to multimetrem,který nemá RMS,neboť v tom co jej má mi odešla právě baterka a nějak mi to uniklo.Jsem v posledních dnech nějaký nanic.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#23 Příspěvek od Burajko »

On ten merak pri jednosmernom aj tak nebude merat RMS.Ale nevie ani dostatocne presne integrovat jednosmernu zlozku s takym pomerom striedy.Tu by sa hodil skorej rucickovy merak.Vaha rucicky je najlepsi integrator :wink:
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“