Dotaz - 89c2051 vs 89s2051

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Zkoušeli jste ty AVR někdy přetaktovávat ?

Já tady provozuju generátor zkušebního obrazce pro testování monitorů s AT89C2051 na 48Mhz a s LC místo krystalu jsem ho dotlačil na 75MHz, než začal blbnout. Docela by mě zajímalo, co si nechají líbit ty AVR.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#17 Příspěvek od caven »

zkoušel jsem atmegu32 na 27MHZ větší krystal jsem doma neměl a jel, on je ale někdy problém :D záleží taky jak je napsaný program ...

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#18 Příspěvek od Zmije »

75MHz to už je slušná frekvence, čím jsi to chladil? Známý mi vyprávěl, že provozoval padinu na 48MHz a musel ji chladit chladičem s větráčkem:) Na druhou stranu to srovnání podle frekvence není uplně objektivní, protože instrukce u 8051 trvá od jednoho do čtyř strojových cyklů, a každý stroj. cyklus trvá 12 clk., tak např. muv, který má většinou 2 st.c.(závisí na operandech) se při krystalu 16MHz bude vykonávat s frekvencí 16MHz/24=0,67MHz, zatímco u AVR platí jedna (libovolná) instrukce = jeden st.c., kolik clk. zabere jeden st.c. ale nevim. Analog devices ale vyrábí dsp s jádrem 8051, které je také risc (1 instrukce=1st.c.), 8051 zatím rozhodně není neperspektivní jádro, INTEL hold umí.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kupodivu to chlazení nepotřebovalo, ten nárůst proudu nebyl nijak závratnej, kdysi jsem to tady někde měřil. Na 48Mhz to určitě chladit nemusím :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Johny_Servis

#20 Příspěvek od Johny_Servis »

Zmije píše:75MHz to už je slušná frekvence, èím jsi to chladil? Známý mi vyprávìl, že provozoval padinu na 48MHz a musel ji chladit chladièem s vìtráèkem:) Na druhou stranu to srovnání podle frekvence není uplnì objektivní, protože instrukce u 8051 trvá od jednoho do ètyø strojových cyklù, a každý stroj. cyklus trvá 12 clk., tak napø. muv, který má vìtšinou 2 st.c.(závisí na operandech) se pøi krystalu 16MHz bude vykonávat s frekvencí 16MHz/24=0,67MHz, zatímco u AVR platí jedna (libovolná) instrukce = jeden st.c., kolik clk. zabere jeden st.c. ale nevim. Analog devices ale vyrábí dsp s jádrem 8051, které je také risc (1 instrukce=1st.c.), 8051 zatím rozhodnì není neperspektivní jádro, INTEL hold umí.
na youtube je prime srovnani PIC s AVR - zobrazeni stejneho obrazku na barevnem maticovem displeji - AVR byl vyrazne rychlejsi - predpokladam ze to delal nekdo kdo do toho vydi a srovnani je opravdu korektni...

jinak co je na PICu spatneho pri programovani v assembleru? 35 jednoduchych instrukci a jedeme - ze zacatku je to {v porovnani se starou dobrou motorolou M68HC11} ale celkem peklo - to je pravda

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“