Vista instalace

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od hafca »

Tohle spíš vypadá na staré známé, selželi-vše, přečti si návod. Podobně to vypadalo s notebookem od HP. Visty tam byly uložené a instalaci jsem musel dělalt sám z HDD. Součástí instalace byla rovnou zálohování té instalace na DVD. Přeinstalace systému jde už jen z té DVD zálohy.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

Ekkare, já osobně bych do Aceru asi nešel, ale občas je opravuji druhým a to se mi fakt líbí jak skáčou. Vůbec nemají představu o tom, co je to za výhodný kšeft, ale navymýšlejí si pikoviny a vše se musí instalovat od začátku a CD/DVD s OS nebo ovládačemi nemají. Adresář s OS pro tvorbu DVD taky jaksi smazali. No a pak se diví jak je možné, že je to tolik práce, když NB byl tak levný :wink:
Myslím si ale, že to je na všech NB stejné. Tedy těch, co byly výhodně dodány s již instalovaným OS a bez média s OS a s ovládači. Proto doporučuji jen HP a pokud možno bez OS a OS koupit jako OEM verzi k tomu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

P32 - TESAT!
Jakékoliv OEM instalace bez přiloženého instalačního média jsou k hovnu a to i v momentě, kdy se musí něco servisovat - ta vytvořená "záloha" je úspěšná tak v 50% případů, ve zbytku se stejně musí udělat /format C/new instal, protože systém je příliš nabořený a než by to jeden zreparoval třeba pod Linuxem, vyjde reinstal rychleji a levněji. Takže jedině z chorého počítače vytahat co ještě není zazálohované a formát... O tom svinstvu, že některý "instant" se brání proti new instalaci, nemá ani cenu se bavit - to je asi jako by se auto samo bránilo výměně oleje jinde než ve značkovém autorizovaném servisu. V oblasti PC je to bohužel častý jev...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od forbidden »

Tak tak, od Aceru je to svinarna. Kdykoliv se mi dostane nejakej notas na instalaci, tak formatuju disk, obcas smaznu i ty jejich partisny co tam maji, kdyz nejsou na nic potreba a instaluju cistej system z myho media. Po instalaci vsech ovladacu a vyladeni systemu udelam image treba na DVDcko a mam klid.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

Tak tento týden opravuji (softwarově) třetí NB od Aceru. Nejsou tak špatné, hlavně když je vyčistím od nánosu prachu, ale ten třetí to je tedy lahůdka. Donesli to, že jim nejde jenom to a to. Po 3 hodinách je najednou vidět už jen Déčko a Céčko je v háji. Nakonec po zálohování dat z Déčka jsem nabootoval linux a zrušil veškerý binec z Visty a připravil celé znovu. Abych tam mohl dát OS a ovládače, tak jsem musel udělat kopii Vist z ISO (ze zásob) a instalovat dle čísla dole na NB a stáhnout 300 MB zpakovaných dat driverů pro tento typ Acera. Naštěstí ty ovládače mají jak Acer tak i HP naprosto bez problémů na internetu. Se bavím a blahem uscávám. Napřed to měla být opravička a pak jsem volal, že je to přeinstalace všeho a tak aspoň dovezou MS Office 2007 co mají nejen ogiciálně, ale i na médiu. Domů nepotřebuji jít, tam už to znám. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“