ZEL

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#16 Příspěvek od janousek »

Relé vypadá asi takto http://trinom.org/stazene/pctf/Rele_SSR ... polohy.pdf funguje jako každé jiné běžné relé str.221

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#17 Příspěvek od Maskot »

Relé jsi nenasel????No to snad ne.
Přílohy
S65DE.pdf
(585.21 KiB) Staženo 81 x

Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od popopepe »

Ten antialiasing filtr si do češtiny přelož jako dolní propust. Zkus si najít význam antialiasing a hned pochopíš, proč jsou tam filtry potřeba.
Např tady to máš i s teorií:
http://hippo.feld.cvut.cz/vyuka/efiarch ... filtr.html
Popo

Uživatelský avatar
Frogger
Příspěvky: 2
Registrován: 08 lis 2009, 01:00

#19 Příspěvek od Frogger »

Maskot: Nenašel jsem odkaz na katalog, kde bych si mohl nalistovat tento konkrétní prvek. V hromadě relevantních odkazů dominovaly internetové obchody, které nabízely "nějaké" relé, nebo nějaké reklamní obecné materiály ... jste s janouskem prostě lepší hledači v této oblasti než já :o)

Takže to relé je jen obyčejné "cvakátko" ... tam by měl stačit jednoduchý spínací obvod s jedním tranzistorem. Co se týče řízení ze standardních obvodů TTL, tak předpokládám, že na to mi stačí obyčejné hradlo NAND s integrovaným obvodem intel 7400.

popopepe: Význam výrazu "antialiasing" znamená "vyhlazení", v grafice je to jedna z nejpoužívanějších věcí pro zahlazení ostrých hran při integraci brushe do podkladové bitmapy (těch použití je ale samozřejmě daleko více, ale to už je mimo téma). Podle toho jsem předpokládal, že zapojení bude využívat sérii kondenzátorů, o kterých vím, že vyhlazují signál. Z tvé doporučené stránky mě zaujal nákres bodu 5. Návrh filtru s ideálními prvky (nemusím si hrát na hrdinu a vymýšlet něco nového, stejně je to všechno jen teorie). Teď jen pro něj stanovit hodnoty jednotlivých použitých součástek a spočítat pro danou fmez = 10 Hz. Pokusím se o to a poprosím vás potom, až sem hodím nějaký svůj výsledke, zda by jste na to zkušeným okem neshlédli (a nedělejte si potom prosím ze mně legraci, když to nebude dobře, v životě jsem s něčím takovým ještě nedělal). Kruci, kdyby tak na to bylo více času :(

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#20 Příspěvek od Maskot »

No clovece pokud hledas produkt tak u vyrobce nejdrive,takze Finder a dal uz je to jasne :D

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#21 Příspěvek od Cust »

ten antialisanig, v grafice jde přece o to samé, hrana je prostě vysoká frekvence a ta je potřeba někdy odstranit aby aliasing nevznikl např. při zmenšování bitmapy, prostě jediný rozdíl od klasického signálu je ten, že se pohybuješ ve 2D... tedy jak říká shanonův teorém, je potřeba mít vzorkovací frekvenci alespoň dvakrát vyšší než nejvyšší frekvence v signálu - takže dolní propust

Odpovědět

Zpět na „Poradna“