OVP CTV219

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#17 Příspěvek od kokun »

Nic nového pod sluncem - ale ukaž mně tu aspoň 1 model, který není uvedený na titulní stránce některého ze servismanuálů OVP - můžeš si to porovnat s Mysteriho seznamem :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#18 Příspěvek od Mysteri »

Potom by bolo asi najlepšie tiež udávať osadenie: procesor, vertikál, budenie horizontálu. Tak som to videl na niektorých zahr. weboch. A podľa toho potom odporučiť niektorú zo schém, i keď ani to nie je na 100%. Najmä u ľudí, ktorí o tom nemajú šajn. Ale im vlastne ani origoš schéma nič nepovie.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

Tak jsem si taky dal práci s tím seznamem - doplnil jsem Mysteriho seznam ještě o modely, které nejsou uvedeny na titulních stranách, ale jsou na vložených schématech. Dále tam přibyly ještě některé, co mně "prošly rukama" a taky v S.M. uvedeny nejsou.
Ty, mnou doplněné, jsou červenou kurzívou.
Je mně jasné, že je jich ještě ale hodně (zvláště modely z pozdější doby), které by potřebovaly doplnit. Pokud někdo máte ve svých poznámkách - prosím, doplňte ještě tento seznam (o ty "mutanty" - jak jsem je nazval) :roll:

Mysteri píše:Potom by bolo asi najlepšie tiež udávať osadenie: procesor, vertikál, budenie horizontálu. Tak som to videl na niektorých zahr. weboch. A podľa toho potom odporučiť niektorú zo schém, i keď ani to nie je na 100%. Najmä u ľudí, ktorí o tom nemajú šajn. Ale im vlastne ani origoš schéma nič nepovie.
Návrh Mysteriho není nová věc - pokud vím, takovou "databázi" dokumentací (včetně osazení na "klíčových postech") tvoří třeba Ratajský ze Zlína.
Určitě věc vynikající - pak stačí jen zadat "klíčovou součástku" (např. nějaký zdroj. hybrid) a PC pak "vysype" řadu schémat (samozřejmě z "databázového archívu"), ve kterých je ten hybrid použitý. A když není k dispozici přímo "dané schéma", pak postačí i podobné (někdy i několik) :roll:


Upraveno 12.11.2010 za 1 rok - 113 stažení, ale ani jeden tip, který by tu moji tabulku aspoň o některý model "rozšířil".
Je vidět, že všichni jen stahují, ale nepomůže nikdo - takže "stahuji" taky - ale z webu 8O :cry:
(Když tak SZ, nebo mail)
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
marekBN
Příspěvky: 6
Registrován: 03 zář 2011, 02:00

#20 Příspěvek od marekBN »

Ahoj.Mam tu tv CTV219TXT.Telka isla asi 20min a doslo k prierazu BU508DF medzi E-C.Zdroj je v poriadku,preventivne vymenene kondiky C109,C113.Dalej menene C142,C145,C129,C151,C146 a VNT.Osadil som nove BUcko avsak sa velmi hreje.Vymenil som TDA8143 a chyba pretrvava.TDA,BU je z avelmaku,takze predpokladam,ze by to malo byt v poriadku.Vie mi niekto poradit?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#21 Příspěvek od Duvsan »

Ak sa BU-čko prehrieva, zpravidla je to v dôsledku zlého budenia. Skontroloval si R143 (27Ω)? Ak máš osciloskop, pozri priebehy. Inak je to o hádaní.

Uživatelský avatar
marekBN
Příspěvky: 6
Registrován: 03 zář 2011, 02:00

#22 Příspěvek od marekBN »

No ten som meral...je to 27,6Ω...ja to tipujem na to menene trafo...ono to malo taky divny zvuk,ked to odislo-zapistalo to.Moze odist aj nove VNT?

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#23 Příspěvek od KUBO »

marekBN tak pokračujme tu. Aké označenie malo pôvodné trafo a aké si tam osadil?
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
marekBN
Příspěvky: 6
Registrován: 03 zář 2011, 02:00

#24 Příspěvek od marekBN »

Bolo tam HR7131 a dal som tam VIL.VINGIS 7131 kupovane v HOPERi.
Naposledy upravil(a) marekBN dne 19 dub 2014, 21:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#25 Příspěvek od KUBO »

Pôvodné bolo podľa mňa HR7131. A to VIL.VINGIS 7131 nepoznám.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
marekBN
Příspěvky: 6
Registrován: 03 zář 2011, 02:00

#26 Příspěvek od marekBN »

Ano,bolo tam Diemen a tuto nahradu som tam dal PET 12-28.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#27 Příspěvek od KUBO »

Tak ho odfoť, lebo PET 12-28 nieje ale len M12-28 což je náhrada za HR7131.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
marekBN
Příspěvky: 6
Registrován: 03 zář 2011, 02:00

#28 Příspěvek od marekBN »

Skratka som to objednaval v HOPERi...je to nahrada za HR7131.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#29 Příspěvek od KUBO »

Pokiaľ trand neodišiel obraz bol v poriadku? Vypájkuj trafo a namiesto neho pripoj na vývody 1 a 10 v plošáku žiarovku 60W a skontroluj či sa trand hreje.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
marekBN
Příspěvky: 6
Registrován: 03 zář 2011, 02:00

#30 Příspěvek od marekBN »

Ano,bol uplne normalny.Mne sa to menene trafo nepaci.To nove je smejd!Takze telka uz maka.Bolo to tym trafom.Potrebujem poradit ako nastavit screen.Vdaka.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“