Prosím help-špek nakrimpovaní RJ45-LAN

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od badoch »

Já tomu vážně nerozumím, udělal jsem poslední pokus , (došly konektory) a světe div se naběhlo to, a zatím to běží.
Kabel sice nemá žádné označení, ale je kupovaný v Alfacompu v OV, to je celkem dobrý obchod, a kleště sice v jiném obchodě, ale taky celkem spolehlivém. Sice stály nějakých 150,-ale vypadají slušně, červené plastové ručky, dvojté 8+6 .
Zajímavé bylo to , že pokud spojení naběhlo , tak cca za 5 minut to hodilo chybu komunikace (zapojení WD TV LIVE-multimed. centrum přes domácí LAN s routrem a spojené s PC se sdílenou složkou kde jsou filmy) Ten čas objevení chyby byl vždy +/- stejný přitom pingy přes jeden sw , který běží na tom PC byly v pořádku a zařízení bylo stále detekováno. Při originálním 20m kabelu natáhnutém jen tak na prudko se to nestalo nikdy.

Vážně tomu nerozumím. Buď ten kabel je fakt nějaký divný, nebo mám ještě podezření (i když jsem nefunkční ucvaklé konektory proměřoval na kontakt a tvářily se OK) že zelená žíla se tak blbě kříží v kabelu u konektoru, jestli při krimpování se tam jak je ten zobák "zafixování" nedošlo k nějakému rozdrcení.

Prostě nevím, ale zatím to funguje cca 20 minut. Nevím kde však byla/je chyba což mne dost štve.
Každopádně díky za tipy. Holt zase mne něco triviálního překvapilo.

Uživatelský avatar
makino
Příspěvky: 254
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#17 Příspěvek od makino »

Musíš si dať pozor aj na párovanie farebných vodičov s bielymi vodičmi, každý farebný má svoj biely vodič a keď ich poprehadzuješ pri malých dľžkach to nevadí ale už nad takých 10 m to môže blbnúť. A kliešte za 150 to asi nič moc nebude , ja som kupoval za 65 eur.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

Kleště za 150 jsou naprosto vyhovující. Já osobně si myslím (bez urážky), že to bylo jen rukama.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od Vogon »

Jsi si jistý, že máš ty kabely zapojeny dobře? Ono ani tak nejde o barvy ale o směr kroucení. Pokud máš obyčejný kabel je možné, že je něčím silně zarušený. Asi bych na průtah krz dům použil stíněný.
Přílohy
RJ45.JPG
(79.9 KiB) Staženo 101 x

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#20 Příspěvek od Cust »

jednou jsem měl podobný problém, komunikace sice nevypadávala úplně, nicméně byla dost omezená rychlost - špatný kabel

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ZdenekHQ »

Viděl jsem "odborně" nakrimpovaný čtyři konektory s rozmačkanýma jazýčkama, jeden jako druhej. Vůbec to nedrželo v zásuvce, divím se, že to "dotyčný" dokázal jen tak nechat, když mu muselo být jasný, že za měsíc pojede na reklamaci a poleze kdovíkam na půdu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
mopadzi
Příspěvky: 198
Registrován: 16 čer 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od mopadzi »

ZdenekHQ píše:Viděl jsem "odborně" nakrimpovaný čtyři konektory s rozmačkanýma jazýčkama, jeden jako druhej. Vůbec to nedrželo v zásuvce, divím se, že to "dotyčný" dokázal jen tak nechat, když mu muselo být jasný, že za měsíc pojede na reklamaci a poleze kdovíkam na půdu.
ono také záleží na těch kleštích...měli by zatláčet všechyn piny zároveň, pokud jsou to laciné kleště u kterých se "žvejká" postupně, tak to dopadá přesně takhle...
HESLO: kdo si hraje nezlobí....

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Presne tak - na tych uplnych smejdoch sa to nezatlaca kolmo.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od badoch »

Takže abych tomu dal tady všemu nějaký smysl. Rukama to tak úplně nebylo, kabel je v tomto případě taky nevinně, ale konkretně se jednalo o "multimediální centrum " WD TV Live HD, které jak jsem později zjistil má právě s vypadáváním LAN komunikace problémy a trápí se s tím více lidí.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#25 Příspěvek od p32 »

Takže to bylo jen rukama - při výběru zařízení :wink:
Tyto problémy se zjistí většinou až po nákupu, většinou to nikdo na internetu nekontroluje dřív.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“