OTF C473, VNtrafo 1192.0447 vs 003071009

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#16 Příspěvek od Robosand »

No, ale napr. v Avelmaku ešte majú kvalitnú náhradu HR7131.
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=407& ... ticle=5181
Robo...

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#17 Příspěvek od Duvsan »

Podľa
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=253& ... ticle=5652
v položke MAT u 1192.0447 je 20.4 a podľa
http://vltava2000.cz/ame/goodsdetail.as ... 640M085700
je tam 20.8 Neviem, či si myslím správne, podľa môjho to je VN pri +UB=100V. Podľa schémy U2 je 124V. VN je potom 25.296kV. U toho druhého splitka to dá 25.792kV ak som správne počítal. To snáď nie je tak veľa.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#18 Příspěvek od Duvsan »

Robosand píše:No, ale napr. v Avelmaku ešte majú kvalitnú náhradu HR7131.
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=407& ... ticle=5181
Poučil som sa, najprv by som skúsil HOPERa.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

Dušane - já jsem myslel, že už máš v těchle věcech jasno.
VN-trafa a obrazovky - tohle jsme už tady přeci probírali Xkrát a ty zase vytvoříš "nějaký bastl" :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#20 Příspěvek od Duvsan »

Dobrá správa pro Tebe, ten "bastl" se rozpadl na díly; obrazovka, zdroj a teď to trafo. Tady mi to nepřipadá moc "bastl", protože ty parametry mi přijdou v toleranci. VN je výš o 0.496 kV; obrazovka má toleranci +-0.8 kV. Žhavení je výš tak o dvě-čtyři procenta a třetí změna je sp. vazba pro procesor a taky jenom pár procent. Co nesedí?
V klidu mi vynadej, jestli mě přesvědčíš, tak to trafo koupím. 15€ není zas tolik, ale přece něco.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

Přeci jsme to už probírali: obrazovka, VN-splitko, zdroj. trafo, součástky v ŘKS, žh. napětí obrazovky, napáj. napětí pro ŘKS (+B; v tomto případě U2, ... ) - toto všechno je na sobě navzájem závislé :!:
Prostuduj si celý servismanuál od C473 - tady ho máš: http://www.opravyelektroniky.sk/schemy/ ... 69_473.pdf

A teď se podívej na část schématu (ty výřezy z něj ti přeci už včera sem dal Robosand !!!) a podívej se, jak je to na sobě navzájem závislé (obrazovka se tam vždy uvádí ve zkratce !!!) :wink:
TABULKU (pro obraz. 21") - co k sobě patří, jsi tu před časem už taky dostal :roll:
Přílohy
__www.opravyelektroniky....F_otf_tv_si06_459_469_473.pdf
Závislost: Obraz., VN-tr., zdr. tr., žh. obr., ŘKS,....... U2
(1012.66 KiB) Staženo 138 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#22 Příspěvek od Duvsan »

Omlouvám se za moje dlouhé vedení. Zatím mi je jasné, že splitko i zdroj se dávají podle obrazovky. Já jsem dal, co jsem měl, připadalo mi to v mezích. Kdybych mohl změřit VN, dorovnal bych jej boosterem. Otázka zní, co jsem provedl, co to znamená pro tu obrazovku?
Schéma mám, pomalu ji budu znát z paměti. SM jsem neměl, děkuji.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#23 Příspěvek od kokun »

Tak tenhle problém se tu už probíral mnohokrát - třeba tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... sc&start=0

- teď mně zpětně překvapilo, že nesprávně uvažoval i kondik a třeba pesko mu tam oponuje.
Přitom jsem v tomto vlákně narazil na můj příspěvek o tom, jak popisuju přípravek na měření Uff - tuším jsem ti kdysi psal, ať si ho v mých příspěvcích vyhledáš - a nevím, jestli jsi ho tehdy našel.
Pokud ne, tak tady ho máš :wink:

P.S. - A neznám jiné schéma OTF (než je toto na C473), kde máš přímo ve schématu vyřešeno "co k sobě správně patří" - všímej si:
Obrazovka, Vn-split (T401), zdroj. trafo (T101), souč. ŘKS - přímo i ve sch. a viz TABULKA (dřívější moje, i ta od Robosanda), žh. obrazovky (rez. R416), U2 (ale i VN !!) - toto všechno na tomto sch. krásně vidíš :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#24 Příspěvek od Duvsan »

S tím přípravkem, kdybys použil ne černou trubku, ale nějakou chromovou nebo tak, mělo by to vyšší účinnost. A co takhle použít diodový můstek Schottky nebo Germanium, zaň dát RC s velikou konstantou, třeba i dvojnásobný a ocejchovat měřák? Jinak mám v archívu PU120, možná ji začnu používat.

Z těch traf se mi začínají dělat bubliny. Na to jeden aby byl inženýr. Trafo je snad jenom pár namotaných drátů, je mu jedno, jestli dostane 110V nebo 125V, podle toho dá výstup a dál to neřeší, ne? A obrazovce je snad taky jedno, jaké má pod sebou trafo, zajímá ji jenom, co ji dá. Tím půl kV jsem ublížil?

Pro dnešek balím.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#25 Příspěvek od kokun »

Ty tam vidíš 0,5kV (přesně sis "vypočetl" 0,496kV) :lol:

Když se dívám do Robosandovy TABULKY (tu co jsem ti před časem poslal, bych musel pracně hledat), tak už tam vidím ty kV 2. No a na schématu je ten rozdíl ještě větší: 2,7kV :roll:
Ty ten rozdíl nevidíš, nebo jenom "nechceš vidět" :?:
Pokud si říkáš: kilovolt sem, kilovolt tam tak budiž - nechám tě přitom :cry:

A ono to není jen o té velikosti VN - co všechno se musí akceptovat, jsem ti už psal několikrát, takže - HOVGH
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#26 Příspěvek od Duvsan »

Počítal jsem trochu špatně a taky ne zcela korektně, stejně mi to neleze do kedlubny. Koukám na schéma, moje položka je [ (V),(N) +27.5 +/-0.8kV ]. Podle datasheetu orig. má 21.4 kV, moje "náhrada" 21.8 kV. Rozdíl mezi 21.4 a 21.8 je, pokud se nepletu, 1.869 %. 27.5/100*1.869=0.514 kV, co je v toleranci. Žhavení je zvednuté bajoko o 8%, obrazovka je letitá, nebudu to řešit. Zbytek mě nezajímá, televize funguje. Fidlajs.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#27 Příspěvek od Maskot »

Ono to s temi vypocty bude prece jen malicko jine nez u trafa na 50 Hz sinus.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#28 Příspěvek od Duvsan »

Znamená, že ty napětí jsou vyšší? Kolik tam může reálně být? Snad jen ne o dva kV???

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#29 Příspěvek od kokun »

Dušane - už jsem nemínil reagovat, ale nedá mi to - ty jsi jak beran :cry:
Už jsem ti jednou psal, že v "datasheetu" jsou ty údaje VN pouze jako testovací - nemůžeš z toho vycházet a vypočítávat rozdíl 0,4kV. Ten skutečný rozdíl máš na sch. a ten je 2,7kV.
A zase se dostáváme k tomu, co jsme řešili několikrát - 5. harmonickou. Při jiném trafu, máš naprosto jiné součástky v ŘKS - jen se podívej na rozdíl hodnoty třeba boosterkondu C404: 6,8 a 8,2nF (dále jiná tl. L403, .... ) - to je zanedbatelný rozdíl? A ty bys tímto kondem zase chtěl "natahovat" jen rozdíl VN - bez ohledu na tu 5. harmonickou :cry:
Ty součástky k sobě musí "pasovat" ve všech obvodech a v celém TVP :roll:
Podle typu obrazovky se musí přizpůsobit všechno ostatní - tu to máš přímo ve schématu - "černé na bílém" (a v TABULCE, jakbysmet !!) - tak pořád "nešpekuluj" :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#30 Příspěvek od kokun »

Duvsan píše:Znamená, že ty napětí jsou vyšší? Kolik tam může reálně být? Snad jen ne o dva kV???
Kup si tuto sondu: http://www.hrshop.es/index.php?command= ... ct&id=7938
- a přesvědči se sám (já mám sondu 30kV k DU10-ce a měřák VN z METRY Blansko - taky jsem o něm už psal).
Duvsan píše:..... pokud se nepletu, 1.869 %. 27.5/100*1.869=0.514 kV, co je v toleranci. Žhavení je zvednuté bajoko o 8%, obrazovka je letitá, nebudu to řešit. Zbytek mě nezajímá, televize funguje. Fidlajs.
Nebudeš to řešit, tak to neřeš - ale v tom případě jsi stejný "odborník" jako např. agrogold - tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... &start=120
agrogold píše: ....
TVP OVP CTV 218 je označenie na bedni vzadu a CTV 2131FS má chassis
Proste TV zatial v poriadku po výmene tej obrazovky som len prepoloval V.C. a zmenil nastavenia v SM a všetko OK. Dakujem za pomoc všetkým.
V tomto vlákně jsi byl mimochodem taky "aktivní".
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“