Fourierova transformácia a ATMEL

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#16 Příspěvek od Andrea »

marzou píše:http://ww1.microchip.com/downloads/en/D ... B%2028.pdf

to BgDestroy: ad 2) dokaž to :), technik na úrovni by měl argumentovat fakty, ne ve stylu "jedna bába povídala" :) ....
Tak to jsi trochu ustřelil. Bavíme se tu PICech a o AVR o 8-bitových jednočipech, tak tu neargumentuj dsPICema, nebo my vytáhneme AVR32 a ARM9, taky je to AVR a Atmel né? :roll:

Uživatelský avatar
marzou
Příspěvky: 130
Registrován: 24 čer 2007, 02:00

#17 Příspěvek od marzou »

Tak to by mě zajímalo proč se tak omezujete? Není to škoda? :) Proč se snažíte z krabičky sirek postavit vrtulník, to má smysl snad jenom z pedagogickýho hlediska, i když tady o tom trochu pochybuju :)

Jinak to AVR32 je srovnatelný s PIC32, na ARM9 PIC zatím nemá, ale na stránkách Microchipu najdeš zajímavý srovnání s ARM7 a podle nich je PIC32 prý výkonnější :), ale tohle jsem si sám zatím moc neověřoval, proto jim zatím věřím :)

Uživatelský avatar
BgDestroy
Příspěvky: 32
Registrován: 26 zář 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od BgDestroy »

marzou píše:http://ww1.microchip.com/downloads/en/D ... B%2028.pdf

to BgDestroy: ad 2) dokaž to :), technik na úrovni by měl argumentovat fakty, ne ve stylu "jedna bába povídala" :) ....
Co s tym ako ja ? ja som vyjadril svoj nazor, nepotrebujem nic dokazovat, teraz sa sutredujem akurat tak na FFT

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#19 Příspěvek od mihal »

Seriozny vyrobca nejakej rodiny mcu vyda zeroven s cipom aj nejake aplikacne dokumenty, ktore pomozu s navrhom sw a v konecnom dosledku tak podporia predajnost. Ak hladas fft pre AVR, tak si vyhladaj prislusnu AN priamo na strankach vyrobcu.

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od eljaro »

už jsem se ktomu nechtěl vracet ale "C" mně jaksi nenadchlo ! nemám nic proti lze vněm rychle vytvořít funkční aplikaci ale vyvolání knihovny pro řetězce či použití mat. vede ktomu že to stojí 500b kodu jen to hvízdne a o to tedy nikdo nestojí - ale jak říkám je to efektivní a rychlé u snadných úkolů ! u něčeho komlexnějšího je snadnější asm lze vněm provést libovolný skok od kudkoliv kamkoliv v ce to nelze ! strukturové programován ípředpokládá jasnou kodovou strukturu !

PS:omluvte pravopis dík

Uživatelský avatar
marzou
Příspěvky: 130
Registrován: 24 čer 2007, 02:00

#21 Příspěvek od marzou »

Vždycky máš něco za něco, zrovna včera jsem potřeboval odmocnit 32-bit číslo v 8-bit mpc, s matematickou knihovnou to byla hračka, navýšení kódu se pohybovalo zhruba v té výši jak uvádíš (pro zájemce to mužu zjistit přesně). Samozřejmě jsem to mohl naprogramovat v asm, ale kolik by mi to asi trvalo času? Daleko víc by mi asi trvalo odladění, abych mohl říct, že to počítá skutečně dobře. A jaké by bylo poté navýšení kódu? Možná podobné.....a to není motivující. Pokud mi nebude stačit programová paměť, optimalizuju program ručně přímo v C, např. najdu části, které by se dali sjednotit.... a to je pro mě mnohem jednodušší. Nebo prostě koupím mpc s větší pamětí.......těch pár korun navíc skousnu........na druhou stranu, pokud víš, že se těch naprogramovaných mpc prodá třeba sto tisíc, pak už se asi vyplatí programovat v asm, to už ušetříš "pár korun × sto tisíc - hodnota tvé práce".

Uživatelský avatar
Ragnol
Příspěvky: 232
Registrován: 09 lis 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Ragnol »

eljaro píše:už jsem se ktomu nechtěl vracet ale "C" mně jaksi nenadchlo ! nemám nic proti lze vněm rychle vytvořít funkční aplikaci ale vyvolání knihovny pro řetězce či použití mat. vede ktomu že to stojí 500b kodu jen to hvízdne a o to tedy nikdo nestojí - ale jak říkám je to efektivní a rychlé u snadných úkolů ! u něčeho komlexnějšího je snadnější asm lze vněm provést libovolný skok od kudkoliv kamkoliv v ce to nelze ! strukturové programován ípředpokládá jasnou kodovou strukturu !

PS:omluvte pravopis dík
a k čemu potřebuješ skákat odkukoliv kamkoliv ? snad program má nějakej svůj danej běh a ten jde dodržet v obou jazycích.

Uživatelský avatar
marzou
Příspěvky: 130
Registrován: 24 čer 2007, 02:00

#23 Příspěvek od marzou »

V céčku můžeš taky skákat "odkudkoliv" "kamkoliv", samozřejmě je to "odkudkoliv" "kamkoliv" omezeno na takovou oblast, kde to má ještě smysl (je nesmysl skákat z prostředka jedné funkce do prostředka druhé), to samé platí pro asm, nebo alesoň mě nenapadá, proč by to tak být nemělo. A pokud chceš opravdu skákat z prostředka jedné funkce do prostředka druhé, lze to vždy vyřešit tak, aby jsi skoky nemusel používat. Skoky v C používám jen tehdy, pokud mám ve funkci nějaké větvení a chci se rychle v rámci dané funkce dostat někam dál.

Uživatelský avatar
BgDestroy
Příspěvky: 32
Registrován: 26 zář 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od BgDestroy »

Programovanie v jazyku C
Vyhoda C je to ze v nom spravis program rychlo a zdrojak mas prehladny
Nevyhoda po skompilovani zabera program viacej a efektivnost vyuzitia vykonu MCU nie je az tak velka ako u asembleru


Programovanie v jazyku asembler
Vyhoda ked vie clovek tak velmi efektivne vyuztie vykonu MCU
Nevyhoda pri vacssich zdrojakov sa stava neprehladnym


V praxi sa to robi ze narocne casti na vykon MCU sa napisu v asemleri a v C si to nacistas v hlavickovom subore s priponou .h
Pre to treba kombinovat oba jazyky pre dosiahnutie lepsich vysledkov v kratkom case.

Uživatelský avatar
Ragnol
Příspěvky: 232
Registrován: 09 lis 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Ragnol »

úsporu kódu v asm oproti v C bych tu zas tak rozlišoval. Tvoje je částečně pravdivý .. ale prakticky to hodně záleží na uživateli a programátorovi jak jednotlivé jazyky... v obouch se daj spáchat takový prasárny, že to až není hezký. A já osobně jsem zastánce kombinací těchto jazyků...

Uživatelský avatar
BgDestroy
Příspěvky: 32
Registrován: 26 zář 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od BgDestroy »

Ragnol píše:úsporu kódu v asm oproti v C bych tu zas tak rozlišoval. Tvoje je částečně pravdivý .. ale prakticky to hodně záleží na uživateli a programátorovi jak jednotlivé jazyky... v obouch se daj spáchat takový prasárny, že to až není hezký. A já osobně jsem zastánce kombinací těchto jazyků...
sak o tom hovorim viz vyssie co som psal

Uživatelský avatar
Michaal
Příspěvky: 3
Registrován: 29 říj 2012, 01:00

#27 Příspěvek od Michaal »

Bernard píše:Tak jo, článek jsem upnul: http://www.upnito.sk/subor/d9958522646d ... 941f2.html
Ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli by se nenašel někdo kdo tento článek má a mohl by ho znova nauploadovat. Díky

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#28 Příspěvek od Bernard »

Proč ne. Eště ho mám schovanej.
http://www.upnito.sk/subor/337442879f7c ... 45f2f.html

Uživatelský avatar
Michaal
Příspěvky: 3
Registrován: 29 říj 2012, 01:00

#29 Příspěvek od Michaal »

Ty jo, díky moc nikde jsem ten časopis nemohl sehnat. Ještě jednou díky... A teď hurá to prostudovat :wink:

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#30 Příspěvek od mtajovsky »

eljaro píše: je snadnější asm lze vněm provést libovolný skok od kudkoliv kamkoliv v ce to nelze
Určitým způsobem to jde, viz funkce setjmp() a longjmp(). Lze tak psát i korutiny. A dále jsou i C++ vyjímky, to je ale trochu mimo oblast mikrokontrolérů.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“