No name navigace z číny

O přijímačích satelitních i pozemních navigačních služeb

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#16 Příspěvek od Standa99 »

Jenže např. kamioňáci nemají na palubovce nic jednoúčelového a předpotopního s WinCE (128MB RAM), ale víceúčelový tablet s Androidem, na kterém běží třeba iGO Nextgen nebo Sygic (truck verze).
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#17 Příspěvek od pocitujlasku »

Standa99 píše:To fakt ještě frčí jednoúčelové krabičky? Co na tom běží, nějaké staré Primo, které tě protáhne přes sídliště, kde neprojedou ani popeláři :)
Staru navigaciu mam aj ja, igo stale dodava nove mapy pre primo. A pre mna je lepsie mat jednoucelovu krabicku so 7" displejom, ako cumiet na mobil, ktory ma polovicny.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#18 Příspěvek od Standa99 »

Primo ještě ušlo, ale už je překonané a byl bys překvapen, jaký pokrok se odehrál v něčem modernějším (samozřejmě s patřičnými licencemi ke všem možným funkcím). To že máš možnost přes odrbané licence používat mapy Navteq-Here (od Nokie, nyní vlastněné německými automobilkami) nebo TeleAtlas (od TomTomu), tak buď rád, že to stále jde.

P.S. A každý nemá 3,5" displej na mobilu, 3 roky mám 6" Nexus, který mám stále u sebe a vždy aktuální, žádná vybitá jednoúčelovka v kastlíku, do které jsem zapomněl 2 roky nahrát čerstvé mapy a která než si sesynchronizuje čas a satelity, tak ujedu 5 km :)
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Elektronik55
Příspěvky: 367
Registrován: 21 úno 2013, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#19 Příspěvek od Elektronik55 »

Stando , co se týče umístění "navigace, telefonu či tabletu" na palubní desku, tak "tablet" bych bral, jenže "Dopraváci" (tuším) tolerují uhlopříčku do 7", spíš se mě líbí (Displej promítající na čelní sklo), nevím , je - li dost čitelný za slunečního světla . Neumí promítat "mapy", ale ty šipky včetně ukázky kruhového objezdu + číselné vzdálenosti by mohly stačit . Co Ty na to ?
Vladimír

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#20 Příspěvek od Standa99 »

Když už jezdím podle navigace Vladimíre, tak v místech, kde to neznám. A tam se mi mapa hodí (s 3D terénem), vím přibližně, jak ostrá zatáčka mě čeká, jestli má cenu předjíždět, když se blíží obec atd.
Podle head-up displeje na skle jsem nikdy nejezdil, např. Sygic má světle zelenou šipku na černém pozadí, kdy jde zvýšit jas na maximum, tak by to mohlo být vidět i za slunečného dne viz. https://youtu.be/nBrTYshny-M
Když se přístroj fyzicky umístí z přímé viditelnosti skrz čelní sklo, tak není problém ani s tabletem. Kamarád ho má na palubovce v rohu u A sloupku.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Elektronik55
Příspěvky: 367
Registrován: 21 úno 2013, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#21 Příspěvek od Elektronik55 »

Používám navi. nebo tel. rovněž v levém rohu u ( VW Sharan ), kde mám přímou viditelnost aniž bych musel otáčet hlavou . Docela by mě zajímalo , použil - li bych na palubní desku "tablet" s max. podsvícením, zda - li by byl ( po zrcadlovém obrácení jak vodorovném, tak svislém ) dost dobře čitelný odražený obraz bez té průhledné textilní fólie, nebo s ní .
Je to jen takový nápad, nebo je to vyloženě blbost .
Vladimír

Uživatelský avatar
Elektronik55
Příspěvky: 367
Registrován: 21 úno 2013, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#22 Příspěvek od Elektronik55 »

Opravuji : - ten obraz by stačilo obrátit zrcadlově pouze "svisle" !
Vladimír

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#23 Příspěvek od Standa99 »

Tohle je taky zajímavé, držák s lepší odraznou plochou, než má čelní sklo, pokud není pokovené.
Přílohy
head-up.jpg
(285.88 KiB) Staženo 6 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Elektronik55
Příspěvky: 367
Registrován: 21 úno 2013, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#24 Příspěvek od Elektronik55 »

Stando , tak tenhle "držák" vypadá moc pěkně a nemusí být drahý ! Dík za příspěvek s foto .
Vladimír

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#25 Příspěvek od Standa99 »

Nemáš zač, kdybych byl Vladimíre naučený na ten head-up displej, tak by se mi to taky líbilo.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

#26 Příspěvek od milin »

Používal jsem navigaci z Číny-IGO8- asi 7 let každý den a byl jsem spokojen .

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#27 Příspěvek od Standa99 »

iGO8 byla na svou dobu dobrá navigace, potom přišlo Primo a dnes je Nextgen (v různých variantách). Stále mám iGO nejvíc oblíbené (v záloze se Sygicem).
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Elektronik55
Příspěvky: 367
Registrován: 21 úno 2013, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#28 Příspěvek od Elektronik55 »

Docela mě překvapilo tehdy, že prý neexistuje prodlužovací kabel USB-mini, ten jsem potřeboval , jelikož kabel k navigaci byl v mém případě krátký, respektive "adaptér"5V od zapalovače do navigace . Musel jsem nakonec koupit adaptér do zapalovače s výstupem USB typu "A" a přikoupit kabel USB "A" - USB mini v dostatečné délce .
Vladimír

Uživatelský avatar
Elektronik55
Příspěvky: 367
Registrován: 21 úno 2013, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#29 Příspěvek od Elektronik55 »

Pro majitele VW SHARAN uvádím, že umístění navigace v levém bočním trojůhelníkovém okénku před volantem je skutečně dobré . Pohyb je pouze očima , nikoliv hlavou, nikterak to nezabrańuje (nepřerušuje) pohledu před vozidlem . Držák navi. je na přísavce bočního okénka a samotná navi. je v zorném poli řidiče .
Pod touto navi. ovšem na palubní desku jsem umístil DISPALY parkovacích senzorů .

Nemohu si odpustit "komentář" mého dobrého kamaráda řidiče s povolání na náklaďáku,který mě při couvání říká "dobrý stačí" já říkám "ještě mám 1,5m" a on "JO TY MÁŠ TO COUVÁNÍ PRO BLBCE" !!! Tak jsem hold ten "BLBEC", pořád lepší, než nacouvat na malé dítě, či kočárek na parkovišti před OD ! V mém případě nemám šanci ho vidět !

Samotná instalace parkovacích senzorů pro (VW SHARAN) je velice jednoduchá, né tak po stránce přívodu a mechanické práce (demontáž - montáž) . Na požádání rád poradím .
Vladimír

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#30 Příspěvek od EKKAR »

Tak vono vyvrtat do plastovýho nárazníku celkem 4 díry nebylo nikdy žádný umění - ale natahat introšem, kde všecko drží na plastikovejch opakovaně nepoužitelnejch čudlech nebo spešl suchejch zipech dráty od zpátečky a displeje k čidlům, za to bych zabíjel - především všecky soudruhy optimalizátory výrobních nákladů, co nařizujou nahrazovat obyčejný opakovaně použitelný šroubky tím jednorázovým svinstvem, který kolikrát ani nejde obvyklou cestou v prodeji ND sehnat. A s veeeeeeelikým gustem bych k tomu používal všecky nejpokrokovější metody práva útrpnýho, co jich jen svět středověku znal - pálení železem, trhání nehtů a kůže, lití rozpálenýho voleje po kapkách do ran, palečnice, španělský boty, natahování na skřipec, utínání neb upižlávání ouduov i dalších různejch částí tělesnejch, vypalování cejchů na tělo a v těch nejkřiklavějších případech (Dýzlgejt) klidně i čtvrcení a lámání kolem za živa... Protože to, jak za poslední roky zmrvili auta, to nemá obdoby nikde v historii.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Navigace“