Jaký paragraf vyhlášky 50?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od pajosek2 »

Paragraf 8,před ,kterým samozřejmě následují ty nižší paragrafy.Jde o práci dodavatelským způsobem i když se jedná o opravy. Přišlo mi upozornění,že si to musím dodělat.Je to,ale už asi 10 let a pokud vím,tak to ještě platí.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

To je zvláštní, já mám 15 let živnost na Výroba, instalace, opravy elektrických strojů atd. a nikdy mě žádnej podobnej papír nepřišel...

Asi to bude tak, jak píše Vogon.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#18 Příspěvek od Sendyx »

Drobné opomenutí místního úřadu...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já to říkám pořád, že místní úřady (ať už je to FU, VZP, OSSZ či živnostenský úřad) neotravují slušný podnikatele (myšleno hlavně OSVČ). Nakonec, je to druh ohrožený vyhynutím :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od pajosek2 »

ZdenekHQ píše:To je zvláštní, já mám 15 let živnost na Výroba, instalace, opravy elektrických strojů atd. a nikdy mě žádnej podobnej papír nepřišel...

Asi to bude tak, jak píše Vogon.
Mám tu samou živnost a poslal mi to živnosťák.Přesný rok si už nepamatuju,ale 10 let je to rozhodně.Tehdy jsem ještě měl paragraf6 a byl jsem donucen si udělat paragraf 8.Asi jak napsal Sendyx "drobné opomenutí úřadů.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Sendyx »

Bylo to tenkrát, když se měnila struktura živností, tuším v roce 1999.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#22 Příspěvek od _luky_ »

Pokud mám v zaměstnání §6, platí tento i mimo organizaci zaměstnavatele?
Moje představa: Pracuji, chci si ještě občas přivydělat a něco se přiučit, protože v nejbližší době chci sám stavět RD. Mám vzdělání elektro VŠ a pracuji v podstatě v oboru. Zatím cca 1,5 roku praxe. Teď mám §5, domluvím si §6 - stejně bych ho už měl mít, abych mohl dělat to, co dělam...
Při dostažení praxe 2 roky si udělám i §8 a §9 (soukromě). A ve volných chvílích budu dělat elektroinstalace v RD, bytech a podobně.
Předpokládám, že běžně se to dělá tak, že elektrikář má i §9 a tedy k zapojené elektro vydá i revizi.
Dále předpokládám, že k tomuto budu muset mít živnosťák. (Asi by mi nevěřili, že to dělám pro hezké oči) A tedy si budu muset dobře si rozmyslet, jestli se mi to vyplatí (daně, soc+zdrav) a také zkoušky vyhl.50 něco stojí.
Je to tak?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

No a co ? Tak to budeš dělat pro pěkné oči. Nakonec v zákoně je něco také o tom, že úřad nemá právo spekulace. Taky je tam stále psáno něco o sousedské výpomoci.
A hlavně je tam psáno to, že práci může dělat každý, kdo se jí nebojí, ale revize dělá jen ten, co na to má razítko a když jednou dáš razítko na nějakou práci, tak se vším všudy a hlavně s tou zodpovědností. Samozřejmě je dobré, když uděláš práci a sám si na ni uděláš revizi s papírem. Nikde není napsáno, že když uděláš někomu revizi např. sousedovi (elektrikáři), tak že musíš za to od něho brát nějakou odměnu.
Ale možný jsi taky mírně hloupý (já furt) a děláš to pro ty pěkné oči (ať to někdo dokáže, že ne). Jo, v zákoně je napsáno, že ti to musejí prokázat a pak se těš (ty musíš prokazovat jen náklady). :wink: Ale nechápu jak může někdo udělat padesátku a nemít tolik inteligence, když někde vystaví doklad na zaplacení práce a tuto pak v daních zapře. A doklad o revizi nemá nic společného s nějakým dokladem o zaplacení.

Takže pokud potřebuješ paragraf 8, tak jeho nezbytnou součástí § 6 odst. 1 (nebo § 7 odst. 1) a určitě ho využiješ.

Jinak podmínky pro získání živnosti nemusí být stejné jako podmínky pro provozování živnosti. Já např. mám známého, kterému v případě potřeby zavolám a on má revize na všechno a tím to hasne. Přijede, zkontroluje, napíše zprávu, rozmáchne se razítkem a najde propisku na podpis. Placení jde mimo tento papír.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#24 Příspěvek od _luky_ »

Jaká je tedy minimální konfigurace paragrafů pro činnost zapojení elektroinstalace a vystavení revize tzv."za děkuju"?
Stačí §6 + §9 nebo je třeba i §8?

EDIT: Po ještě bližším prostudování vyhl.50 §13 to asi bude pro mě problém - dělám totiž projekci. Tedy pro §7 a 8 bych potřeboval ještě 1 rok praxe na skutečném HW a pro §9 se počítá jen polovina praxe v projekci. Tedy bych si asi měl hledat jiný přivýdělek. :(

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“