Vykony a decibely - pocitejte :)

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Crifodo »

mně ty zkratky bohužel nic neříkají, stb znám v jiném významu a E taky :roll:
Co z toho dokážu vyrozumět, že přechod na digitál je blbě koordinovaný a technicky nezvládnutý, k tomu ta arogance provozovatele kterou možná radši zastírá nekvalifikovanost.
Ale jestli je to dublování kanálů způsobeno přechodným nedostatkem kanálů protože jede ještě souběžně analog i dvbt, mělo by se to po úplném vypnutí analogu zase zlepšit? Pokud o "volné" kanály zas někdo nepožádá a nepřibyde víc komerčních stanic.
naštěstí jde TV většinou úplně mimo mě.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#17 Příspěvek od RadekB »

Ne, ty kanaly jsou FINALNI, tzn. ze problemy BUDOU i v budoucnu.

Dalsi otazka do pranice - na muj primy dotaz, zda se bude ruseni Brno vs. Trutnov resit zcerla jasna odpoved - NEBUDE
Otazka - proc tedy i minuly tyden CTU jezdilo a merilo ruseni techto dvou vysilacu nekde u Merina, kdyz se to resit NEBUDE ? Neni nahodou CTU placeno z mych dani ?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

Takže když se dneska ruší Trutnov 32k s Kojálem na 32k, tak to do budoucna nechají i když si jim uvolní třeba analog Pardubice 22k? to je dobrý.
Jak funguje financování ČTÚ nevím, asi by to mělo být tak, že měření v zájmu klienta hradí klient, což by nás v případě komerčního klienta nemělo znepokojovat cose týče daní. Ale jak to je v praxi netuším. V současnosti mám pocit že miliardy na ČT a ČRo jsou čím dál neúčelnější a SRa ani ČTÚ takový rozpočet nemají. :roll:

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#19 Příspěvek od RadekB »

Crifodo píše:Takže když se dneska ruší Trutnov 32k s Kojálem na 32k, tak to do budoucna nechají i když si jim uvolní třeba analog Pardubice 22k? to je dobrý.
Jen opravim, Trutnov - Kanal 40, MUX ČT se ruši se muxem 2 z Brna

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Crifodo »

Jo, spletl jsem si to s Krásnem který má začít vysílat digitálem od června 2010.
Na webu ČT používají hezké termíny:
Přechod z analogového na digitální vysílání střihem na stejném kmitočtu.

Zkratka MUX znamená multiplex který má ve výpočetní technice zkratku mpx? Abych se v tom anténářském guláši trochu vyznal.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#21 Příspěvek od RadekB »

Crifodo píše:Jo, spletl jsem si to s Krásnem který má začít vysílat digitálem od června 2010.
Na webu ČT používají hezké termíny:
Přechod z analogového na digitální vysílání střihem na stejném kmitočtu.

Zkratka MUX znamená multiplex který má ve výpočetní technice zkratku mpx? Abych se v tom anténářském guláši trochu vyznal.
Ano
SFN je z angl. a znamena jednofrekvencni sit.

Odpovědět

Zpět na „Teorie“