OVP CTV250 - RGB? po zapnuti je obrazovka uplne tmava

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#16 Příspěvek od masar »

ipm píše:... lenze neda sa nastavit vobec poduska, stale mam )( a neda sa zarovnat, H-size funguje, h-pozice funguje h-poduska funguje,...
Na začátku věty poduška nefunguje a na konci už funguje...? :wink:

Uživatelský avatar
ipm
Příspěvky: 127
Registrován: 21 pro 2008, 01:00
Bydliště: Rákoš
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ipm »

masar píše:
ipm píše:... lenze neda sa nastavit vobec poduska, stale mam )( a neda sa zarovnat, H-size funguje, h-pozice funguje h-poduska funguje,...
Na začátku věty poduška nefunguje a na konci už funguje...? :wink:
Medzi "nenastavenim" a "nefungovanim" vidim jasny rozdiel :D ty nie??? skratka aj ked podusku dam na maximum tak stale je tam sice omnoho mensi reverzny sudok, ale stale je... ...takze asi tak ... :roll:

dneska som s nim opat laboroval a skratka nic nepomaha, uz som premeral vsetkky kondure aj spoje a stale nende :( navyse obcas odpece tda4950, takze teraz ho pre istotu ani nemam osadeny, pretoze musim najprv docielit stabilny neruseny obraz a potom snad pojde nastavit aj tu podusku a lichobeznik... ... ked mam iba sum, tak je to v poriadku, ale akonahle naladim nejake vysielanie, alebo na AV tak sa obraz zacne sam vertikalne roztahovat /skokovo/ a navyse vypadne aj synchronizacia riadku :( vn pri tych narazoch obcas "zmeni pesnicku". Uz som pre istotu vymenil aj 10.000 khz krystal a nepomohlo, pretoze mi nefunguje na tv tlacitko prg- ale iba prg+, ked zatlacim prg- spusti sa ladenie kanalov..., ale mozno to tak ma bit, ze nema toto tlacitko zamerne, ale osobne si myslim ze to nema tak bit :(

18:23
teraz mi nenabehol ani sum, len modra obrazovka, ktora akoby poskakovala menila vertikalny rozmer az po 3 zapnuti a cca 20 minutovej prestavke zasa fungovala aspon tak ako predtym... ...teda sum v pohode a pri AV alebo naladenom programe "rozbyta synchr. a samocinne skokove roztahovanie vertikalu s obcasnou stratou synchronizacie, aj tie pasy sa ukazuju uz menej ale stale su :(

P.S: Aby som nezabudol: Po zapnuti je tmava obrazovka, len hore svieti uzky biely pas napriec celou obrazovkou /ako u vadneho V-cka , len nie v strede, ale az na vrchu/, az po cca 5-8 sekundach nabehne sum, resp. naladeny prg na danej predvolbe... ..Pisem to hlavne preto, lebo si myslim ze to ma nieco spolocneho z danou problematikou "tmavej obrazovky na zaciatku" .... preto toto vlakno....
Naposledy upravil(a) ipm dne 30 čer 2010, 19:41, celkem upraveno 1 x.
-=IPM=- Manager projektu Tuxík. Uvítam Váš názor na tento projekt.. Viac info na http://www.ipmm.sk

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#18 Příspěvek od Mysteri »

Z boku zúžené a vertikálne roztiahnuté, tipujem - zlá filtrácia pre RKS.

Uživatelský avatar
ipm
Příspěvky: 127
Registrován: 21 pro 2008, 01:00
Bydliště: Rákoš
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od ipm »

Mysteri píše:Z boku zúžené a vertikálne roztiahnuté, tipujem - zlá filtrácia pre RKS.
To som skusal uz vcera :( vymenil som 2x47uF/160V v +150V vetve /napajanie RKS/ a pre istotu aj niekolko dalsich, ktore sa mi nepozdavali /teplota/ ale nepomohlo to.... ....samozrejmostou bola aj vymena c145 a c142..... takze ak je tam nieco zarusene tak nie zo zdroja ale z budenia... ale preco je budenie H a V zarusene /ak je ale na 60perc. ano/ to neviem :( . Robi mi to vrasky, s nijakym inym tv som sa tak dlho nes.... asi preto mi ho doniesli lebo uz bol v 4-och servisoch :( a skoncil u mna.... ....mam trpezlivost na taketo babracky, ale toto je uz aj na mna vela.....
-=IPM=- Manager projektu Tuxík. Uvítam Váš názor na tento projekt.. Viac info na http://www.ipmm.sk

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#20 Příspěvek od masar »

Tady bez osciloskopu můžeš jen slepě výměnkařit. Nejprve najdi vadnou součástku(spoj) způsobující skokové změny amplitudy vertikálu. Možná to bude mít souvislost se shořením R175 (co např. C172?). Pak můžeš laborovat s poduškovitostí. :wink:

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#21 Příspěvek od Mysteri »

Presne tak, bez oscíku je to beh na véééľmi dlhú trať. Ostatné napätia na sekundáre sedia? Podľa opisu tam máš viac závad. Teraz je otázne, čo spôsobil ten-ktorý ,,opravár" pred Tebou, alebo, či je na príčine iba jedná zrada. Možno niekto pred Tebou ubral nastavenie zdroja... Treba nájsť pôvodnú zradu a až potom, ako povedal ,,masar", zašívať vankúše :wink:

Uživatelský avatar
ipm
Příspěvky: 127
Registrován: 21 pro 2008, 01:00
Bydliště: Rákoš
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od ipm »

c172 som uz tiez davnejsie meral, mal 99nf, takze v pohode... skor ma trapi ze nemozem zistit pricinu skakania vertikalu a obcasnu stratu synchronizacie prekontrolovane aj komplet suciastky v ceste od pca84c841 od V a H synchronizacie az po vstup do tda3654/pin6/ a tda8143 /pin9/.
Moze bit pricina aj tda8143?? teda zvykne robit taketo vady??? mozno je ciastocne v pr.... ??

Napatia v sekundari su v pohode a v poriadku, ale nezda sa mi ze na 12V vetve ak prepnem merak na striedavinu tak mi ukazuje hned na prvom elyte 25-26V moze to bit spetny prielez??? /tda8138 pin8/
-=IPM=- Manager projektu Tuxík. Uvítam Váš názor na tento projekt.. Viac info na http://www.ipmm.sk

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#23 Příspěvek od masar »

Příčina může být v samotném KSŘ, takže tam musíš zapíchnout měřák.
Jinak na všechny tvoje otázky by dal velmi rychle odpověď osciloskop. Bez něho jsou to jen dohady.
A ten měřák přepnutý na střídavinu nemusí ukazovat nutně střídavinu. Zapoj s měřákem do série kondenzátor (např. 100nF) a ověř si to. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“