Skladování součástek 2

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jezevec »

Takže, kdybych dodal návod, modelářské lišty, nařezané desky, předtištěné papíry na 5 a 10 šuplíků při ceně 110,-Kč za šuplík a 180,-Kč za skříňku, byl by zájem ??

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Jirka »

Já bych uvítal spíše zveřejnění návodu s nákresem rozměrů, vyrobit takovou skříňku by potom asi nebyl problém.

Ale hlavně bych uvítal nějaký nápad, jak se vyhnout stříhání těch krabiček (jak jsem psal jinde, stříhat jich 500-600, u toho bych asi nevydržel), resp. jestli by se nedaly nahradit něčím jiným.

A ještě otázka: Kolik přihrádek máš na tom platu s těmi krystaly ?
*****

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#18 Příspěvek od janousek »

Zimní večery jsou dlouhé

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od jezevec »

Myslím, že přesný nákres je zbytečný, rozměr si může každý zvolit podle své potřeby nebo volného místa na poličce. Já mám půdorys skříňky 50 x 25 cm z bílého lamina tl. 12mm. Rozměr jsem volil podle toho, aby byl co nejmenší odpad modelářských lišt. Drážky pro šuplíky jsou vytvořeny z lišt 6 x 6mm.
V šuplíku z krystalama mám 80 krabiček.
Co se týká pracnosti, s tím se musí vypořádat každý sám. Vystříhat a slepit 40 krabiček mě trvalo cca 1 hodinu.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Jirka »

jezevec: A prosím tě, čím máš ty šuplíky lepené, aby se to časem nerozpadlo ? A jak si přidělal ty vodící lišty na šuplíky ?

(protože když se šuplík otevře, tak na konci těch vodících lišt musí být už docela pěkný tlak - a nejsem si jist, jestli to udrží obyčejné lepidlo na dřevo)
*****

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od jezevec »

Lepeno je to sekundovým lepidlem střední nebo husté konzistence, flaštička 20g za asi 60Kč. Drží to tak dobře, že když jsem chtěl lištu z toho lamina po chvíli odtrhnout, šlo to jen odřezat nožem.
Vodící lišty jsou na bocích skříňky, mezi nimi je veden sololak (lesklou stranou dolů) toho plata.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“