Teploměry DALLAS DS18B20

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ST78
Příspěvky: 113
Registrován: 16 lis 2009, 01:00

#16 Příspěvek od ST78 »

Andrea má samozřejmě pravdu. Jenom bych upřesnil, že budeš o 3 řády jinde 8O
A protože se dostáváš do oblasti časů, ve kterých probíhá komunikace, pak si tzv. "na hraně" použitelnosti.

Pro Atlana a Metyho: Vy jste udělali vlastně pouze to, co jsem popsal v pátém příspěvku - snížili jste R.

Přesto všechny upozorňuju, že při impedancích, které v systému mají a při délce vedení, bych doporučil hlavně tento postup:

1) Pokud se to podaří rozchodit - nešahat do toho a SW zajisti korekci případných chyb!
2) Naučit se "Otčenáš ..."
3) Každý večer se modlit, aby se v prostředí, kde to běží, nezvýšilo z nějakých důvodů elektromagnetické rušení :D

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#17 Příspěvek od Andrea »

ST78 píše:Andrea má samozřejmě pravdu. Jenom bych upřesnil, že budeš o 3 řády jinde 8O
Jo, máš pravdu, špatně jsem se vyjádřila, bylo to myšleno tak, že z ns bude mít us.

Uživatelský avatar
datel12
Příspěvky: 25
Registrován: 12 úno 2009, 01:00
Bydliště: Plzeň

#18 Příspěvek od datel12 »

Aha. No ale v tom případě to zase odpor vedení v řádu ohmů mění jen minimálně a záleží na kapacitě vedení.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#19 Příspěvek od Andrea »

datel12 píše:Aha. No ale v tom případě to zase odpor vedení v řádu ohmů mění jen minimálně a záleží na kapacitě vedení.
No jistě, vždyť ti taky nikdo neříkal, abys měřil odpor vedení, ale jeho kapacitu.

Uživatelský avatar
peatre
Příspěvky: 39
Registrován: 26 lis 2007, 01:00
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Komunikacia do 50m

#20 Příspěvek od peatre »

No, ja som kedysi v jednej konštrukcii použil priložene zapojenie a to mi chodilo s 5. čidlami na vzdialenosti cca do 50m po klasickej štrukturovanej kabelaži...

Dufam že ti to pomože.
Peter
Přílohy
1-Wire.png
(9.52 KiB) Staženo 103 x
Bezpečnost pri práci je dúležitejší než práca samotná...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#21 Příspěvek od Atlan »

pre ST78.

Mne to fungoalo dobre len obcas pri zopnuti ineho spotrebica doslo k nacitaniu niecoho ineho pripadne padu komunikacie....co zmena odporu neriesila. RC clanok uz ano.

Uživatelský avatar
rohy
Příspěvky: 108
Registrován: 11 zář 2005, 02:00

#22 Příspěvek od rohy »

nazdar...nejak mi nie je jasne,ako zapojit obvod o prispevok vyssie do siete...poradi niekto...ma to niekto odskusane?dik

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“