Vhodna antena pre digital.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#16 Příspěvek od Hill »

Jestli máš výhled k vysílači a nic v něm nepřekáží, tak tam colorka chodit bude. Je jen háklivá na přesný směr (je dost úzce směrová) a vyžaduje poměrně robustní upevnění.
Možná budeš muset vyzkoušet její výšku nad střechou, přece jen odraz od střechy se dá využít k zvýšení úrovně přijímaného signálu, naopak při nevhodné výšce antény nad střechou může příjem znatelně zhoršit. Tedy intenzita signálu nemusí nutně vždy s výškou antény růst.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#17 Příspěvek od keemo »

Mam v plane chytat prazske multiplexy ale vysielace nevidim-je to asi 50km od pha...Alebo by bolo lepsie na iny smer?

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#18 Příspěvek od janousek »


Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Keemo, zajdi ke zde dosti známému konstruktérovi "udělátek" s MCU Milošovi Zajícovi - máš toho pána ne dál jak 10 minut pěškobusem, a toho se optej, odkud by se co dalo nejlíp přijímat. A jestli nevíš, kde bydlí, tak je to v té ulici, co se po ní jede do Kostelní Lhoty - fotku domečku má na své webovce...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#20 Příspěvek od keemo »

EKKAR-vdaka,mam to fakt na skok.Nieco vymyslim :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

A jestli Ti vrtá hlavou červ jak to můžu tak přesně vyvěštit na nějakých 130km, je to jednoduché - u pana Zajíce jsem už několikrát byl...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#22 Příspěvek od keemo »

No to su mi veci :D hehe

Uživatelský avatar
lacoron
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2010, 01:00

Napaječ takového síta

#23 Příspěvek od lacoron »

Měl bych dotaz na součástky napaječe pro širokopásmovou antenu. V provozu řadu let, poté začal být obraz TV po jedné straně zkreslený / zvlněný /. Výměnou za jiný adapter se to vyřešilo. Uvnitř není nic moc, 1x stabilizátor bez popisu, 1x elyt 100µF/25V, 4x dioda, atd...
neví někdo co tam zkusit šupnout?
Přidávám foto. Děkuji za radu.
Přílohy
Adapter.JPG
(59.37 KiB) Staženo 43 x

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#24 Příspěvek od BIPOLAR »

Zkus vyměnit ten elyt. A kdyby si vyměnil 4x 1N4148, 1X 78L12, 1X100nF a ten elyt najednou, tak to máš za málo peněz a s jistotou :wink: .
Naposledy upravil(a) BIPOLAR dne 01 bře 2010, 18:42, celkem upraveno 1 x.
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

V první řadě vyměnit ten elyt, klidně dát 470uF/25V, podle fotky se tam v poho vejde, pak přidat na ten stáblík 100nF kondíky podle datasheetu - bude to tutově nějaký LM78L12, tak mezi vstup a zem a mezi výstup a zem po jednom keramickém kondíku. Zbytek si myslím může zůstat - jen bych ještě přeměřil diody, jestli jsou OK - kdyby nebyly, odkráglujou ten kondík hned po výměně...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#26 Příspěvek od pida_m »

citace:
DVB-T docela "úspìšnì" ruší signály pod IV. TV pásmem, nìkde mezi 400 - 470MHz, které dokážou vytvoøit intermodulaci, køížovou modulaci,... V analogu to kolikrát ani nebylo vidìt, DVB-T to dokáže zboøit.
Jde napø. o UFON, CDMA, nìkteré služby,...

jde o to, že hranatý signál má daleko více harmonických zákmitù, než analog.
píïa

Uživatelský avatar
lacoron
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2010, 01:00

#27 Příspěvek od lacoron »

Díky za tipy na součástky. Seženu a dám vědět.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#28 Příspěvek od Honza_dy »

Chlapi, mám problém.
Jak už jsem psal, mám na příjem DVB-T koupený síto. Bydlím v lokalitě s dobrými příjmovými podmínkami. Na dílně mám malé sítko bez zesilovače a pokud se mi někdy objeví na obrazovce čtvereček je "problém". Doma pod střechou je velký síto bez zesilovače. Některý večer jede dobře, jindy a to je většinou, mi setopbox zamrzá v pravidelných intervalech cca 30sec. Zkoušel jsem dva přijímače a jeto stejné. Ve vedlejším pokoji mám na PC kartě pokojovku a ta je OK. Mám pocit, že se mi tam plete nějaký jiný signál jak psal tuším Hill. Taky se tu někdo na fóru zmiňoval o speciálních zesilovačích s odlaďovačem. Poradí mi někdo kde se to dá koupit? Díval jsem se na TEROZ a ti nabízejí odlaďovače sólo, ale vůbec nevím který by se hodil na můj problém. Tady v okolí Brna přijímáme na 29, 40, 59, 64 kanálu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#29 Příspěvek od EKKAR »

Myslím, že by byl vhodný odlaďovač typu "Horní propust" - tedy takový, který by uříznul všecko, co je POD UHF pásmem. To sice začíná někde na 470MHz, ale to je K21, Ty potřebuješ až od K29 nahoru - takže zhruba počítáno ušmiknout vše, co je pod 520MHz...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#30 Příspěvek od Atlan »

EKKAR píše:V první řadě vyměnit ten elyt, klidně dát 470uF/25V, .
Mysli mze to chce aspon 35V ano bez zataze tam je skoro 23V

Odpovědět

Zpět na „Poradna“