Panasonic 100Hz, chassis GP2

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#16 Příspěvek od PeteBurns »

Ak je tým myslený avelmak, tak neviem, ja som tam zatiaľ ešte nič neobjednával, bud tam mali cenu dvojnásobnú ako inde, alebo danú súčiastku vôbec nemali, čo bol častejší prípad :?

Uživatelský avatar
rolis7
Příspěvky: 448
Registrován: 31 led 2008, 01:00
Bydliště: Liptov

#17 Příspěvek od rolis7 »

Ja som zatiaľ (trikrát poklepem) s nimi spokojný.

Uživatelský avatar
rolis7
Příspěvky: 448
Registrován: 31 led 2008, 01:00
Bydliště: Liptov

#18 Příspěvek od rolis7 »

Pre PETEBURNS: a kde na Slovensku objednávaš Ty? Poraď, vyskúšam. Dnes ide každému zákazníkovi pri opravách o čo najnižšiu cenu, takže lacný dodavateľ náhradných dielov vždy poteší. Len aby to nebolo na úkor kvality, ako sa možeme tu na fóre dozvedieť z veľa príspevkov a skúseností. Menovaný je zatiaľ, čo sa týka kvality súčiastok spoľahlivý. Dúfam, že mu to vydrží aj naďalej!?! Ďakujem.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

To rolis7 - Taky patříš k těm: aby to bylo co nejlevnější a zároveň nejkvalitnější? :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#20 Příspěvek od PeteBurns »

rolis7, ja na Slovensku neobjednávam, pretože tu sú všetci "podnikatelia", do roka byť najlepšie multimilionárom :evil: Bud majú ceny nehorázne predražené, alebo v prípade prijateľných cien nenormálne množstvá, ak potrebujem 4ks IO za cenu 2Eurá za kus, načo mi bude minimálne množstvo 50ks a viac :?: Proste magori... Už ked sa bavíme konkrétne, tak super obchod je aj MB-Elektronika, tam nie je žiadna výnimka 4- až 6-násobná cena oproti bežnej cene inde, skôr je to u nich pravidlo :roll: A potom sa všetci čudujú, že nikto tu nechce nakupovať :!:

Uživatelský avatar
rolis7
Příspěvky: 448
Registrován: 31 led 2008, 01:00
Bydliště: Liptov

#21 Příspěvek od rolis7 »

Pre KOKOUN: Ja nemám problém,zaplatiť za kvalitu. Horšie je, že zákazníci, ktorí mi nosia na servis TVP ma tlačia do kúta s cenami, ktoré sú ochotný dať za opravu svojich TVP. Ale aj napriek tomu beriem súčiastky od osvedčených dodávateľov a výrobcov, pretože nie je nič horšie, ako si pokaziť reputáciu niekoľko krát opravovanou tou istou chybou, aj keď v konečnom dosledku opravár nevidí do zakladaných náhradných dielov. Zákazníkovi sa to ale veľmi ťažko vysvetluje. Ja preto idem na istotu a nepoužívam súčiastky od neznámych výrobcov, len vo výnimočných prípadoch, keď nie je iné riešenie a dotyčného s danou situáciou oboznámim. To čo tu spomína PETEBURNS je pravda, ale niekedy nie je iná možnosť ako u nich nakúpiť. Doba je zlá, ludia ešte horší. Ahojte, nech sa Vám v práci darí.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#22 Příspěvek od fero7 »

PeteBurns píše:.... alebo danú súčiastku vôbec nemali, čo bol častejší prípad :?
Tak teraz neviem, robis si "prdel"? alebo sa venujes opravam medzikontinentalnym jadrovym strelam? Lebo na ne tam ND naozaj nenajdes.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#23 Příspěvek od fero7 »

PeteBurns píše:rolis7, ja na Slovensku neobjednávam, pretože tu sú všetci "podnikatelia", do roka byť najlepšie multimilionárom :evil: Bud majú ceny nehorázne predražené, alebo v prípade prijateľných cien nenormálne množstvá, ak potrebujem 4ks IO za cenu 2Eurá za kus, načo mi bude minimálne množstvo 50ks a viac :?: Proste magori... Už ked sa bavíme konkrétne, tak super obchod je aj MB-Elektronika, tam nie je žiadna výnimka 4- až 6-násobná cena oproti bežnej cene inde, skôr je to u nich pravidlo :roll: A potom sa všetci čudujú, že nikto tu nechce nakupovať :!:
A tomu tiež nerozumiem.
Tam kde majú lacno, požadujú minimálne množstvo 50ks a viac. A Ty ich samozréjme 100ks nepotrebuješ, lebo to by si v konečnom dôsledku preplatil 10-20x.
Avelmak vôbec nie, lebo tam majú ceny 2x vyššie.
MB-Elektronika je veľmi dobrá (super), tam sú ceny 4-6 x vyššie.
Čo som zle pochopil?

Uživatelský avatar
rolis7
Příspěvky: 448
Registrován: 31 led 2008, 01:00
Bydliště: Liptov

#24 Příspěvek od rolis7 »

Ak som ja správne pochopil, tak na MB ELEKTRONIKA to bola parafráza. Takže informácia v súvislosti s MB ELEKTRONIKA mala byť v úvodzovkách.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#25 Příspěvek od fero7 »

Tak to by uz ciastocne davalo zmysel.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#26 Příspěvek od PeteBurns »

Ved jasné, že ked majú ceny 4-6x vyššie, tak ani úvodzovky písať netreba...mám UK klávesnicu a pri písaní po slovensky ani neviem, kde tie úvodzovky sú, zvyšok viem naspamäť :D Zo súčiastok, ktoré som potreboval a našiel ich všade, napríklad SG3525, tie som kúpil po 20Sk, v avelmaku stoja 30Sk, v MB-elektronike 60Sk...kde by ste ich kupovali vy? Z tých, čo som nenašiel ani v avelmaku, dám ako príklad PIC16F873A, IR2184, IRS2308, IRG4PC40S, nemám problém kúpiť aj viac kusov, ak sú za dobrú cenu, IRF3205 som kúpil 50Ks, po 60centoch kus, atd...
fero7, ak ma naučíš, ako to tam vyhľadávať tak, aby som tie súčiastky aj našiel, a budú za rozumné ceny, tak nemám žiadny problém kupovať aj tam :wink: Kedže poštovné je vždy pomaly dve stovky, tak si musí človek rozmyslieť, kde čo kúpi, kupovať v troch rôznych obchodoch, kvôli nejakým malým cenovým úsporám, určite žiadny význam z hľadiska šetrenia nemá, cena za poštovné bude často vyššia ako ušetrené peniaze za súčiastky :? Preto je určite dôležitejšia vec nie čo najnižšia cena súčiastok, ale čo najširší výber, aby nebolo treba kvôli pár veciam objednávať ešte niekde inde...

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#27 Příspěvek od fero7 »

Re:PeteBurns
Vieš, na tomto fóre, čo sa týka servisu sú cca 70% prispevkov "donebavolajuca" nezmysly. Podobne je na tom aj Tvoj príspevok. Tendenčné zameranie, niečo vynechané, niečo preskočené, ...
Prečo si nenapísal kde to kupuješ po 20sk? Žeby v tom bol nejaký úmysel? Nič iné si žiaľ o tom nemôžem myslieť.
Nie žeby som neveril, že sa to nedá kúpiť za 20sk.
Príspevky máš silné, ale medzi lepších zákazníkov asi nepatríš.
Tí lepší majú u nás cenu za SG3525 0,70Eur vc.DPH/1ks.
A s poštovným klameš a preháňaš.
Zásielka do 1kg kurierom UPS je 4,35Eur vc.DPH.
Vybavili sme zľavu UPS cca 50% oproti bežným sadzbám.
Poštovne SL. poštou do 1kg/30Eur je 2,75Eur.
Kde je Tvojích 200sk? Tak "o čom točíš".
Alebo si naozaj myslíš, že ak si objednaš IO za 1Eur, tak Ti ho niekto doručí za 20centov?
Prečo by väčšina chcela zarabať 1.000-2.000Eur (niektorí viac), ale tej poštárke čo celý deň peši chodí po dedine alebo lazoch nedopraje ani tých 300Eur.
Si shopní doručovať zásielky lacnejšie? Ak áno, tak si u nás vítaný.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Je velmi malo suciastok, co sa daju u nas zohnat a Avelmak ich nema... Vyhladavanie je tam urobene vyborne, hlada to akukolvek cast retazca, takze zadas "470 uf" alebo "oz960".

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#29 Příspěvek od Killroy »

Pánové, nákupy v Avelmaku se už řeší třeba tady .Prosím tedy o návrat k původnímu tématu vlákna. Děkuji.

Killroy

Uživatelský avatar
BaluSK
Příspěvky: 264
Registrován: 28 zář 2007, 02:00
Bydliště: Rimavska Sobota
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od BaluSK »

vsetci pindame na Avelmak,ale uprimne si priznajme,keby nebolo Avelmaku,tak mame dost vazny problem (pisem o servisakoch)
Ja osobne beriem od Avelmaku 90% dielov potrebnych pre moj servis , z toho primarne cez e-shop asi 30% a zvysok nakupujem v predajni co je v tej istej budove ako moj servis a oni beru tie diely tiez z Avelmaku,akurat co nemaju na predajni,tak si to objednam z e-shopu.Vytykat im slaby sortiment je blbost,pretoze len malokedy tam nenajdem co potrebujem...(PIC-ka nepatria prave medzi servisne diely,tiez ich nakupujem inde)
Flexibilita je tiez spickova,pretoze vzdy mi to kurier doruci na druhy den a ked sa aj nejaky kiks vyskytne,nemozno im upriet ochotu vec riesit,zlavy pre starych zakaznikov su tak isto celkom zaujimave,takze ja tvrdim,budme radi ze tu firma ako Avelmak je...
to Killroy: sorry za offtopic,ale na toto som citil potrebu reagovat

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“