LED podsvícení u LCD

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#16 Příspěvek od pida_m »

nejde o zastávání starých technologií, jde o to že je ve støižnách máme vedle sebe dva LCD a jeden CRT a každej kouká na CRT.
píïa

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#17 Příspěvek od Hifista »

Mám za to, že kromě svého plochého tvaru, LCD i plazmy CRT v ničem nepřekonaly (snad ještě možnost velkých úhlopříček). Většina lidí si neuvědomuje, že jde jen o tlak výrobců, aby lidé utráceli za stále nové a při tom horší výrobky.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#18 Příspěvek od Carel »

HiFisto souhlas!Také toto tvrdím.

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#19 Příspěvek od chima »

CRT i když mají většinu vlastnosti oproti LCD asi lepší jsou minulosti.Stejně tak plazmám po nějaké době dozvoní.Ať se to někomu líbí nebo ne LCD a jeho budouci vylepšování je budoucnost.Je to pouze můj názor, ale kdo ještě několik let požije sám uvidí.
Co se týče úhlů u LCD - jsou o něco horší než u plazmy, ale když se chci podívat na televizi sedávám před ni, a ne 160 a víc ° z úhlu.
Pro Kozoka:na základě čeho tvrdíš, že se ledky kazí? Jak dlouho máš LCD s LED nebo si opravář? Informace typu "povídalá jedná bába..." a ještě od osoby, která má plazmu a LCD by ani za nic nebral NEBERU vážně(myšleno všeobecně).Tím nevylučuju, že LED kolabujou (já osobně zkušenosti nemám)

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od jezevec »

chima píše:...Ať se to někomu líbí nebo ne LCD a jeho budouci vylepšování je budoucnost.Je to pouze můj názor...
Opravdu asi jen tvůj názor.
LCD panel je ze všech variant ta nejhorší, ale je výrobně nejlevnější při možnosti výroby velkých uhlopříček, tak se masivně prosazuje. Většinu zákazníků kvalita obrazu až tak nezajímá, v první řadě chtějí mít placku jako má soused a to pokud možno do 10 000.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od kozoka »

chima píše:CRT i když mají většinu vlastnosti oproti LCD asi lepší jsou minulosti.Stejně tak plazmám po nějaké době dozvoní.Ať se to někomu líbí nebo ne LCD a jeho budouci vylepšování je budoucnost.Je to pouze můj názor, ale kdo ještě několik let požije sám uvidí.
Co se týče úhlů u LCD - jsou o něco horší než u plazmy, ale když se chci podívat na televizi Fleky prosvicujou rohy a podobně. Navíc ty nové Samsungy nemají lokalní stmívání!

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#22 Příspěvek od chima »

pro Jezevec: nechci se hádat ale netvrdil bych, že LCD panel je ze všech variant ta nejhorší...
Nejsem žáden odborník na obraz se sokolím zrakem...
Zkus ale vzít do prodejny obyčejného uživatele (manželku, kamaráda, ktarý se touto problematikou nezabývá a je mu to jedno), dej mu LCD a plazmu srovnatelných vlastnosti vedle sebe a ať pozná, která je která.Jestli je LCD o tolik horší, hravě poznají rozdíl.

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#23 Příspěvek od chima »

Nechci se dohadovat co je lepší nebo horší. Já si vybral LCD.
Jen bych rád věděl,jaký typ LED podsvícení prezentuje Samaung.viz.úvodní otázka.
Klidně ale v diskusi pokračujte třeba mne přesvětčite pro plazmu. :)

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#24 Příspěvek od Duvsan »

Ja si myslím, že budúcnosť patrí technológii LED a OLED. Myslel som si, že rozoznám LCD a plazmu, až som čumel na panel a že je to LCD som spoznal len keď som naň zamačkol. A to bola ORAVA. U LCD ruší to podsvietenie a trochu vidieť chybu vykreslenia pri ostrých kontrastoch (písmená, záber napr. na tropické rybky a tak). Ale nie každému to tak vadí a keď sa na to človek nesústredí ...

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od workhard »

Viděl jsem v krámu hokej a rozdíl to byl katastrofální v neprospěch LCD :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od jezevec »

Je diametrální rozdíl, jestli zobrazuje demo záběry z blue-ray disku přes HDMI ve full HD rozlišení na krámě, to se fakt těžko poznává, anebo běžné TV vysílání, to pak pozná rozdíl i tříleté děcko. Co sleduješ častěji?

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#27 Příspěvek od chima »

Pochopitelně mám na mysli DBV-T a ne analog.Ten je na LCD velmi mizerny.
Pro laika DBV-T obraz mezi plazmou a LCD(součastný produkt.ne nějaká vykopávka) je srovnatelný.
Další věc je pozorovací vzdálenost. Když se na LCD 150cm dívám z 1m tak to zrovna ideální obraz nebude(pokud to není BR)s patřičné vzdálenosti bude obraz kvalitní i při DBV-T.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#28 Příspěvek od kozoka »

jezevec píše:Je diametrální rozdíl, jestli zobrazuje demo záběry z blue-ray disku přes HDMI ve full HD rozlišení na krámě, to se fakt těžko poznává, anebo běžné TV vysílání, to pak pozná rozdíl i tříleté děcko. Co sleduješ častěji?
tak někteří lidí přemýšlí jak 3 leté děcka!!!
je třeba to brát i takhle :lol:

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#29 Příspěvek od Killroy »

jezevec píše:Je diametrální rozdíl, jestli zobrazuje demo záběry z blue-raydisku přes HDMI ve full HD rozlišení na krámě..
A až doma potom většinou dojde k vystřízlivění a poznání reality..

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#30 Příspěvek od MaTTo »

Reality vo forme akej ? Rodicia mali plazmu 37" panasonic , ja som si chcel kupit 42" plazmu no nakoniec som skoncil pri LCDcku a nestazujem si a ziadny rozdiel nevidim , TV signal je orange optika , velmi caste vyuzitie je desktop pripojeny cez HDMI a hry, dalej divx filmy prip. fullHD filmy tych mam zatial pomenej cca. 30 ...
Ale teda po dvoch rokoch pozerania sa na plazmu k ziadnemu "vystřízlivění a poznání reality" bohuzial nedoslo mozno to z casti je aj tym ze som nekupil LCD telku za 400 euro jak nakupuje vecsina ludi ale kazdopadne ani v predajni som nespoznal rozdiel a uz ju mam mesiac doma a ani tu som nespoznal ziaden rozdiel k horsiemu ba naopak - rychlejsie prepinanie kanalov v DVB-T , lepsi prijem dvbt a najme konecne vyssie rozlisenie .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“