SDR přijímač, stavba

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
spin90
Příspěvky: 45
Registrován: 29 pro 2009, 01:00

#16 Příspěvek od spin90 »

Ja tiez, len netusim ako sa dopracovat k skladacke, kedze nemam sajnu co tam pisu po nemecky a google translator mi nedal odpoved na sposob platby a dorucenia.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#17 Příspěvek od Maskot »

No s tim zaslanim bude asi problem, mas tam psano pouze pisemne objednavky u pana Bernd Wehner, DL9WB dl9wb(at)darc.de.
Plosne spoje pro RX a TX po 20 €, naprogramovane procesory 16F84A-04P po 5 € a druhy ATTINY 45-20PU po 3 €. Platby vyhradne predem, nebo hotove pri prevzeti.Zbytek soucastek uvadi v odkaze www.reichelt.de/?ACTION=20;AWKID=508806;PROVID=2084 (RX) a www.reichelt.de/?ACTION=20;AWKID=537505;PROVID=2084 (TX).
Manualy ke stavebnicim jsou ke stazeni tady http://www.darc.de/distrikte/l/02/sdr/handbuecher/ .

Uživatelský avatar
spin90
Příspěvky: 45
Registrován: 29 pro 2009, 01:00

#18 Příspěvek od spin90 »

No ved toto. Chcelo by to asi nejaku hromadnejsiu objednavku alebo nieco podobne. No skusim sa este skontaktovat s niekym

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#19 Příspěvek od ok1hga »

spin90 píše:No ved toto. Chcelo by to asi nejaku hromadnejsiu objednavku alebo nieco podobne.
proč to stavět, když to lze koupit hotové ?
popis tady
co vy na to ?

Uživatelský avatar
pavoucisit
Příspěvky: 176
Registrován: 02 lis 2008, 01:00
Bydliště: Havířov

#20 Příspěvek od pavoucisit »

Pěkné, čekám na nabídky na aukru http://aukro.cz/dvb-t-usb-hdtv-fm-dab-d ... 52539.html Tímto mu nedělám reklamu, ale zatím to je jeden mezi dostupnými tady v ČR.

Uživatelský avatar
Matony77
Příspěvky: 12
Registrován: 30 pro 2010, 01:00
Bydliště: Rosice

#21 Příspěvek od Matony77 »

Tuner je opět dostupný na Aukru, tak neváhejte :-) http://aukro.cz/show_item.php?item=2292344551

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#22 Příspěvek od ok1hga »

taky jsem si pořídil ten červený tuner z Aukra a nedaří se mi to správně nainstalovat. Ikdyž to dělám přesně podle postupu tady na stránce, nemám v "select input" volbu pro tuner. Je tam hláška:
"Load ExtIO DLL failed: Spuštění této aplikace se nezdařilo, protože konfigurace aplikace není správná. Tyto potíže lze pravděpodobně vyřešit opakovanou instalací aplikace."
Ale není tomu tak !
I opakovaná istalace dapadá stále stejně !
Co dělám špatně ???
Z této diskuse je zřejmé, že v tom nejsem sám, ale zatím nikdo nepodal rozumnou radu ani vysvětlení tohoto problému.
Dokáže mi někdo z bastlírny poradit ???
Přílohy
select-input.jpg
(116.44 KiB) Staženo 142 x

Uživatelský avatar
pavoucisit
Příspěvky: 176
Registrován: 02 lis 2008, 01:00
Bydliště: Havířov

#23 Příspěvek od pavoucisit »

Také jsem měl ten problém, pomohlo až aktuální librtl2832++.dll a spuštění BorIP.exe. Odzkoušeno na HDSDR i na WRPlus. Nevýhodou je to, že lze provozovat jen SDR ,nebo sledovat TV. Zadig.exe totiž přepisuje ovládače pro TV. Problém mám spíš na linuxu.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#24 Příspěvek od ok1hga »

pavoucisit píše:pomohlo až aktuální librtl2832++.dll a spuštění BorIP.exe. Odzkoušeno na HDSDR i na WRPlus. Nevýhodou je to, že lze provozovat jen SDR ,nebo sledovat TV. Zadig.exe totiž přepisuje ovládače pro TV.
mě právě nejde spustit BorIP.exe, vždy to napíše, že "při vykonávání programu došlo k chybě!" . . .
a nevím proč . . .

Uživatelský avatar
pavoucisit
Příspěvky: 176
Registrován: 02 lis 2008, 01:00
Bydliště: Havířov

#25 Příspěvek od pavoucisit »

Neomezuje to firewall?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#26 Příspěvek od ok1hga »

pavoucisit píše:firewall?
a nebylo by to někde ve firewallu vidět ?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#27 Příspěvek od ok1hga »

a ještě drobnost . . .
. . . co dělám špatně ????????
Přílohy
ExtIO_USRP.png
(49.3 KiB) Staženo 165 x

Uživatelský avatar
pavoucisit
Příspěvky: 176
Registrován: 02 lis 2008, 01:00
Bydliště: Havířov

#28 Příspěvek od pavoucisit »

Ahoj, nainstaloval jsem nové XP. Ze stránek od Matonyho http://sdr.ipip.cz/rtl-sdr jsem stáhl HDSDR, ExtlO_USRP a knihovnu librtl2832++. Nainstaloval jsem HDSDR a do něj balík ExtlO. Během instalace ExtlO se spustil Zadig, zasunul jsem TV kartu a dal vyhledat v Zadigu zařízení. Nalezeno podle návodu s tím, že Current Driver byl NONE. V Target jsem zvolil libusb a klikl na tlačítko InstallDriver. Pak jsem v Target vybral WinUSB.. a dal znovu InstallDriver. Vše proběhlo v pořádku. Křížkem jsem zavřel okno a instalace se dokončila. Nakonec jsem nakopíroval knihovnu librtl2832++ do Program Files/HDSDR a spustil samotný program. Nastavil jsem USRP dle návodu a dal Start, vše OK. Když se to občas sekne, tak TV kartu povytáhnu a zasunu zpět do USB.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#29 Příspěvek od ok1hga »

pavoucisit píše:Nastavil jsem USRP dle návodu a dal Start, vše OK.
jak jsi spustil USRP ?
u mě je to stále stejné , už jsem to instaloval snad po dvacáté . . .
stále ale asi dělám stejnou chybu, ale nevím jakou !

Uživatelský avatar
pavoucisit
Příspěvky: 176
Registrován: 02 lis 2008, 01:00
Bydliště: Havířov

#30 Příspěvek od pavoucisit »

Pokus se ještě smazat nastavení v registrech a spustit HDSDR znovu. Nebo stáhnou WRplus a nainstalovat balíček do něj. WRplus mi takovou chybu na rozdíl od HDSDR nedělal. WRplus se neinstaluje, jen se rozbalí z archívu a spustí. Hodně zdaru
Přílohy
registr.jpg
položka v registrech HDSDR
(107.83 KiB) Staženo 117 x
USRP menu.jpg
menu USRP
(71.83 KiB) Staženo 92 x
USRP.jpg
po kliknutí na Options
(59.08 KiB) Staženo 103 x

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“