Tesla VR 22 (přesunuto)

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Basic »

Tak tímhle se snad televize rušit nedá ne? No a až přejdeme na digitál tak mě žádnej soused neudá :D

To by mě dost nasralo kdyby mi přišly jenom ovládací skříňky : :lol: :lol:
Napsal jsem mu ať jednu rozdělá a vyfotí :)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Basic píše:Tak tímhle se snad televize rušit nedá ne?
To bys ses divil. A v kombinaci s polským sítem a jejich superzesilovačem to zhasne i digitál.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Basic »

Chtělo by to nějakou anténu na kterou by šlo vysílat na 1 km, víc nepotřebuji, nebude na to stačit jenom ten drát? :D

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#19 Příspěvek od mi-ro »

Zkus to na kus drátu. Možná se to nebude koncáku líbit. Spíš bych místo antény připojil nějakou 24V žárovku. I tak by to na pár metrů vysílalo. Dělej co mylsíš, seš plnoletej a svéprávnej, já tě jen upozorňuju na nelegálnost tvého počínání.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Basic »

Co je na tom nelegální když 80 MHz se toleruje? :?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Crifodo »

Stačí aby u stanice byl ve špatné kondici výstupní filtr a kromě pásma které má na štítku, vysílá na různých paskvilech okolo a ruší.
Nelegální z pohledu legislativy je to už v momentu, kdy to není homologováno pro dané pásmo.
Bacha na kupování z II. ruky, občas jsou na prodej stanice ve kterých se už někdo pohrabal a zprasil co se dalo.

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Basic »

No vždyť jo, když na pásmu bude všechno v pořádku tak mi do domu nikdo nepoleze. Dá se zjistit v jakým stavu je ten výstupní filtr?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#23 Příspěvek od mi-ro »

Basic píše:Co je na tom nelegální když 80 MHz se toleruje? :?
Že se něco toleruje ještě neznamená že to není protiprávní. Já ti jenom říkám že i kdyby tyto stanice vysílaly na sdílenkách v 80Mhz, nelze je podle povolovacích podmínek použít. A nebuď na.ranej a arogantní. Mě je úplně jedno co děláš. Je dobrý to vědět. Prostě když tě někdo udá, přijdou ti domů s papírem vod soudu s bandou policajtů za prdelej a máš smůlu.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#24 Příspěvek od mi-ro »

Basic píše:No vždyť jo, když na pásmu bude všechno v pořádku tak mi do domu nikdo nepoleze. Dá se zjistit v jakým stavu je ten výstupní filtr?
A ještě dovětek, Čtú kontinuelně monitoruje některá pásma z několika míst v republice. Je pravda že pokud si nikdo nestěžuje, většinou to nikdo neřeší (toleruje). A zařízení na vyhledání radiových signálů mají takový, že se vám o tom většině ani nezdá! Dodávky nacpaný elektronikou za desítky melounů. Dokážou v pásmu vyhledat a určit azimut za 0,2s !! po zaklíčování. Ty auta nemají na parádu.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Crifodo »

Basic píše:No vždyť jo, když na pásmu bude všechno v pořádku tak mi do domu nikdo nepoleze. Dá se zjistit v jakým stavu je ten výstupní filtr?
Výstupní spektrum se dá změřit, nebo aspoň poslechnout příslušným přijímačem. Hlavně na třetí harmonickou bych byl opatrný, aby náhodou nepadla do II. air pásma.

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#26 Příspěvek od pida_m »

no tak prvnì bych zaèal asi tím:
1/v jakém pásmu pracují. (45/80/160 Mhz)
2/na jaké frekvenci jsou ty ty stanice naladìny (pochybuji, že na zdíl.)
3/ jakou mají kmitoètovou ústøednu (nemusí být z eprom)

ad:1 a 2/ ..je to na štítku vzadu na radiostanici. Pokud to nìkdo nepøeladil, nebo pokud to není bývalá POL. radiostanice. Ty to mají psané kódem.
ad:3/ myslím, že 22 se dìlali už jenom z eprom.., ale není problém to pøeladit, problém je (pro Tebe) to nastavit.

ad anténa: mohu poslat návod s pøesnými rozmìry.
Jinak jak píše mi-ro: pokud budeš mít tu stanici a anténu v poøádku (tj. naladìné, minimum harm.kmit.) a budeš vysílat na povolených kmit. GL, a nebudeš tím rušit okolí, tak to projde, i když to není zcela legální.
Nezapomeò že ta stanice má 10W a že se z anténou na støeše (pùdì)dovoláš 25km v pohodì.
ad cena: to je v pohodì, prodávají se i dráž, jde o to v jakém je stavu.
sorry za strohou odpovìï, ale píšu ze školy.
píïa

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#27 Příspěvek od pida_m »

teï mám chvilku èas psát (velká pøestávka).
TO Basic: Ad kmitoèet: GL je generální licence pro vysílání na pásmech 80,160 a 430MHz, ale jen na urèitých (ca. 5-ti) kmitoètech (seznam Ti tøeba pošlu). Takže to neznamená v celém pásmu 80Mhz.
Pokud komunikuješ z tím prodejcem, tak se ho zeptej co je napsáno na štítku vzadu na tìch stanicích a zda se v tom nìkdo ryl (poškozené plomby na krytech). Nevím jak jsi vybaven mìøáky a znalostmi. Pokud máš mìøiè kmitoètu nebo pøehledový pøijímaè (scaner) tak najdeš Tx frekvenci snadno. Dáš do ant. konektoru drát ca. 1m dlouhý, stanice má ochranu proti pøetížení konc. TX, takže pokud jí nìkdo "nepøenastavil", tak nehrozí znièení. Pozor mùže to být poloduplexní stanice, tedy mùže vysílat jinde, než pøijímá. Jinak tìch veverek je všude dost, není problém s náhradními díly.

TO ZdenekHQ: no Kovac je zajímavej asi je to madar, ale zabývá se tím dlouho (i když je to spíš zbìratel a "dobrodruh").
píïa

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Basic »

To jsou konečně super odpovědi. Mám jenom multimetr, ale není problém na praxi si cokoliv změřit, mámě tam široké spektrum měřáků. Prodejce už má vysílačky zabalené, takže se na štítek nepodívá. Spíš by to chtělo aby mi s tím někdo pomohl, hlavně z anténou, a třeba nějak omezit výkon a aby to nevysílalo tam kde to nemá a nic to nerušilo.

Pokud mi přijdou domů tak vysílačku někam schovám a je to :DD (pouze teorie)

Jen pro zajímavost, proč ČTÚ ty pásma monitoruje a má tak drahou techniku? Za svoje prachy to určitě nemá.

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#29 Příspěvek od pida_m »

TO Basic: - pokud tam máte mìøiè frekvence do 200Mhz. tak ok.
- klidnì Ti s tím pomohu (pokud mì nevyhodìj ze školy..)
- plánek na anténu Ti dám
- výkon se nastavuje trimrem ve stanici a na pøedním panelu je pøepínaè
- ÈTU monitoruje pásma aby tam nebyl bordel aje to dobøe
- Má to za svoje peníze, které má za udìlování licencí (a pokut).
píïa

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Basic »

Jak říkám, potřebuji nějakou dobrou anténu co nebude vysílat "vedle" ale aby měla malej dosah. No a ČTÚ by taky mohlo nechát víc volnosti, když na pásmu někdo neplánuje vraždu na Obamu tak proč né :)

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“