Snížení výkonu žárovky

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HonzaT
Příspěvky: 30
Registrován: 27 úno 2010, 01:00

#16 Příspěvek od HonzaT »

Ale jaký princip si myslíte,že se ukrývá v tom neschváleném zázraku? Montovat to nebudu,ale zajímá mě to,jak ten výkon snižují.Přeci v tom není jen odpor? To by bylo příliš horké.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#17 Příspěvek od fredis »

Já bych tomu kriplovi s jeho imitací rozkopal vercajk a pak tím jeho udělátkem vypálil oči.Od toho zmetka si to koupí vychcánci, kteří pak večer spolehlivě oslepují protijedoucí!!!!

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#18 Příspěvek od Banda »

Princip bude určitě v PWM, ale jak napsali už ostatní, pan magor co to prodává, ví houby o halogenkách a hlupáci mu to žerou.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#19 Příspěvek od procesor »

A svetla to dá pri spotrebe 15W menej ako obyčajná 5W žiarovka

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od Sesi »

passion píše:honza - zapojiť žiarovky Ľ a P svetla do série... mal so to vyriešené na mojej staručkej 120ke.
Takhle to bylo zapojené na některých autech od výrobce už před mnoha lety, byly to většinou verze pro Skandinávii(povinné denní svícení) - pomocí relé se pro denní svícení žárovky(normální H4) spojily do série(6V na každé), po zapnutí potkávacích světel se žárovky připnuly klasicky na 12V.
On se sice halogenový cyklus při nižším napětí(teplotě vlákna) zpomalí, ale o to je zase žárovka méně žhavená, takže vlákno tolik neemituje atomy kovu(neubývá).
Já používal několik let normální 150W halogen.reflektor na osvětlování pracovní desky, se stmívačem a často tak asi na 1/2 - 3/4 výkonu a nepozoroval jsem nižší životnost žárovek.

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#21 Příspěvek od PLV »

Ta homologovaná LED světla pro denní svícení jsou ve dne vidět lépe než halogenky. Asi je to vlnovou délkou světla. :D
Netřep se mnou!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“