Smart-UPS 700 - kalibrace po výměně baterie

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasek125
Příspěvky: 132
Registrován: 13 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od vasek125 »

Zatížena byla z 39%, takže 175,5W. Akumulátory jsou tam KINETIC APKL12V7.

Uživatelský avatar
vasek125
Příspěvky: 132
Registrován: 13 říj 2005, 02:00

#17 Příspěvek od vasek125 »

Teď se bavíme tedy o indikaci stavu nabití. Prý se ještě musí kalibrovat nabíjecí proud apod. Co je na tom pravdy? Musí se to i u týhle UPS?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#18 Příspěvek od rezis »

Celý návod máš v odkazu co jsi sem poslal. Pokud, ale bylo na Aku 9V tak byla prostě vybitá a UPS vesmírnou energii prostě zatím zpracovat neumí.
Změř kolik je na nabitých AKU po cca 10hodinách nabíjení. Mělo by ta být něco nad 27V. O tom že by se kalibroval ještě proud nevím. Vím že se dá doupravit aby hodnoty naměřené UPS odpovídaly realitě.
Já jsem jen takový co kde vyzkoumám nebo na co přijdu. Takže nemám přesné rady jako kolega Vogon.

PS: koukám že jsi se dal na UPS :lol:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
vasek125
Příspěvky: 132
Registrován: 13 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od vasek125 »

rezis píše: PS: koukám že jsi se dal na UPS :lol:
Ani ne, stará ups odešla(ale ještě mi ji bylo líto hned vyhodit), tak jsem splašil starší smartku. Jak se doupravují hodnoty toho napětí? To je jen ta jedna battery-constant? UPSka se teď po 3 hodinách dobila z 0 na 100% a po přepnutí na zálohu to spadne okamžitě na 85% a potom to jde teprve plynule dolů(a díky tomu to i blbě odhaduje výdrž).

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#20 Příspěvek od czatlantis »

to, že ukazuje 100% ještě nic neznamená. Ty olověný se dobijou na 100% až tak za 24hodin.

Uživatelský avatar
vasek125
Příspěvky: 132
Registrován: 13 říj 2005, 02:00

#21 Příspěvek od vasek125 »

Aha, takže postup správné kalibrace je: nachat dlouho nabíjet(i když ukazuje 100%, nastavit "Battery Constant" na tovární hodnotu, odpojit napájení ups, nechat úplně vybít(cca 40% zátěž) a to by teprve mělo automaticky snížit hodnotu "Battery Constant"?

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#22 Příspěvek od Sesi »

vasek125: Zkoušel jsi ruskej soft APCFIX? Ten umí vyresetovat battery konstant pro daný typ SmartUPS. Pak tím řízeným vybitím(třeba přes apcupsd) se konstanta upraví podle aktuálního stavu aku.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#23 Příspěvek od czatlantis »

vasek125 píše:Aha, takže postup správné kalibrace je: nachat dlouho nabíjet(i když ukazuje 100%, nastavit "Battery Constant" na tovární hodnotu, odpojit napájení ups, nechat úplně vybít(cca 40% zátěž) a to by teprve mělo automaticky snížit hodnotu "Battery Constant"?
No tovární hodnotu...když ju neznáš, tak na maximální, co jde nastavit.
A jinak ano, tenhle postup mi zatím vždycky fungoval

EDIT: jo a už to hlavně nějak nastav a nech to žít - ty olověný mají dost nízkou živtonost, pokud se často cyklují :!:

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od Vogon »

Ty vaše slavný "battery constant" :-D jsou tam pouze a jenom proto, aby si UPS korektně spočítala dobu běhu na baterie při měnícím se zatížení a proto, aby korektně fungoval indikátor dobití baterie.
K ničemu jinýmu to není.
Na funkci rostlináře to nemá žádný vliv.
Na funkci UPS pouze v několika specifických situacích, ke kterým pohříchu dochází právě proto, že se v tom takový kouzelníci rejpou.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“