Nabíjení Ni-MH : rychle/pomalu, samostatně/dohromady?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#16 Příspěvek od czatlantis »

No já zrovna donabíjel 2050mAh aku 250mA a konec nabíjení byl detekován správně (dodaná kapacita cca seděla se staven vybití) a baterky byly jen lehce vlažný (no co čekat při takovým proudu)

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#17 Příspěvek od Carel »

Ni-MH akumulátory nevybíjím,jen Ni-Cd.(Dle instrukce nabíječky výrobce Varty)

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#18 Příspěvek od czatlantis »

hafca píše: Mám nabíječku IPC-1 a jsem s ní maximálně spokojený. Nabíjí každou baterku zvlášť, má testování, formátování, nastavitelný proud, měření kapacity. Prostě všechno, co by nabíječka měla umět a pro každý článek zvlášť. Baterky při ukončení nabíjení nejsou horké ani při největším nabíjecím proudu.
Tak jsem se už skoro rozhodl pro koupi, ale trochu mě zarazilo, že ten proud i při nastavení 200mA jsou vlastně jen pulzy 1,6A
(viz http://www.digicamfotos.de/index3.htm?h ... p?id=17111 )
To taky není úplně ideální pro ty aku ne? Nebo je to naopak lepší, než nabíjení konstantním proudem?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od hafca »

Většinou se uvádádí, že pulsní nabíjení je lepší. Baterka má v mezerách mezi pulzy čas si "oddechnout". Třeba mi někdo zkušenější opraví nebo doplní.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#20 Příspěvek od czatlantis »

Tak, už mám tu nabíječku doma....zkoušeli jste někdo, jestli se dá nějak napájet z USB? občas by se mi to hodilo (pro menší proudy samozřejmě). Zdroj má 3V a připojit přímo na 5V se to bojím...

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od hafca »

Na 5V bych to nezkoušel. Vrtá mi v hlavě, proč to napájet z USB, když to má síťový napáječ? Jediný důvod by snad mohl být notebook někde v lese.
v GM mají LE33CZ ale je to jen 0.1A a to by bylo asi málo.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#22 Příspěvek od czatlantis »

No v lese nemyslím, ale když občas někam jedu, tak proč s sebou tahat další adaptér, když by to šlo vytáhnout z notebooku. (další zbytečná věc, pro kterou hledat zásuvku a další věc, co se dá zapomenout, USB káblík si nechám pernamentně v tašce noťasu) Co jsem zkoušel LM317ku, tak ta má už velkej úbytek a nabíječka dělá kraviny, když to napětí moc klesne

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od robo »

Tak jsem se take rozhodl ze tu svoji nabijecku odlozim a koupim novou. Porovnaval jsem mezi IPC-1 a IPC-1L Je rozdilny max. nabijeci proud 1 ma 1800mA , 1L ma proud 700mA. A rozdilny je vybijeci proud. A 1 ma pouze sitovy adapter. Koupil jsem tu IPC -1L coz znaci asi Lite. System nabijeni je stejny. Snad jsem neudelal blbost ze jsem koupil tu levnejsi.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od hafca »

Jestli nepotřebuješ občas nabíjet hodně rychle a ty drobnosti navíc, pak je to asi jedno. Funkce to má stejné.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#25 Příspěvek od robo »

Zde je link kde se diskutuje o IPC-1.

Kód: Vybrat vše

http://www.digicamfotos.de/index3.htm?http://forum.penum.de/showthread.php?id=17111
Je to v nemcine a ujo google to odmita jako ulr prelozit. Vzdycky to skoci na uvodni stranku. Nemecky neumim vubec. Jsou tam i foto rozebrane nabijecky. Napadlo me, zdali by nejak jednoduse, treba propojkou, neslo udelat z verze IPC-1L na verzi IPC-1. Je tam misto svabu cerna kapka. A ze by existovali 2 integrace, podle verze, a k tomu soft, se mi nezda. Spise bych se priklonil k variante nejake propojky. Idealni je nabijet nizkym proudem. Ale muze se stat ze bude tlacit cas, a pak by se vetsi nabijeci proud hodil.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od AmarokCZ »

robo : přeložený je to ZDE. Já si taky myslím, že jsou obě nabíječky stejné až na malou drobnost - běžně se to tak dělá, navíc cenový rozdíl je dán taky tím, že levnější verze je bez příslušenství. Jinak ideální je nabíjet velkým proudem, jinak články odejdou brzo do pryč (pouze u Ni-CD, Ni-MH jsou šmejd dami o sobě).

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#27 Příspěvek od czatlantis »

jeden radí rychle, druhej pomalu...mám v tom nějakej bordel čéče...
a nicd mají bohužel malou kapacitu, jinak se teda za ně musím taky postavit...mám tady články z roku 1998 z intenzivně používané vrtačky a mají pořád cca 60-70% kapacity!!! To nimháče jdou do kopru dost rychle

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#28 Příspěvek od robo »

Jen pro info. U me uz snimac tepla neni na volno, tak jak je to na fotkach digicamfotos. Mam je na plastovym trnu, a na cidle je i teplovodni pasta. Ale to pajeni. To je bida. A kdyz vidim barvu toho cinu, tak uz mam kandidata na studenta. A ne jednoho. S porovnanim fotografii z digicamfotos.de jsem nasel rozdily. asi ctyri smd prvky jsou jinak nez na fotografii. Tam kde je cervena carka tam ja mam smd. A nad cervenou carkou smd nemam.
Přílohy
unten.jpg
(50 KiB) Staženo 118 x

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#29 Příspěvek od czatlantis »

kdybyste chtěli fotku té "plnohodnotné" z alfacompu s 4xAA+4xAAA, tak napište

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od AmarokCZ »

czatlantis píše:jeden radí rychle, druhej pomalu...mám v tom nějakej bordel čéče...
Pomalu je blbost, protože neexistuje způsob jak při pomalém nabíjení zjistit, že ja akumulátor nabitej, kdyby to šlo, tak je to u Ni-MH vcelku jedno.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“