OVP CTV28MM40S, vadný zdroj

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
emo53
Příspěvky: 259
Registrován: 27 črc 2009, 02:00

#16 Příspěvek od emo53 »

technik-po píše:Ano měřil je tam 250V
Kondenzátor za usmerňovačom si neskúsil vymeniť? Prípadne odpojiť napájanie koncového stupňa riadkového rozkladu? Nie je niekde strat na sekundári? To stačí orientačne zmerať ohmmetrom na katódach diód jednotlivých vetiev.
Myslím si, že tranzistor si menil zbytočne. Ešte som sa nestretol s "prerušeným" tranzistorom. Ten býva skôr prerazený.

Uživatelský avatar
technik-po
Příspěvky: 111
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od technik-po »

HONZO kOKOÒI nemáš pravdu lampu to má a poøádnou, jinak máš pravdu že pøed 40 ti lety se to opravovalo vše snadnìji. Teï to mám jen jako koníèka a tak to nemám úkolem. A èlovìk se uèí celý život tedy i ve stáøí, ale na to èasem taky pøíjdeš :lol:

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#18 Příspěvek od Killroy »

technik-po píše:Zdá se být nevodivý, ohmetrem nemá žádný vývod měřitelný odpor. Ten by měl být alespoň kolektor emitor (ten je uvnitř přemostěn diodou)
Pokud někdo nezná ani ty základní věci, tak je potom každé rady škoda. A začínám mít pocit, že tady doučujete základům i kdejakého fušera co umí akorát sundat ten zadní dekl.. :roll:

Killroy

Uživatelský avatar
technik-po
Příspěvky: 111
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od technik-po »

A DALŠÍ SE DO MNE TREFUJE. Jinak Honzo dìkuji za schéma, teï snad na to již pøíjdu a dám vìdìt co tomu bylo :wink:

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#20 Příspěvek od Killroy »

A co jako jinýho chceš číst? Podívej se na některý ty perly co tady za tebou zůstávají. Osvoj si alespoň základní věci abys nepsal takový blbosti a pak se v něčem vrtej. Už jsem tě to napsal v minulosti asi dvakrát a stejně ses nepoučil:
Tak tam se nedá dostat, desku mám zapojenou a IO je moc v předu pod obrazovkou

Killroy

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#21 Příspěvek od jogo »

Ten Fet som vybavil tromi bodkami, nemalo praktický význam takéto veci v tomto štádiu rozpitvávať, radšej som sa snažil technik-po -ovi pomôcť sa zorientovať v tom, ako na to, postúpiť rozumne ďalej, veď nie každý sme na rovnakej úrovni -
...a sme v bastlírne :) :wink:
Technik-po, pamätám, ako som sa niekedy starého majstra pýtal, ako na to, čo mám zisťovať, keď idem nájsť závadu, trpezlivo mi radil najprv merať žeravenie na elektrónkach, na anódach, na mriežkach a tak ďalej. Nasilu by to iste do mňa netlačil, asi videl, že komunikujem - javím záujem :wink:
Všetko sa na rôčky zvaliť nedá :wink:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#22 Příspěvek od kokun »

technik-po píše:HONZO kOKOŇI nemáš pravdu lampu to má a pořádnou, jinak máš pravdu že před 40 ti lety se to opravovalo vše snadněji. Teď to mám jen jako koníčka a tak to nemám úkolem. A člověk se učí celý život tedy i ve stáří, ale na to časem taky příjdeš :lol:
Tak na tohle jsem původně nechtěl reagovat vůbec, ale nedá mi to.
Že mně tady různě "překřtívají", to mně až tak nějak nevadí, ale co tě opravňuje k tomu, dělat ze mně zajíce?
Už v tomto tvém (perlami překypujícímu) vlákně: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... sc&start=0 - jsem ti psal:
kokun píše: .....
Jó "zlatá lampová éra" - já na ní taky před lety začínal (ASTRA, ATHOSy, KRIVÁŇ, AMETYST a snad i ještě něco před těmito. Jen k těm úplně prvním: 4001 a 4002 jsem, tak nějak, "nečichl") .....
- modely z konce 50. let :wink:

A to ty ses "oháněl", jak jsi opravoval:
technik-po píše:jj ale i Dukla Oliver z prvních Lotos ....
- takže DUKLA (rok výr. - někdy 1974/75?), OLIVER (1966/67) a LOTOS (1962-64) 8O

Tak schválně - "zajíci" - kápni božskou, kolik je ti let - když tak rád poučuješ (mně bylo min. měsíc 64 :cry: ) - třeba Hill, nebo i Killroy ti to mohou potvrdit.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
technik-po
Příspěvky: 111
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od technik-po »

kokun píše:Tak schválnì - "zajíci" - kápni božskou, kolik je ti let - když tak rád pouèuješ (mnì bylo min. mìsíc 64 Cry ) - tøeba Hill, nebo i Killroy ti to mohou potvrdit.
No vidíš to a já sem roèník 1943 :(

Uživatelský avatar
technik-po
Příspěvky: 111
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od technik-po »

Souèástka DR15 (pozice R103) vypadá jako odpor s barevným kodem dle kterého by mìla mít hodnotu 0,15ohmù. Namìøená hodnota odporu který není zjevnì poškozen je ale 85K ohmù. Zøejmì to slouží jako pojistka. JE TO TAK?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#25 Příspěvek od kokun »

technik-po píše:Součástka DR15 (pozice R103) vypadá jako odpor s barevným kodem dle kterého by měla mít hodnotu 0,15ohmů. Naměřená hodnota odporu který není zjevně poškozen je ale 85K ohmů. Zřejmě to slouží jako pojistka. JE TO TAK?
Ano, na pozici R103 je poj. rezistor 0R15 = 0,15Ohm (nikoliv DR15 - to nevím, co by mohlo být za hodnotu :cry: ) :wink:

No - a teď přijde ten "porod" (jak to tu nedávno nazval pida_m :lol:) - proč odešel :?:
To jsi vždy o tom přesvědčený, že to na vadné součástce musí "být napsané", že je vadná? - tedy, že to na ní musí být vidět? - bláhovče :roll:
Kde je za tebou ta "čtyřicetiletá praxe"?
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
technik-po
Příspěvky: 111
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od technik-po »

To bych již nepovažoval za tìžké staèí se podívat na souèástky R 130 a R132 a na pozici C109 byla kapacita 100uF navíc vypouklá. Foto je po výmìnì kapacit.

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#27 Příspěvek od pida_m »

TO kokun: buï rád že tam nehledá bázi...
píïa

Uživatelský avatar
technik-po
Příspěvky: 111
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od technik-po »

Vadná èást
Přílohy
vadna_cast.jpg
Vadná èást
(211.09 KiB) Staženo 102 x

Uživatelský avatar
technik-po
Příspěvky: 111
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od technik-po »

Já to èetl ze schéma jako DR15
Přílohy
Oznaèení.jpg
(59.52 KiB) Staženo 52 x

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#30 Příspěvek od pida_m »

DR je oznaèení pro pøímou (teda rychlou) poj.
jinak Dr je zmìna mìrného elektrického odporu téže souèástky pøi mechanickém namáhání, v tomto pøípadì teplem...
.. vìtšinou se používá oznaèené F (fast)

V pøípadì vašeho vzájemného napadání ohlednì vìku tak to radìji nekomentuji..
Pøece nezáleží komu kolik je let, ale jak danému problému rozumí a jaké má zkušenosti.. (nìkdy mi to dost prudí)..
(kokun a ostaní asi ví proè)


ad schema: také je možné, že si nìjaký pøekreslovatel spletl znak "D" z " O".
Naposledy upravil(a) pida_m dne 21 dub 2010, 22:00, celkem upraveno 2 x.
píïa

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“