Vypln reprobeden

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#16 Příspěvek od Hifista »

V bednách Tesla byl použitý nějaký asi 3cm tlustý vatelín, obdobný materiál jsem našel i ve velkých bednách ruské výroby typu S 90, používaly se i kmitací panely z hobry, dále jak již bylo psáno jsme před lety používali do beden z hi-fi klubu zmuchlanou PE fólii (ne tu nejtenčí-spíše silnější), v litovelských bednách jsem objevil zase asi 3cm tlustý molitan.
Takže mám za to, že výběr materiálu nebude kritický.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#17 Příspěvek od konosuke »

L.Svoboda/M.Štefan: Reproduktory a reproduktorové soustavy: největší účinnost mají skelné a čedičové vaty (pro izolace ve stavebnictví apod.) ale práce je obtížná a zdraví nebezpečná proto raději nepoužíváme
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od Sesi »

Četl jsem někde o molitanu(běžném), že na tohle použití není dobrý, má špatný akustický vlastnosti a pro některé frekvence už málo propustný, v podstatě způsobí zmenšení objemu boxu. Možná ale na to existuje nějaký speciální druh molitanu.
Také je nutné dávat pozor na hořlavost, protože ve vyhýbkách bývají výkonové odpory(děliče pro vyrovnání citlivosti repráků) a pokud nejsou odpory předimenzované, tak se u výkonnějších boxů dokážou docela ohřát.
Mimochodem - mám nějaké větší DIY bedny, zatím bez výplně(profi výplň nevyjde pro větší objem zrovna levně). Pokud by se dala použít klasická minerální vata na izolace, tak bych do toho šel, práce s ní není tak hrozná oproti dřívější skelné. Ale měl by se použít nějaký vhodný druh, aby to spíše neublížilo z hlediska akustických vlastností. Ostatní vlastnosti jsou výhodné(cena, nehořlavost, odolnost proti plísním, škůdcům).

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#19 Příspěvek od Atlan »

no neviem ale pri pouzivani budu vylietavat tie sklenene mikro vlakna cez basfreflex von.... ale ke mas uzavretu bednu a poriadne to utesnis snad by tio slo

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Brudr »

Tak tu minerální vatu nacpeš do mikrotenového sáčku a nic ti nikde nebude vyletovat. Normálně se takto dělají tlumicí panely do nahrávacích studií.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ZdenekHQ »

Čedičová vata je už dost tuhá, je potřeba na to dát pozor. Teď jsem dělal izolace s Rockwoll Airrock ND a ten kam nechce, tam ho prostě dostat nejde. Okamžitě se to rozsype, ale na druhou stranu to téměř "nežere".
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#22 Příspěvek od Sesi »

Taky jsem psal, musel by se použít vhodný druh té vaty, v dnešní době je jich poměrně dost druhů přesně podle použití.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“