Schema měniče

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#16 Příspěvek od cabernet »

V tomto pripade som som jednoznacne za kupu menica(skusenost)

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od AmarokCZ »

cabernet: napiš jakou máš zkušenost a s čím, mám v plánu taky něco udělat/koupit, ale ještě jsem se nerozhodl, dávat deset litrů za měnič se mi taky nechce, takže to asi povede na nějakou malou centrálu

Uživatelský avatar
jirka89
Příspěvky: 271
Registrován: 24 úno 2006, 01:00
Bydliště: Zlín

#18 Příspěvek od jirka89 »

A ještě jsem našel jedno zajímavé schema, na hw.cz, ale tam bude velký problém s trafem.

schema zde

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Nějak tomu nerozumím . Proč si nevezmeš ze šrotu UPSku a nedáš do menší škatulky , protože tam nebude aku a jee tooo . A máš to zadarmo .

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#20 Příspěvek od cabernet »

AmarokCZ píše:cabernet: napiš jakou máš zkušenost a s čím, mám v plánu taky něco udělat/koupit, ale ještě jsem se nerozhodl, dávat deset litrů za měnič se mi taky nechce, takže to asi povede na nějakou malou centrálu
Ako bolo spominane, problem bude aj s trafom. Potom po zlozeni tekehoto menica mozu nastat problemy s ozivenim. Dalej tento menic by mal mat dobru rychlu elektronicku poistku a tiez ide o to, aby bol potom schopny dodat vykon, ktory potrebujes. Pisem na preto, lebo som nedavno opravoval nejaky cinsky menic minimalnych rozmerov za rozumnu cenu, ktory na moje prekvapenie pracoval bez problemov, bez velkych vykonovych strat.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od AmarokCZ »

cabernet píše:Ako bolo spominane, problem bude aj s trafom. Potom po zlozeni tekehoto menica mozu nastat problemy s ozivenim. Dalej tento menic by mal mat dobru rychlu elektronicku poistku a tiez ide o to, aby bol potom schopny dodat vykon, ktory potrebujes. Pisem na preto, lebo som nedavno opravoval nejaky cinsky menic minimalnych rozmerov za rozumnu cenu, ktory na moje prekvapenie pracoval bez problemov, bez velkych vykonovych strat.
Tak problém s trafem bych osobně neviděl, je to obyčejné síťové trafo které se dá běžně sehnat. Problém s oživením jak u čeho, jednoduchá konstrukce s IR2153 v katalogovém zapojení ani problémy se zapojením neumožňuje, pojistku to ale nemá :(
Ten číňan co jsi ho opravoval...jaká byla konstrukce? (trafo - ferit/síťové, výstup obdélník/sinus, výkon,....)

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#22 Příspěvek od cabernet »

Ta poistka je dost dolezita vec v tomto zapojeni. Bez nej mozu odchadzat vykonove polovodice. Neodhovaram ta od bastlenia, ale povedal som len svoj nazor s rizikami.
Myslim, ze som opravoval prave tento:http://www.reflexite.cz/ltsimgkat/lednicky/sp30024.jpg
Sinus to asi nemalo.

Uživatelský avatar
jirka89
Příspěvky: 271
Registrován: 24 úno 2006, 01:00
Bydliště: Zlín

#23 Příspěvek od jirka89 »

tak se mi podařilo najít ještě jeden zajímavý měnič.
možná by nebyl marný!

Však koukněte sami

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od AmarokCZ »

jirka89: totéž co s mnou zmiňovaným IR2153 + hlídání napětí.

Uživatelský avatar
jirka89
Příspěvky: 271
Registrován: 24 úno 2006, 01:00
Bydliště: Zlín

#25 Příspěvek od jirka89 »

jj! tak na to jsem zase zapomněl!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“