pokousala mne hoblovka

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#16 Příspěvek od BOBOBO »

Ono se to radí , ale člověk není opravdu nikdy dost opatrný . Taky jsem si cvrkl o hoblovku, ale protože byla tupá a já hobloval malý kousek tvrdého dřeva . Mám doma v podstatě všechny stroje na zpracování dřeva a opravdu mám před nimi respekt . Pro změnu mne zas dostala flexa . Řezal jsem na sluníčku silný profil a tak , že je mi teplo víc než od sluníčka , jsem zjistil pozdě . Když jsem se podíval dolů , tak už modráky plápolaly . No bylo to o kousek a mohl jsem být rozvedený . Člověk si pak nadává do blbců a pitomců , ale jest to na dvě věci . Minulý podzim jsem jezdil se synátorem do nemocnice , protože je všude hr a tak lítal se skauty kolem kotlíku s vařící vodou tak dlouho , až ho podkopl a pěkně si polil celý kotník . No a tak jsem při jednom převazu čekal přes hodinu , než se otevřou dveře od ambulancí . No a když se jedny otevřely , vylezl soused a zavázaná ruka . Ukazoval novému co se nesmí na pile dělat ! Za další půlhodinu vylezl druhý soused a taky bez prstu . To byl den . No a v práci chodí laborantky fyzicky kontrovat naložená auta . Přímo jsem na ni koukal , jak si seskočila . Ale jak se blbě držela v koutě ložné plochy , tak ji tam zbyl prsteníček . Ale opravdu zbyl . Okamžitě jsem ji ránu zakryl , sehnal auto v práci , odeslal ji a ihned volal do rychnovské nemocnice . Nechali ji přes hodinu sedět v čekárně a pak ji po prohlídce a převazu po skoro 2 hodinách poslali do Hradce . Tam ji prst sice přišili , ale pak museli stejně amputovat . Vyřízli jí přebytečné kosti v dlani , aby tam nazbyla díra . Ale kdybych ji poslal tím autem hned do Vysoké , tak prst určitě měla . Sám tvrdím , že do Rychnova tak maximálně zavázat odřeninu .

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od eljaro »

Nu stává sé taky se mi už povedlo nic o co by stálo zato mluvit .Ale asi takle vlastní blbost je neomluvitelná - obnesli to jen záčátky článků na dvou prstech ! Jako memento lze říci obecné zásady pro práci na obráběcích strojích jsou stejné bez ohledu na typ ! u hoblovek platí zásada že nad válcem se nemají nikdy nacházet ruce a pro opracování kusu kratších délek u niž nelze zaručít bezpečný přítlak a proto existují přítlačné pomůcky které svou šířkou zaručijí nemožnost kontaktu rukou s válcem stroje . Obdobné zásady jsou platné pro všechny stroje s letmým podáním obrobků. Mezi námi hoblovka a prsty je opravdu extrém ! Běžněší úrazové příhody jsou prstýnky ,řetízky ,hodinky , a také rukavice to vše zvládá hnusné a nepříjemné úrazy a amputace ! Neříkám to proto že jsem to někde četl ! Na školeních jsem těch fotek viděl spousty žádná legrace to není ! Ale i tak to neochráílo od vlastní blbosti a dvou šitých prstíků . Byla tu i zmínka o soustružnících a jiných obraběčích - je tam menší množství úrazů alespoň dle statiskyky ! Ale faktem je každý adept je zpraven o tom že skalp mu nikdy nedoroste a nechat se uškrti pomalu na vrtačce je taky nezajímavé ! Z duvodů pravidelných školení a a také ukázek co se stane když se stane si každý dává majzla ! U této profese je běžnější tahaní šponek z oka čí šití rozřezaných prstů ! a to není tak vidět jako chybějící prsty ! Díky osvětě se počet smrtelných urázů za posledních 50let zcela minimalizoval !

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#18 Příspěvek od Yarda1 »

Co se týká ošetření po úrazu, od někoho kdo dělá ve zdravotnictví jsem slyšel, že pokud se uražený dopraví do nemocnice vlastním úsilím, tak může čekat až na něj přijde řada. Když jej přiveze rychlovka tak je zdravotníci z rychlovky předají přímo lékaři.

O chybějících částech těla existují i vtipy ale při nich úsměv mrzne na rtech.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#19 Příspěvek od masar »

Tato hrůza jen dokresluje "sytémovost" a efektivnost našeho zdravotnictví. V popředí zájmu MZ je ziskové zdravotnické zařízení, nikoliv pacient.
A bude hůř. :wink:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ještě k těm odděleným částem - nedává se to "na led", ale do vody s ledovou tříští. Jak to dovezete zmrzlý, moc šancí už není...

Kámošovi takhle chybí jeden článek na ukazováčku - vždycky, když objednává 5 piv, donesou mu jedno malý.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#21 Příspěvek od Killroy »

Brrr, po pročtení tohoto vlákna mi běhá mráz po zádech.. :eyecrazy:

Killroy

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#22 Příspěvek od pida_m »

je tu nìkdo komu nic nechybí ?
píïa

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#23 Příspěvek od Sandal »

Já se hlásim! :lol: Ale zase znám už nekolik truhlářů bez prstů.Já se dřevem nedělám ale zato obrábim kovy takže mohu potvrdit to tahání špon z očí.Sedim na očnim a sestra řiká to jste zase vy,chlape co furt děláte?
Jednou mi univerzála rafla špony a vytahla je z vany a našlehalo mi to xicht.Moc příjemný :?
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#24 Příspěvek od pida_m »

Vogon píše:...
S jednou výjimkou: soustružníci, kováøi, obecnì vzato lidi co dìlají s kovem jsou vìtšinou vcelku; spíše by se dalo øíct, že jim toho chybí daleko ménì než ostatním øemeslníkùm....
hm, a už ti nìkdy prolétl okolo hlavy klíè na utahování soustruhu zapomenutý ve sklíèidle ?...
nebo se velká flexa zachytila o trièko a sama se pøitáhla k bøíšku...
píïa

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od pajosek2 »

Jéééééžiši to jsem zase založil vlákno.Myslím,že to přejmenuju na "čtení pro silné povahy" Zvláštní je,že po strátě ukazováčku se konečně cítím jako celý muž. :lol:
No kluci nedá se nic dělat,můžeme mít teoreticky našprtané jakékoliv předpisy o bezpečnosti,ale stejně to nepomůže.

Článkům prstů zdar,zdar,zdar. Nebo papa?
Naposledy upravil(a) pajosek2 dne 11 čer 2010, 16:14, celkem upraveno 1 x.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#26 Příspěvek od pida_m »

a co úrazy el. ?
..tøeba.. když sem byl malej, tak jsem vytahoval u grundika TV na opravu základní desku a ukazováèkem jsem si šáhl zespoda na nabytý elit ve zdroji. Normálnì se mi z nìj kouøilo.
... ale zase jsem hned vìdìl, že graetz je v poøádku.
píïa

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#27 Příspěvek od jandu »

Je teda jasné, čo majú spoločné hoblovačka a toaletný papier.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od pajosek2 »

jandu píše:Je teda jasné, čo majú spoločné hoblovačka a toaletný papier.
Jo,chvilka nepozornosti a máš prsty v prdeli.

Jen tak mimochodem,manželka trvá na tom,aby stroj šel z domu,taktéž starší dcera.Asi ji prodám,tu hoblovku.Nemáte někdo zájem?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Lukas-Peca »

Já jsem si jednou prst provrtal, naštěstí jen 0,8 mm vrtákem. Ale bylo to durch :D
Jindy se mi zase v ruční vrtačce zlomil 3 mm vrták. Dost jsem na to tlačil. Proletělo mi to těsně kolem oka a skončilo na druhé straně místnosti.
Jinak já znám šedesátníka, který dělá se dřevem celý život a nic mu nechybí... ťuk ťuk

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od PabloX »

Z pomaturitnych ozvien mam aj ja mensiu pamiatku. Drzim v ruke flasu s pivom a spoluziak mi po nej klepol druhou flasou (chcel mi to pivo spenit). Flasa sa mi v ruke rozpadla a nieco ma pichlo medzi palcom a ukazovakom. Vobec to nebolelo. Pozrem na ruku a tam asi 1cm rana, este som videl aj slachu v ruke. Je tam tenka koza. Takze trosku kuriozny uraz....

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“