Změna jističe 6A na 16A

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#16 Příspěvek od Andrea »

Ale jistič přece nejistí to co je před ním = přívod, nýbrž to co je za ním = vývod = instalaci ve zdi. Takže ampéráž jističe musí odpovídat drátům ve zdi, ne těm na přívodu do jističe, těm musí odpovídat pojistky někde v budníku na ulici.

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#17 Příspěvek od vladom »

S tím absolutně souhlasím, ale pokud to má jako já před víc jak dvaceti léty, tak hodiny s jističi byly na společné desce (snad i dřevěné s impregnací) a tam taky byla zásuvka na 220V ve zdi byly jenom dráty na vypínač u dveří a lampu na stropě anebo na zdi. To všechno bylo dost naddimenzované ale omezené jističem a hodinami. Já jsem se tehdy prohřešil jenom na hodinách.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od masar »

Andrea píše:...Takže ampéráž jističe musí odpovídat drátům ve zdi, ne těm na přívodu do jističe, těm musí odpovídat pojistky někde v budníku na ulici.
Ale to je pravda jen poloviční. Jistič má za úkol realizovat ochranu "odpojením od zdroje", takže jeho vypínací hodnotě musí odpovídat minimální průřez vodičů za jističem, nikoliv maximální. Neznamená to tedy, že od jističe 6A musí vést slabší dráty než od jističe 10A. :wink:


...Znamená to snad, že bychom se měli denně holit? Já když se denně holím, tak krvácím...

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“