LED voltmeter

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
1racik1

LED voltmeter

#16 Příspěvek od 1racik1 »

patrikvarga- vid vyssie, killroy mi poslal schemu, pozeral som ju, je presne totozna s mojim LED voltmetrom..

no ale toto sa nejak cudne chova, neviem zo schemy nic rozumne vycitat na opravu..

ano, trimrom sa da zvysovat napatie, znizovat uz nie...

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#17 Příspěvek od patrikvarga »

Ak je to tá istá schéma tak zmenší R2 , hodnotu neviem , ale o cca 30%.
Alebo to urob s tou TL431. Schému som ti poslal. To TL-ko nájdeš v každom PC zdroji.
Edit.
PE7/2002
ELECTUS 1998

1racik1

LED Voltmeter

#18 Příspěvek od 1racik1 »

patrikvarga- rezistor som este v noci vymenil za mensiu hodnotu 10 Kohm, ani po tomto ukone s trimrom nejde doladit dispay na 190 mV :-(
jedine co sa zmenilo sa zmensil rozsah na 12V pri dosiahnuti 12V naskoci na dispay I, v skutocnosti pritom je na vstupe 220mV. :-(


LED voltmeter presne takeho isteho typu som nasiel v GES-e pod oznacením G820M, ktory som bez vahania objednal.

Tymto chcem podakovat vsetkym zucastnenim, ktorí mi chceli s mojim problemom pomoct.


Moje nervy su drahsie ako LED voltmeter...

este raz dakujem, tesim sa na dalsiu spolupracu...
Lubos

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Bývalo by asi stačilo koupit jen samotný převodník ICL7107...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

1racik1

LED Voltmeter

#20 Příspěvek od 1racik1 »

Minule som na burze videl tieto prevodniky za 1 eur, no vtedy ma ani len nenapadlo, ze sa niekedy mozu doma uplatnit...

mimo napajacieho napatia LED voltmetra a vstupnych svoriek som este objavil jeden privod ktory je oznaceny DPX, este by som rad vedel k comu je dobre zapojenie na tuto svorku DPX a ako sa zapaja.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#21 Příspěvek od Banda »

Spoj DPX slouží k výběru desetinné tečky u displeje.
Každopádně to vidím na to, že jsi trafopájkou odrovnal vstup ICL7107.
Jeden takto postihnutý integráč mám doma a chová se stejně jako ten tvůj, linearita v pytly, bohužel.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“