Metex M-3860D problém se zapínáním

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#16 Příspěvek od Hydrawerk »

Již se měnily, viz předchozí fotky. Někdy bych mohl zkusit vyměnit ten přepínač.

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#17 Příspěvek od renda15 »

Jen nová zkušenost. Také jsem zápasil se zapínáním přístroje. Bylo vždy potřeba minimálně 2x vypnout a zapnout. Výměna elitů pomohla spíše psychologicky, měření neukázalo odchylku od kapacity ani zvýšený esr. Nakonec jsem vyměnil samotný přepínač a multimetr startuje jako zamlada, je zajímavé, že žádný výrazný přechoďák tam nebyl, ale při stisknutí provedl vždy několik sepnutí a rozepnutí a asi to vadilo.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#18 Příspěvek od Hydrawerk »

Tak jsem konečně v Metexu M-3650D vyměnil hlavní vypínač. Změnilo se to. Snad se zapíná lépe. Ale občas se nezapne vůbec a na displeji se nezobrazí vůbec nic. Se starým vypínačem se občas na displejí něco ukázalo a pak to zamrzlo. Novej vypínač už to nedělá. Zapájel jsem tam vypínač B1702A z GME. https://www.gme.cz/tlacitkovy-spinac-b1702a Chtěl jsem koupit nějaký dražší, ale na TME.eu neměli žádný skladem.
Mikroprocesor je evidentně nějak citlivý na zákmity vypínače. Nebo je tam ještě nějaký další problém. Ten multimetr byl vyroben asi roku 1999, roku 2013 byl vyřazen v jedné firmě a skončil u mě.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“